SPINNING VÁS CHYTNE A NEPUSTÍ!

KONEČNĚ ÚČINNÝ ZPŮSOB JAK ZHUBNOUT!!! Jak jen ty protivné tukové buňky dostat pryč Nabízí se zcela jednoduché řešení – cvičit, cvičit, cvičit. Aerobik, plavání, cokoliv, při čem se můžete hýbat. Další možnost, jak s naší nechtěnou podkožní zásobou zatočit, je zkusit zajít na spinning…JAK PROBÍHÁ PRVNÍ LEKCE CO VÁS ČEKÁ A NEMINE JAKÉ JSOU VÝSLEDKY, ZÁTĚŽE A SLENGOVÉ VÝRAZY PRO KOHO JE VLASTNĚ SPINNING VHODNÝ VÍTE, ŽE U SPINNINGU DOKÁŽE VAŠE TĚLO SPÁLIT AŽ 700 KCAL

Spinning vás chytne a nepustí

Od Vánoc uplynul už víc než měsíc, ale ještě teď se mnozí, respektive mnohé, perou s tukovými zásobami. Cukroví je sice dobré, kdo by nezhřešil, ale co potom? Jak ty protivné tukové buňky dostat pryč? Nabízí se zcela jednoduché řešení – cvičit, cvičit, cvičit. Aerobik, plavání, cokoliv, při čem se můžete hýbat. Další možnost, jak s naší nechtěnou podkožní zásobou zatočit, je zkusit zajít na spinning.

Když mi sestřenice řekla, ať jdu s ní na spinning, představila jsem si „nějaký“ rotoped, na kterém budu chvíli šlapat, a tak trochu se přitom zapotím. Rozhodně jsem na svoji první „pětačtyřicetiminutovku“ nešla s tím, že tam málem vypustím duši. Ale popořadě. Spinning je vysoce aerobní sport, při kterém se opravdu, ale opravdu pořádně zapotíte. „Rotopedy“, na kterých šlapete, jsou speciální a také velice drahé zařízení. Měly by vydržet váhu obézního člověka, ale i pořádné opření do pedálů stokilového chlapa. Jsou vodovzdorné, především kvůli velkému množství potu, které se lije z cvičících. Kolo má setrvačník, musíte si tedy zvyknout na to, že hned nezastavíte. Setrvačníkový efekt vám ale pomáhá udržovat tempo. Zátěž na kole jde nastavit plynule tak, aby vyhovovala každému cvičícímu.

Ještě předtím, než jsem vyrazila, jsem byla upozorněna, že hlavně nemám zapomenout ručník a pití. Sportovní oblečení je v této záležitosti samozřejmostí. Přijdete do místnosti, kde stojí řada kol proti jednomu, na kterém sedí váš instruktor. Toho máte neustále na očích, a on má na očích vás. U kola se můžete nastavit výšku sedadla, které se dá posunout i dopředu a dozadu. Upravit se dá i výška řidítek. S úpravou kola vám pomůže i instruktor, který už na to má ve většině případů „oko.“ Nasednete, láhev s pitím dáte na stojánek, ručník pověsíte za sedadlo nebo přes řidítka, upevníte nohy do šlapek a můžete jet. Pokud jste na spinningu poprvé, instruktor vám vše vysvětlí, včetně tří základních poloh rukou.

Jedna lekce trvá pětačtyřicet minut. Většinou se při ní pouští dynamická hudba, nečekejte žádnou Celine Dion a podobné loudáky. Ani náhodou. Čekají vás rovinky, kopec v sedle, kopec ze sedla, running, skoky. Jak moc se necháte strhnou hudbou, to je už na vás. Zátěž, jakou si nastavíte, záleží na tom, jaký profil trasy zrovna jedete. A záleží samozřejmě na vás. Nemůžete? To nevadí. Prostě uberete zátěž a šlapete dál. Hlavní je vydržet až do konce.

Zní to možná snadně, ale snadné to rozhodně není. Proto je tak důležitý ručník a pití. Stačí pár kopečků a pot se z vás jen lije. Pauzy neexistují, jen mezi písničkami se může utřít a napít. Jinak pořád šlapete dál. Důležité je tedy i co nejvíce doplňovat tekutiny. Absolutně nemusíte mít strach, že po vás někdo bude pokukovat. Každý má totiž co dělat sám se sebou. Ke konci už mnohdy šlapete jako stroj a modlíte se, aby byl konec. Sotva slyšíte hudbu a někdy zaslechnete i instruktora. Když po pětačtyřiceti minutách slezete, možná se vám budou trošku klepat nohy. Jako malou třešničku si pak s instruktorem dáte malý strečink, kterým namáhané svaly krásně protáhnete. Pak už jen pečlivě otřete kolo a můžete jít do sprchy. Oblečení máte neskutečně zpocené a někdy i trochu popadáte dech.

Začátek je opravdu nejtěžší. Po první lekci už možná nikdy nepřijdete. Ale možná, že vás spinning chytne. Mě osobně chytil. Chodím na něj už přes tři měsíce, zhruba dvakrát týdne a moc se na něj těším.Pohyb i písničky už prostě prožívám, a když slyším pořádnou „vypalovačku“, nutí to člověka pořádně a s radostí šlápnout do pedálů. Možná se budete cítit trošku unavení, ale zase budete mít skvělý pocit, že jste pro sebe něco udělali. U spinningu člověk dokáže spálit až 700 kcal. Je to účinný způsob jak zhubnout, ale bez jisté úpravy jídelníčku to asi nepůjde.

PS: Na spinning se ve většině centrech musíte objednat. Rozhodně ale neříkejte, že chcete jít na „spajning.“ Čte se to stejně, jako píše. Přeji vám všem spoustu spálených kalorií :o)

29.1.2004 12:00| autor: Lenka Stehlíková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist