S mazlením je svět mnohem hezčí

Je všeobecně známo, že lidem, kteří žijí singl, ať už dobrovolně nebo nedobrovolně, více než sex chybí právě mazlení. Pokud tedy přemýšlíte třeba právě teď nad tím, že byste ráda změnila zaměstnání a dala se třeba na podnikání, proč nezkusit živit se třeba mazlením?

Ani ne před rokem nás média informovala o Američance, která si na mazlení pořídila firmu a s výsledky své práce je velmi spokojena. A který podnikatel nebo podnikatelka by nechtěli vidět spokojené úsměvy na tvářích svých klientů? No řekněte.

Pokud ale necháváte svou otevřenou náruč pouze a jen pro muže svého srdce, je to pochopitelné a chvalitebné. Mazlení se bez citové vazby je pro mnohé z nás naprosto nepochopitelné. A stejně tak, jako lásku nelze ztotožnit se sexem, ani mazlení není stejné jako sex. I když vše souvisí se vším.

článek

Lidé, kteří se dlouho s nikým nemazlili, takzvaně vyjdou ze cviku a stávají se nemotornými až neohrabanými, jsou z mazlení vystrašení a chovají se zdráhavě. Možná jste viděli film Druhá šance natočený v roce 2012 s Meryl Streepovou a Tomy Lee Jonesem v hlavních rolích. Ona chtěla posílit své manželské pouto třicetiletého manželství s jedním a týmž mužem. On však měl pocit, že je vše v nejlepším pořádku a po žádné změně netoužil. Na dovolené, kam hlavní hrdinka svého manžela doslova dokopala, chodili na společná sezení s terapeutem, renomovaným manželským poradcem. A ten jim v rámci manželské terapie doporučoval zpočátku právě „jen“ mazlení.

K oboustrannému údivu to bylo pro manžele po mnoha letech společného života takřka nepřekonatelné tabu. Oba byli neustále ve střehu a oba se této nesexuální aktivitě již dlouhá léta doslova vyhýbali, což působilo až tragikomicky. Z jejich života totiž vymizela za ta léta spontánnost. A právě to je u mazlení možná to nejdůležitější. Dovedete si snad představit partnera, který za vámi přijde a vybídne vás k mazlení třeba právě proto, že je středa večer? Jak byste se asi zachovala?

Problém může být i v tom, že se bojíme odmítnutí, což může být možnou příčinou našeho nedostatku a snahy někomu se otevřít, svěřit se blízkému člověku, ukázat mu tak trochu svou slabost, ukázat své druhé polovičce, že chceme cítit jeho nebo její blízkost a tak to možná jakoby v sebeobraně ani nepřiznáme. Pak marně čekáme na to, že to udělá náš protějšek za nás. Ale on také nepřijde s návrhem na mazlení a je z toho začarovaný kruh.

článek

V hloubi duše nás sice nahlodává podezření, že něco není pořádku, ale nikdo z nás nechce nebo neumí překročit tu pomyslnou čáru, nechce zakusit neúspěch či odmítnutí, a tak se ke své škodě učíme žít bez mazlení a smířit se s takovým žitím. A když občas dojde na sex, už to není milování, ale je to jen sex.

Naučme se přijímat, co je nám dáváno a naučme se také dávat, co je od nás očekáváno. Nevzdávejme se toho nejkrásnějšího, co nás může potkat, a to je otevřená náruč našeho milovaného a milujícího partnera. Mazleme se s ním a on se bude mazlit s námi. Vypusťme z hlavy strach z odmítnutí. Nechtějme mít svůj život předem nalajnovaný, chovejme se spontánně. Odložme sebeobrannou bojovnost a buďme vstřícní. Vstřícnost totiž patří k těm nejatraktivnějším vlastnostem vůbec.

Foto zdroj: profimedia.cz

24.9.2013 12:00| autor: Vanesa Meyer

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist