Rozchody na Silvestra, aneb když už to vrcholí

Konec roku je nejen obdobím, kdy se zastavíme a snažíme se nějakým způsobem zhodnotit a zbilancovat předchozí rok, ale také dobou, kdy máme potřebu dělat ve svém životě změny.

Zpravidla si tuto potřebu ukojíme novoročními předsevzetími, v nichž si slíbíme, že od Nového roku začneme pravidelně cvičit, chodit do posilovny, dopřejeme si klid a odpočinek v masážním salónu a budeme o sebe vůbec více dbát, přestaneme kouřit, budeme se pravidelně setkávat s přáteli a nebudeme trávit tolik času v práci. Ovšem někteří to berou z gruntu. Spolu s přicházejícím rokem se rozhodnou přestavět svůj život úplně od základu. A tak právě na konci roku není nouze o dramatické zvraty ve vztazích.

Šok, vztek, smutek i smíření
I já sama si jeden takový pamatuju. Pravda, patří už do kategorie dávno zapomenutých, nebo přinejmenším odsunutých do toho nejzazšího kouta mé mysli……. Bylo mi osmnáct a on byl má první láska. Chodili jsme spolu už čtyři roky a oba jsme tušili, že náš vztah pomalu, ale jistě spěje ke svému konci. Silvestrovskou noc  jsme tentokrát nehodlali strávit spolu sami doma, ale s partou kamarádů. Parta se s přibývajícími hodinami rozrůstala a úměrně vypitému alkoholu se také rozjížděla zábava. S Davidem jsme se bavili celý večer každý zvlášť a řekla bych, že oba víc než dobře. Možná mě to ani nepřekvapilo, spíš šokovalo, když jsem si šla pro něco do kabátu a našla Davida v objetí s holkou, co jsem znala jen od vidění od nás z města. Kabát jsem si vzala rovnou celý a potichu se vytratila do noci plné veselí. Ne, nebyla jsem tak moc smířená s naším rozchodem, abych nad tím jen mávla rukou a řekla si, že to tak asi mělo být.

Prošla jsem si přesně všemi fázemi rozchodu, které předpovídají odborníci – šokem (ten jsem vydýchala cestou domů mrazivou nocí), agresí (tu jsem vybila vzteklým trháním všech společných fotografií, rozstříháním jeho nejoblíbenějšího trička na miniaturní kousíčky i vymazáním jeho čísla z telefonu), smutek a depresi (to jsem za tklivých melodií a „našich“ písniček přehrávaných neustále dokola vyplavila několikrát své slzné kanálky až do sucha, u toho si četla sladkobolné romány a štkala, kdo mě takovou starou! a odkopnutou bude chtít) a následně jsem prošla i smířením se se situací (to když jsem ho potkala a úplně klidně ho pozdravila a navíc jsem mu tu jeho novou krasotinku přála. Pravda, trošku pomstychtivě.) Jako ideální lék na mé ponížení, rozchod i prolité hektolitry slz zapůsobil jejich rozchod o dva týdny později.

[[related]]

Třiatřicetileté Tereze změnil poslední Silvestr život úplně.
manželství bylo dávno v troskách, věděli jsme to oba, ale dál jsme se ho snažili s manželem držet kvůli dětem.“ Vypráví s úsměvem. „Prošli jsme si několika krizemi, přišla jsem mu na nevěru, kterou se pak už ani nesnažil skrývat. Namísto rozchodu jsem se zařídila stejně. Našla jsem si také milence a tak jsme začali žít spíše vedle sebe než spolu. Silvestr byl poslední kapkou v poháru mé věčné a nekonečné trpělivosti. Nechal mě totiž doma s dětmi a sám vyrazil na nějakou pařbu, prý s kamarády. Pche. Pozvala jsem si tedy, když děti usnuly, domů svého přítele. Ovšem manžel se zrovna ten den se svou milenkou nějak nepohodl a vrátil se domů dřív, než původně plánoval. To, co se u nás dělo potom bylo jako vystřižené z přihlouplého romantického filmu. Rozvod na sebe nenechal dlouho čekat, ale nelituji. Díky tomu Silvestru jsem se konečně rozhoupala a rozhodla se svým životem něco udělat a zatím nelituji. Doufám, že nám to s Petrem vydrží.“ usmívá se šťastně.

Letos bez hádek a slz
Rozchody jsou běžnou součástí našeho života, ať už se nám to líbí nebo ne. A že k nim dochází právě na Silvestra, není podle odborníků také ničím vyjímečné. Tento den se totiž toužíme změnit, chceme vstoupit do nového roku jiní, lepší, šťastnější, spokojenější a to se nám ne vždycky daří. Proto někdy jednáme neuváženě a řešíme věci s příliš horkou hlavou a leckdy i vydatně posíleni alkoholem. Máme pocit, že do půlnoci musíme stihnout vyřešit všechny problémy, se kterými bojujeme už celý rok.

Pokud si chcete letos bouřlivé silvestrovské oslavy opravdu užít, pak bilancujte s rozvahou a hlavně s čistou hlavou. Žádná kaše se nejí tak horká, jak se uvaří. A určitě není dobré ani rozumné snažit se vyřešit problémy během jediného večera zpravidla ještě ve společnosti blízkých nebo přátel. Máte-li i přesto pocit, že váš vztah už není to, co býval, pak předtím, než uděláte konečné rozhodnutí, často nevratné, si vše dobře promyslete. A pokud se opravdu rozhodnete začít nový rok s čistým štítem, pak nám nezbývá než vám popřát hodně štěstí.

Foto zdroj: profimedia.cz

27.12.2012 12:00| autor: Dorotka G.
Více o tématu: agresesilvestršok

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist