Prospěšné omega-3 mastné kyseliny. Jak pomáhají?

Tuky máme obvykle spojené s přibýváním na váze a nezdravým životním stylem. Všechny tuky ovšem nejsou špatné. K těm, které našemu zdraví naopak prospívají, patří omega-3 mastné kyseliny. Za co všechno jim můžeme poděkovat?

Udržují bystrý mozek

Lidský mozek se asi z 60 % skládá z tuku, omega-3 mastné kyseliny jsou tak pro něj nezastupitelnou živinou. Mastné kyseliny DHA, které tvoří součást omega-3 mastných kyselin, jsou nejdůležitějším stavebním kamenem mozku a podílejí se na celé škále jeho procesů – včetně paměti nebo učení. Jejich dostatek tak může ovlivňovat například i to, jak se soustředíme, s jakou pohotovostí se vyjadřujeme a jak rychle chápeme sdělované informace.

Dodávají sílu srdci

Tlukot srdce je jedním z nejkrásnějších a nejdůležitějších zvuků na světě. Proto bychom tento orgán měli chránit a správně ho vyživovat. Kromě pohybu a zdravé stravy je pro srdce velmi důležitý i přísun omega-3 mastných kyselin, které podporují jeho správnou funkci a chrání ho před nemocemi.

Pomáhají snižovat hladinu „zlého“ LDL cholesterolu

Cholesterol sám o sobě je pro tělo potřebný, pomáhá mu mimo jiné zpracovávat tuky a stavět buněčné membrány. Jednu jeho složku však tvoří škodlivý LDL cholesterol, který se usazuje na stěnách cév a podílí se na vzniku aterosklerózy (kornatění tepen v důsledku ukládání tuku do cévních stěn). Zcela opačnou funkci má HDL cholesterol, který riziko cévních onemocnění snižuje. Právě na zvyšování jeho hladiny se podílejí i omega-3 mastné kyseliny.

Starají se o zdraví očí

Dobrý zrak je pro kvalitní život nesmírně důležitý. Omega-3 mastné kyseliny jsou důležitou složkou sítnice a jejich nedostatek může vést až k poruchám vidění. Sítnice je dokonce tkání s největší koncentrací DHA v lidském těle.

Přínosy omega-3 mastných kyselin pro lidské tělo jsou nezanedbatelné, a pro dobré zdraví dokonce velmi důležité. Protože si je ale tělo neumí samo vyrobit, musíme mu je dodávat prostřednictvím stravy. Jejich nejbohatším zdrojem jsou tučné mořské ryby, jako je losos, tuňák nebo makrela. Odborníci proto doporučují dopřávat si je alespoň dvakrát, ideálně však třikrát týdně. Pokud se vám to nedaří, sáhněte po kvalitním doplňku stravy s vysokou koncentrací omega-3 mastných kyselin. Může jím být CardioMax Omega-3 s unikátním 90% obsahem zdravotně nejvíce prospěšných nenasycených mastných kyselin DHA a EPA. Denní dávku pokryje jediná kapsle.

Pro více informací a možnost objednat měsíční balení zdarma navštivte www.cardiomax.cz nebo volejte bezplatnou linku 800 10 40 40.

5.12.2016 12:00| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist