Opravdu stará láska nerezaví?

Stále nemůžete pustit z hlavy svého bývalého a už máte pomalu obavy, že jste blázen? Omyl, nejste sama. Podobný problém řeší jeden člověk z dvanácti.

Pravděpodobně za tím, že pořád nemůžete zapomenout, vězí jeden z pěti následujících důvodů:

1. Sex s ním byl úžasný

Pořád fantazírujete o tom, jaký byl úžasný milenec.

Jak to řešit: Napište si na papír, proč byl sex s ním tak neopakovatelný. Co jste dělali, jak a kde. Nezřídka se totiž stává, že s Petrem na Bahamách jaksi vzplanete rychleji než s Karlem v nudě všedních dní. Byla v tom „chemie“? Nechte ji vyprchat, než si začnete něco s někým jiným. A pokud vás bavilo, jak jste se milovali, není důvod, proč to nezkusit s novým partnerem.

2. Vztah se rozpadl a vlastně pro to nebyl důvod

Pokud pořád nevíte, proč jste se vlastně rozešli, může vás touha poznat důvod dovést k šílenství.

Jak to řešit: Zavolejte bývalému a požádejte ho, aby vám vysvětlil, proč jste se vlastně rozešli. Nemusí vás šetřit, ale měl by vám dát jasnou odpověď. Pokud mu nejste schopná zavolat, požádejte společnou známou. Není-li to možné, navštivte psychologa, který vám může pomoci důvod objasnit.

3. Rozchod byla vaše vina

Jestli vás opustil kvůli vašemu jednomu nočnímu dobrodružství, nemůžete přestat myslet na to, co by se stalo, kdyby…

Jak to řešit: Dejte tomu druhou šanci, jestli si myslíte, že by to mohlo fungovat, že už jste se změnila. Vysvětlete mu důvod, proč jste se nevěry dopustila a taky důvod, proč by i přesto vztah mohl fungovat. Mějte ale na paměti, že s vámi může vyběhnout

článek

4. Vzpomínky jsou všude

Pořád žijete v bytě, do kterého jste se společně nastěhovali. Pořád se stýkáte se společnými přáteli, nebo ještě hůř – pořád s ním pracujete.

Jak to řešit: Drasticky. Odstraňte vše, co vám ho připomíná. Prodejte byt, změňte práci, odstěhujte se. Ano, musí to být, pokud chcete začít nový život.

5. Nedokážete ho přestat špehovat

Víte, že je to trapné, ale sledujete ho v autě, jak se baví v parku se svou novou přítelkyní.

Jak to řešit: Napište si na papír tři varianty, které mohou být vyústěním vaší hry na Sherlocka. Za prvé: uvidíte něco, co vám neudělá dobře. Za druhé: přistihnou vás při šmírování a vy se budete cítit jako totální idiot. Za třetí: Nestane se nic, ale přesto se budete cítit prázdná a opuštěná. Podívejte se na papír a pět minut přemýšlejte, jak příšerně byste se cítila.

A co vy? Také nemůžete na svého ex zapomenout? Nebo už se vám to podařilo? Jak?

Foto zdroj: profimedia.cz

6.10.2014 12:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist