Nenechte se stresovat!

Vysoké nároky v práci, neshody s partnerem, tíživá finanční situace… Snad v každém životním období se najde něco, co nám bere duševní rovnováhu a přivádí nás ke stresu. Když nám ten přeroste přes hlavu, máme nakročeno k depresi a psychosomatickým chorobám.

 

Stres se může projevovat různými způsoby – nervozitou, nespavostí, bolestmi hlavy, bušením srdce… Jistě, můžeme si vzít prášky na uklidnění nebo paralen proti bolesti hlavy, ale tím jen potlačíme projev stresu a neodstraníme jeho příčinu.

Druhý den se s tím samým zdravotním problémem setkáme znovu. Při boji se stresem je důležité uvědomit si jeho původ a snažit se stresovou situaci konstruktivně vyřešit. Nabízíme vám několik tipů, jak na to:

1. Myslete pozitivně

Možná máte kolem sebe hrstku lidí, kteří si ustavičně na něco stěžují. Když přijdou o práci, naříkají, že nemají peníze, když ji naopak dostanou, celí ztrhaní dramaticky líčí, jak jsou v jednom kuse vyčerpaní. Pokud cítíte, že do této roviny sklouzáváte i vy, rychle s tím něco udělejte. Důležité je, zachovat optimismus a najít si v každé životní situaci něco pozitivního. Nakonec je pravda, že všechno zlé je k něčemu dobré.

2. Na chvíli vypněte

Pravidelně se věnujte činnostem, které vás ze srdce těší, i když jde třeba jenom o krátké posezení u kávy nebo pozorování rybiček v akváriu. A pokud se ocitnete v takovém pracovním zápřahu, že si ani tu kávu nedopřejete, snažte se aspoň myslet na něco hezkého – na včerejší milování nebo na veselé zážitky z dovolené.

3. Dbejte o své zdraví

Je-li organismus v dobré kondici, se stresovou zátěží si poradí mnohem snáze než tělo unavené a oslabené. Lidé pod tlakem často z nervozity přes den vůbec nejedí, ale zato vykouří krabičku cigaret v přesvědčení, že je nikotin uklidňuje. Ve skutečnosti je to jen vážná zadělávka na žaludeční vředy… a stres se tím nezmenší.

Celý článek si přečtete v Shine zde.

 

 

Zdroj: www.shinemag.cz

 

25.6.2009 12:00| autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist