Nejlepší lék na bolest z rozchodu? Podle vědců nový vztah!

Vrhnout se ihned po partnerské odluce do jiného a čerstvého závazku? Specialisté radí jediné – na nic nečekej a jdi do toho! Tím prý získáš nejen psychickou pohodu, ale i záruku, že „náhradní“ svazek bude fungovat!

novy-vztah1-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Vytloukat klín klínem? Pokud jde o navazování nových vztahů krátce po rozchodu, lidé tak většinou činí ze dvou prostých důvodů. Buď nechtějí být sami se svým žalem, nebo to vnímají jako skvělou pomstu, kterou si bývalý partner „za rámeček nedá“. Buď jak buď, výměna jedné náruče za druhou, a to co v nejkratším čase, překvapivě není podle expertů vůbec na škodu. Jako vážně?!

Není čas ztrácet čas? Přesně tak

Američtí vědci působící na univerzitě Queens College ve městě Illinois provedli zajímavý průzkum, jenž se na „zotavovací fázi“ po milostné odluce dívá z poněkud jiného úhlu i perspektivy. Tamní odborníci oslovili přes 300 dobrovolníků, kteří se před krátkou dobou s někým rozešli. Respondenti se následně prostřednictvím dotazníku svěřovali se svými pocity, přičemž na sebe práskli, zda vůbec, popřípadě jak rychle si našli někoho nového. Finální analýza získaných dat přinesla hodně zajímavá zjištění…

Brzká výměna poloviček jako recept na štěstí

Ukázalo se totiž, že jedinci, kteří se nechtěného statusu „single“ brzy zbavili, vykazovali větší pohodu a sebeúctu. Drtivá většina těchto „rychlíků“ také přiznala, že je sebevědomější, romantičtější a šťastnější. Někteří oslovení dokonce připustili, že se svým nalezeným protějškem více komunikují, což vede k většímu respektu a vzájemnému souznění. Asi tušíš, že tato pozitiva se netýkala těch, co se do randění vůbec nehrnuli, viď?

Naše poznatky jasně ukazují, že lidé, co se po rozchodu vrhají do nového vztahu, nemusejí být automaticky horší nebo nestálejší oproti těm, kteří déle čekají. Ve skutečnosti mohou tyto rychlé poměry v mnoha ohledech fungovat lépe, než ty předešlé,“ uvedli autoři studie pro server Women’s Health Magazine, kde byly závěry daného výzkumu zveřejněny. Ani tak se ti tahle „terapie“ nezamlouvá? Pak to nelámej přes koleno a zůstaň sama. Tím se dá taky hodně získat…

Všechno zlé je k něčemu dobré

Emotivní propast, kterou konkrétně žena cítí po ztrátě partnera, ji může motivovat k tomu, aby se v budoucnu vyvarovala podobného scénáře. Také je to ohromný impulz k osobnímu růstu, vzdělávání a zkoušení nových věcí. Dotyčná se pak stává silnější a šťastnější, než kdy předtím,“ uvádí psycholog a zároveň biologický antropolog Craig Morrison. No vida, i smůla na muže přináší výhody, které se nedají přehlížet!

A jak se na nový vztah krátce po rozchodu díváš ty? Může něčemu prospět, nebo je pouhou „cenou útěchy“? Napiš nám svůj názor do diskuze pod článkem, těšíme se na příspěvky. Tak či tak, jedno malé a sladké pozitivum ty milostné karamboly mají. Už jsi viděla takový rozvodový dort? Taky možnost, jak si mlsáním trochu ulevit na duši… Mrkni na video!

Foto: Shutterstock.com

7.9.2018 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist