Nauč se létat s antigravity jógou!

Určitě jsi už o ní slyšela. Je skloňována ve všech pádech a mluví o ní všude kolem tebe. Jedni ji vynášejí do nebes a druzí naopak haní jako něco, co už sportem potažmo klasickou jógou není, ale hraničí s akrobacií. Řeč je o antigravity józe. Co ty na ni?

antigravity-joga-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Říkáš si, že už samotný název zní dost podivně, natož to, co se za ním skrývá? Věř, že antigravity jóga je velmi oblíbeným cvičením, při kterém si dokonale protáhneš své tělo. Pokud jsi k ní přistupovala doteď skepticky, třeba tě přesvědčíme, abys ji zkusila. Tak jdeme na to!

Kde se vzala?

Duchovním otcem jógy popírající zemskou přitažlivost byl muž jménem Christopher Harrison pocházející z Ameriky. Tento akrobat po úrazu hledal sám sebe a nalezl se v tanci a z něj vyplynuvších prvků akrobacie ve spojení s jógou. A tak dal Harrison de facto této józe jakýsi základní kámen ve formě houpací sítě a série cviků, což využíval hlavně pro sebe k odbourání bolestí. Tento jeho základní „kámen“ poté rozvinula nějakou dobu po něm kanadská akrobatka a cvičitelka jógy Maegan Morseová. Již pod názvem antigravity jóga.

Jen tak trochu se proletět…

To je jasný, létání je odedávna lidský sen. A s antigravity jógou si jej můžeš splnit. Tak trochu. Za pomoci závěsných sítí. Je to legrace, parádní zážitek a relax zároveň. A zkusit to může úplně každý, jak ženy, tak muži bez rozdílu věku i fyzičky. A představ si, že antigravity jógu zvládnou i děti a staří lidé!

Kam vyrazit?

V současnosti se s centry, kde se antigravity jóga cvičí, téměř roztrhl pytel. A všechny lekce jsou efektivně uzpůsobeny na protažení a posilování svalů a akrobacii. Je zcela na tobě, co si z toho vybereš i jestli zkusíš všechno, nebo jen něco.

Když si nejsi jistá, že je pro tebe antigravity jóga to pravé ořechové, poraď se s některým cvičitelem, který hodiny této jógy vede, protože:

  • antigravity jóga se nehodí pro těhulky
  • cvičit by ji neměly ani osoby čerstvě po nějakém operativním zákroku
  • vyhnout by se jí měli lidé po úrazech, s onemocněním páteře a s onemocněním srdce
  • aby ti při některých prvcích nebylo špatně, těsně před hodinou nejez, ideální je nabaštit se nejpozději dvě hodinky před cvičením
  • nejlepším oděvem na tuto jógu je pro tebe tričko s rukávem a legínami, nebo užší tepláky
  • všechny cviky dělej s maximálním soustředěním a plynulou návazností na sebe, jen tak budou efektivní a přinesou ti nejen radost, ale i užitek tělu

Proč bys do toho měla jít?

Cvičení v závěsných sítích je super aktivitou, která tě bude moc bavit. Parádně si posílíš celé tělo, budeš pružnější a pohyblivější, protáhneš si svaly a vylepšíš držení páteře a velmi příjemným bonusem ti bude vytvarování tajle především v problematických partiích. To fyzicky. A psychicky tě tato jóga hodí do maximální pohody, radosti z pohybu a uvolnění. Je to prima anistresová aktivita a hravé cvičení.

S antigravity jógou si splníš sny nejen o létání, ale i o sexy postavičce. Stačí dvakrát týdně absolvovat lekce o dvou hodinách a máš vyhráno. Samozřejmostí je k tomu dodržovat zdravou životosprávu, pitný režim a rovnováhu mezi prací a odpočinkem.

Jak taková antigravity jóga vypadá se můžeš podívat ve videu:

Tak co, zkusíš tuhle jógu, jež tak trochu popírá gravitaci? Nebo máš lepší tip? Poděl se o něj s námi!

Foto: Shutterstock.com

13.9.2018 4:00| autor: Pavla Košík Jelínková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist