NALOŽENÉ BYLINY PŮSOBÍ CELÉ HODINY

Často stojíme v lékárně i drogerii nad letáčky různých přípravků v nejistém rozpoložení, co všechno ještě tyto pomocníci obsahují za prvky, mimo těch potřebných a žádoucích. Snažíme se proto vyzrát nad svojí paranoiou i nad skutečností, že bychom ze sebe dělali pokusného králíka o měli vyrážku jako posledně. Zvlášť důslední jsme při výběru kosmetiky pro naše nejmenší a přitom jsou i jiné možnosti než se jen děsit a vyčkávat, co bude tentokrát… Milovníkům bylinek a  přírodní medicíny jistě neušlo, že s bylinkami jdou na našem těle, i uvnitř, tvořit hotové zázraky…

Tak například si, nedej bože, proříznete kůži nožem, který manžel v nestřeženém okamžiku nabrousil a jelikož vás o tomto činu zapomněl jaksi informovat, informovala jste se sama takříkajíc ručně stručně. Tak toto je pravá chvíle pro ARNIKU. Můžete samozřejmě použít cokoli ze své lékárničky, ale můžete také sáhnout do lednice, kde pro příště budete mít připravenou docela jinou pálivou, ovšem zcela přírodní, „žiravinku“.

Zkuste si obstarat květy ARNIKY a naložte je na tři týdny do lihu. Takto připravená desinfekce působí i do hloubky a snadno se stane první pomocí mnoha ošklivých zranění. Čímž jistě nechci říci, že byste se měli zásadně vyhýbat injekci tetanu.
Na povrchové odřeninky postačí i PROPOLIS. Můžete jej samozřejmě jednoduše pořídit v kterékoliv lékárně, ale takový „skutečný“ PROPOLIS, ten vyžaduje mírné pátrání. Na zastavení povrchového krvácení je potom známý i JITROCEL, je hojivý, ale desinfekční účinky svorně přenechává výše zmiňovaným léčitelům.

Bylinky ale nemusí nahrazovat pouze služby Alpy a jodové tinktury. Máte-li po ruce HEŘMÁNEK nebo TŘEZALKU, dokupte ještě olivový olej a pojďte si „vyrobit“ domácí olejíček. Květy nasekejte, nasypte do litru oleje a na sluníčku v teple nechte louhovat asi tři týdny. V této době, stejně jako arnika i heřmánek, třezalka nebo jiná bylinka obětuje své léčivé složky ve prospěch oleje, lihu a potažmo i vás. Potom tu dobrotivou květenu sceďte a hotový olejíček uložte do temna a chladu, kde vám vydrží v léčivém stavu dlouho, dlouho…….rozhodně déle než ledově svěží žvýkačka.

Až se důkladně promažete a vyčistíte rány, možná se budete mít potřebu podělit s ostatními čtenáři, jaké zaručené a domácí recepty používáte vy a vaše rodina.

Do té doby mějte příjemný den

28.2.2003 12:00| autor: Markéta Dušková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist