Muž v posteli sebevědomý dobyvatel? Ne! 3 důvody, proč má před sexem trému

Možná řešíš nějaké to kilo navíc, tvůj zadek ti připadá příliš velký, prsa nesouměrná… Mindráky před sexem ale nemusí být jen typicky ženskou záležitostí. I muže, byť to třeba na první pohled nevypadá, může před sexem svazovat tréma.

Vaše sexuální hrátky nestojí za moc a máš pocit, že ho dostatečně nevzrušuješ? Nemusí to být vždycky pravda, ba právě naopak. Tady máš tři důvody, proč může v posteli pohořet muž:

1. Tak moc chce být v posteli jednička, až se sexu raději vyhne

Pokud máš něco, co ho přitahuje jako velká prsa, sexy zadek, dlouhé nohy, kterými se stydí obejmout své pivní břicho, to vše pro něj paradoxně může představovat téměř nepřekonatelnou bariéru. Samozřejmě, že řeč není o takzvaných rychlovkách, tedy sexu na jednu noc, tam tyto zábrany neplatí, ovšem pokud mu o tebe opravdu jde, je to jiná. Chce podat ten nejlepší výkon a bojí se, že trémou selže. Nebo má obavy, že jeho penis nemá patřičnou velikost. Ženy mají tu výhodu, že mohou, a taky to dovedou, orgasmus poměrně úspěšně předstírat, ale muž to má v tomhle směru daleko těžší.

Nejsem žádný trémista, ale když jsem se měl poprvé milovat se svou současnou přítelkyní, byl jsem vyřízenej,“ svěřil se nám Lukáš (32 let). „Byla prostě nádherná a já si vedle ní připadal jako opičák navíc s počínající pleší a bříškem. Něco jako kráska a zvíře. Fakt jsem měl problém se k sexu vůbec odhodlat.“ Přiznává bez mučení, že ani chlapi nejsou takoví suveréni, jak by se mohlo zdát.

2. Chce, abys byla aktivnější

Nikdy to asi nepřizná, protože tyhle role: muž – dobyvatel, žena – jeho kořist, platily v pravěku, nicméně zda platí i dnes, může být sporné. V duchu chlapského machochismu to určitě nepřízná, nicméně s největší pravděpodobností uvítá, když se budeš do věci zapojovat aktivněji. Obzvláště když mu na tobě opravdu záleží a touží podat ten nejlepší výkon (viz bod 1). Takže trocha iniciativy rozhodně neuškodí. A nemusí jí být zas až tolik. Stačí jen jemně navést jeho ruku a ukázat mu, kde tě jeho hlazení vzrušuje. Určitě to velmi ocení, stejně jako přijdeš-li s nějakou novou technikou.

„Bylo to hrozné,“ přiznává Pavel (30 let). „S mou bývalkou jsem to měl fakt hodně těžké. Nerada o sexu mluvila, nikdy mi neřekla, co se jí líbí a ani podle vzdechů jsem nic nepoznal. Každý sex s ní pro mě byl skoro utrpením. Chtěl jsem jí udělat radost, potěšit ji, ale ona prostě nereagovala. Postupně jsme se díky tomu odcizili, až jsme se rozešli úplně. S holkou prostě o sexu chci mluvit, chci aby byla upřímná, řekla mi, co se jí líbí a byla i aktivní. Pak jsem v pohodě a můžeme si to oba báječně užít.“ uzavírá Pavel.

3. Opravdu by někdy rád sex odmítl

Zase jeden ze stereotypů: muž má na sex chuť vždy, pokud ho žena dostatečně vzrušuje. Není to samozřejmě pravda a platí to obzvláště u mužů po třicítce. Ano, také oni někdy spíše než vášnivé milování ocení třeba pomazlení, protože také oni, stejně tak jako ty, se někdy cítí být prostě neuvolnění, v příliš velkém stresu, unavení a zranitelní, a na sex tudíž nemají ani pomyšlení. Spoustě mužů ale dělá samozřejmě problém odmítnout svou drahou polovičku, obzvláště, když je na sex nažhavená. Pokud se do sexu nutí, pak mohou zažít třeba ještě větší frustraci. Jedna možná trochu překvapivá rada: když mu dáš najevo, že ho nepovažuješ za sexuální mašinu, pomůže to. Minimálně se více uvolní a na sex se bude spíš těšit.

Sex mám rád, ale mé pracovní vypětí je někdy tak velké, že na něj prostě nemám chuť,“ svěřil se nám Radek (38 let). „Moje žena má pak pocit, že mě nepřitahuje, že mám jinou, takže se do sexu nutím a někdy prostě vybouchnu. Byl bych tak rád, kdyby to pochopila.“

Foto zdroj: Thinkstockphotos.com

15.7.2015 4:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist