Chceš být kreativní a úspěšná? Ignoruj ranní budík!

Nejsi spokojená se svým životem ani s tím, co vidíš na výplatní pásce? Možná je to proto, že vstáváš moc brzy. Když z postele vyskočíš až po osmé ráno, prý se ti začne neuvěřitelně dařit. A to ve všech sférách!

ranni-budik-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Spánek je velice příjemná „činnost“, která prospívá jak fyzickému, tak psychickému zdraví. Podle odborníků má noční odpočinek téměř zázračnou moc, neboť podporuje hubnutí, omlazuje pleť a regeneruje celé tělo. Je to všechno? Ani náhodou, nedávno se totiž ukázalo, že tenhle druh relaxu má hodně společného s pocitem celkového štěstí. A ke všemu je také zárukou lepších výdělků! Zní to jako šílenost? Ano, nicméně experti si v tomhle stojí za svým – nekompromisně. Jak se tento neuvěřitelný objev vůbec dostal na světlo světa?

Skrytý význam nicnedělání, na který jsme čekali

Britští výzkumníci působící na Southamptonské univerzitě se rozhodli zjistit, zda je spánek kromě podpory zdraví a celkové kondice prospěšný i jinak. Co přesně je přivedlo na tuto myšlenku, to se s jistotou neví, každopádně je dobře, že do takového úkolu skočili takřka po hlavě. Do svého výzkumu specialisté zahrnuli 1500 dobrovolníků, kteří je v zájmu vědy nechali nahlédnout do svých postelí. Ne, teď fakt nešlo o sex, jak to možná vypadá. Po dobu trvání celého pokusu se vlastně jenom spalo, podobně jako v pohádce o Šípkové Růžence. To byla sice trochu nuda, ale následné výsledky bádaní přinesly pořádný adrenalin.

Kdo hodně spí, ten dříve zbohatne

Jelikož odborníci zkoumali spánkové vzorce respondentů, jejich psychické rozpoložení, pracovní úspěchy a finanční ohodnocení, věděli o účastnících studie vše podstatné. Jeden by asi neřekl, že zmíněné faktory mají vůbec něco společného, co? A představ si, že ano.

Po analýze nashromážděných dat výzkumníci došli k jasnému závěru. Podle nich jedinci, kteří si se vstáváním hlavu nedělají, proto z pelechu vyskočí až po osmé ráno, vydělávají mnohem více peněz, jsou spokojenější a žijí šťastným životem. Samozřejmě ve srovnání s těmi, kteří jsou v plné pohotovosti už před svítáním, okolo osmé popíjejí druhé kafe a čtou už třetí noviny.

Lenošení jako ctnost

„Naše poznatky dokazují, že spánek má mnohem hlubší význam, než si většina lidí vůbec dokáže představit. Odhalili jsme, že pokud ignorujete váš budík a často si jednoduše přispíte, jste kreativnější a také nezávislejší. Když totiž dokážete vnímat, že vaše tělo potřebuje o něco více odpočinku, zpravidla to znamená, že stejnou pozornost věnujete i svému životu a ambicím. Proto máte všechny předpoklady k úspěchu a odpovídajícímu finančnímu ohodnocení,“ vysvětlují autoři studie a zároveň renomovaní psychologové Satoshi Kanazawa a Kaja Perina. No, zbývá už jen jediné – přesvědčit šéfa, že tu ranní poradu vážně nestihneš. Myslíš, že to neprojde? Tak si zkus vybojovat alespoň kancelářský šlofík po obědě. I ten ti totiž hodně prospěje!

Zdřímnutí jako pracovní nutnost

Američtí vědci působící na kalifornské univerzitě v Berkeley na základě své studie téměř přísahají, že krátké podřimování má na mozek nesmírně pozitivní vliv. Jeho funkce, včetně paměti a koncentrace, se restartují a obnovují už po deseti minutách klimbání, po dvaceti to prý přemýšlí doslova samo. Jedná se tedy o efektivní restart hlavy, který nesmírně podpoří tvou kreativitu. A údajně budeš po probuzení mnohem optimističtější! No vida. Ostatně, je vidět, že jedinci z videa už tuto metodu vesele praktikují…

Co si o tomto objevu myslíš ty? Napiš nám svůj názor do diskuze pod článkem, těšíme se na příspěvky!

Foto: Shutterstock.com

4.4.2019 6:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist