Tvůj vysněný job neexistuje? Tak si ho vytvoř aneb Holka, která vymyslela „autfit“

Nejlepší je, když se zaměstnání a koníčky prolínají. Pak máš jistotu, že tě práce bude vždycky bavit. A pokud taková profese neexistuje, tak si ji prostě vytvoř. To se povedlo Veronice Petrů. Její koníčky jsou auta a móda, a tak vymyslela „autfit“.

foto09-1100x618.jpg Zdroj: Olivie Žižková

Slovo outfit není třeba vysvětlovat. Určitě víš, že se jedná o sladění oblečení, bot, doplňků a make-upu z hlediska barvy a módního stylu.  A „autfit“? To je to sladění toho všeho s autem. Autfitová specialistka Veronika sice nebyla první, kdo s touto myšlenkou přišel, rozhodně to ale v tomto směru dotáhla nejdál. V Česku v podstatě nemá konkurenci a ani na zahraničních webech jsme nic v takovém rozsahu nenašli. A hlavně v takové kvalitě! Veronika totiž vytváří autfity, které tě uchvátí. Musí se ale líbit také klientům, tedy automobilkám a módním firmám, aby za ně rádi zaplatili.

Důvodem, proč je Veronika ve vytváření autfitů tak dobrá, je ten, že auta i módu opravdu miluje a oba obory dokonale ovládá. Dříve o autech psala jako redaktorka prestižních motoristických časopisů, dokonce působila i jako úspěšná automobilová závodnice.

„Auto pro mě znamená svobodu, samotné řízení pak relax, čas pro sebe a zážitek z jízdy. Auto prostě pro mě není věc, je to parťák a když ho mám prodat, je to emotivní loučení. Chci, aby se dostalo do dobrých rukou,“ směje se Veronika.

A jak bys popsala tvůj vztah k módě?

Mám ji ráda a sleduji módní trendy, ale nejsem jejich otrokem. Vím, co mi sluší. Prostě si nový trend vyzkouším, a když to není ono, tak ho prostě vynechám. Mám to tak 50 : 50. Polovinu implementuji do svého šatníku, polovinu ignoruji.

S tvojí štíhlou postavou je asi málo stylů, které ti nesednou. Jak vypadá tvůj jídelníček?

Zdravé jídlo je pro mě hodně důležité. Základem jsou kvalitní potraviny. V minulosti jsem byla vegetariánka, veganka a zkusila jsem i raw stravu. Teď se už takto nevyhraňuji a jím hlavně to, co mi dělá dobře. Praktikuji přerušované půsty. Ty mi vyhovují časově a cítím, že prospívají mému trávení.

Jak jsi na tom se sportem? Při focení jsi v neskutečných gymnastických pózách, což určitě vyžaduje trénink. Děláš nějaký sport?

Ano, hlavně pole dance. Jedná se o tanec u tyče, což podle někoho může patřit tak do nočního klubu, ale ve skutečnosti je to náročná sportovní disciplína s prvky akrobacie a gymnastiky. Rozvíjí hlavně sílu, flexibilitu a mobilitu. A rozhodně vás udrží fit.

Pojďme k autfitům. Co tě vedlo k tomu, abys je začala vytvářet?

Myšlenku spojit auta s módou jsem měla v hlavě dlouho. Paradoxně jsem ji realizovala, až když jsem odešla z redakce motoristického časopisu, kde jsem hlavně testovala nová auta. Najednou přestalo být nejdůležitější, kolik má motor koní a jaké technické novinky dané auto přináší. Mohla jsem se tak začít více soustředit na to, po čem touží ženy. Vůbec si nemyslím, že ženy rozlišují auta jen podle barev, ale pro přípravu autfitu je barva skutečně nejdůležitější parametr. 🙂 Oblečení musí s autem vždy ladit. Výsledné kreace můžete vidět na mém blogu. Celý můj blog je o autech z ženského pohledu, o životním stylu, módě, trendech… o všem možném, co ženy zajímá.

Jak probíhá příprava autfitu?

Základem je auto, které si půjčím od automobilky. K němu pak vybírám oblečení a doplňky. Ladím to hlavně barevně, ale zohledňuji i typ auta. K malému vozu se hodí městský styl oblečení, k SUV to ladím víc do sportovna, k luxusním autům jsou dobré elegantní šaty atd. Pak jdu zapátrat do svého šatníků, kde většinou najdu vše potřebné, případně si zbytek půjčím nebo dokoupím. Mám tak skvělý důvod pořídit si něco nového. A součástí přípravy je samozřejmě objednání fotografky a výběr vhodné lokace.

Čtěte také:

Jak těžké je vybrat dobré místo na focení?

Občas hodně těžké, protože s autem často nemůžete kamkoli vjet anebo zaparkovat. Je třeba vybírat pečlivě, protože lokace vytváří pozadí fotky, což určuje celkovou atmosféru. Například při focení vozu Peugeot 308, který má zářivě modrou barvu, se skvělo hodilo šedivé industriální prostředí. Jiné barvě by tolik nesedlo.

Jak dlouho samotné focení trvá?

Focení zvládáme obvykle za půlden. Pak ale spoustu času zabere výběr fotek, psaní textů… zkrátka tvůrčí práce.

Máš nějaký klíč na vytvoření perfektního autfitu?

Důležité je sladit barvy do harmonického celku. Přitom není nutné se upínat na barvu karoserie a ladit vše do jednoho odstínu. Lepší je výrazný kontrast. Stejnou barvu jako má auto, může mít třeba jen nějaký doplněk nebo lak na nehty.

Setkala ses někdy s barvou auta, se kterou sis nevěděla rady?

Jednou jsme fotily oranžové auto. Já sama oranžovou dříve prakticky nenosila, a tak jsem při výběru autfitu byla trochu bezradná. Nicméně focení se povedlo a já si pak dokonce tuto barvu oblíbila.

Jak jsi na tom v civilu, tedy když nefotíš autfit? Taky ladíš barvy?

Ladím, i když ne tak pečlivě. Záleží mi na tom, abych byla barevně sladěná, ale nehrotím to. Mám ráda klasiku, tedy bílou, černou, tělovou… a proložím to nějakým zářivým kouskem. Někdy na nějakou chvíli přilnu k nějaké barvě. Třeba teď mám zelené období. Zrovna jsem si pořídila úžasnou zelenou kabelku.

Text: Radka Matthey, foto: Olivie Žižková

16.8.2022 12:00| autor: Redakce ve spolupráci s Peugeot

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist