Kdo je chytřejší? Muži nebo ženy?

Zjistili jsme, kdo je na tom lépe s inteligencí! Co si myslíte? Jsou to snad emotivně a citlivě založené ženy, nebo silní a praktičtí muži? Které z těchto pohlaví vyhrává tento závod o body? Nebo snad o prsa?

Podle britského vědce Johna Philippa Rushtona, který otestoval sto tisíc žen a mužů z řad studentů, jsou muži inteligentnější až o 4 body. Testy, kterým respondenty podrobil, se skládaly z logického myšlení, rychlého pochopení problému, nebo třeba kreativity. Na základě těchto výsledků Rushton směle tvrdí, že právě kvůli čtyřbodovému rozdílu se ženy v zaměstnání nedostávají na vrchol tak často jako muži ve stejném postavení. Sdílíte jeho názor, že něco tak nicotného ženám klade bariéru v získání vyššího pracovního postu? Druzí říkají, že je to nesmysl! A přiklánějí se ke schopnostem všech zástupkyň planety Venuše. Proč?

článek

Ženy? Rok od roku jsou lepší!

Totiž, podle jiné studie z Nového Zélandu jsou na tom s chytrostí lépe naopak ženy. Myslí si to výzkumník a psycholog James Flynn. Za posledních sto let prý nemělo něžné pohlaví tak dobré výsledky ve zmiňovaných testech IQ. Flynn to vysvětluje tak, že ženy začaly dělat denně více věcí. Mezi ně patří například chod domácnosti, péče o děti, vykonávání zaměstnání atd. Všechny tyto aspekty prý ženy nutí do přemýšlení, čímž se rozvíjí jejich inteligence. Ve zkratce řečeno – v čím větším jste zápřahu, tím jste tedy chytřejší. Aspoň podle zmíněného odborníka. (Zavřete pusu otevřenou údivem a trochu víc si věřte!)

Až tedy s kruhama pod očima během polední pauzy poběžíte nakoupit, cestou vyzvednete děti ze školky, doma stihnete uklidit a uvařit, pak odvezete auto do servisu, rozešlete několik pracovních e-mailů, připravíte se na poradu a ještě si u toho nalakujete nehty, s pocitem úplného vyčerpání myslete na to, milé ženy, že všechen ten každodenní kolotoč má jedno veliké plus. Jste díky němu mnohem inteligentnější! Není to, kromě jiného, další důvod, proč vstávat s úsměvem?

Nicméně, v tom, kdo je tedy ve skutečnosti opravdu chytřejší, si musí udělat názor každý sám. Je ale jasné, že s největší pravděpodobní bude každý bojovat za svůj tým. A náš názor? Výsledek je tak nějak nerozhodně. Souhlasíte?

Foto zdroj: profimedia.cz

13.12.2013 12:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist