Co na to Sára: Kamarádka využívá svého muže, mám mu to říct?

Také si občas nevíš rady se životem, se vztahy nebo třeba s kamarádkou jako autorka dnešního příběhu? Ráda bys znala názor Sáry, která má nadhled a která ti radí v Astroporadně? Pak pro tebe máme zcela novou rubriku, která tě určitě bude bavit.

co-na-to-sara-1-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

Napiš nám svůj příběh a nech si poradit od Sáry, jak by reagovala nebo jak by se zachovala ona. Všechny uveřejněné příběhy odměníme zajímavou knihou a jako bonus dostaneš ještě 2 000 bodů do Femina klubu. Příběhy mohou být samozřejmě anonymní. A teď se pojď spolu s námi podívat na ten dnešní, který nám zaslala čtenářka Lenka (35 let).

Dobrý den, Sáro,

ráda bych znala váš názor, protože já v současné chvíli vůbec netuším, co mám dělat. Mám nejlepší kamarádku, říkejme jí třeba Denisa. Kamarádíme se už od dětství. Je to jediný člověk na světě, který o mně ví naprosto všechno. Společně jsme vyzkoušely první cigaretu, opily se, utekly na tajňáka na koncert nebo procestovaly svět. Neskutečně si našeho přátelství vážím, ale Denisa se poslední dobou začala chovat jako vypočítavá a zlá žena. Ale hezky popořádku.

Denisa si prošla poměrně těžkým rozchodem. Jak už to bývá, zamilovala se, porodila krásného a zdravého chlapečka a následovala nevěra ze strany jejího manžela a pak velmi bolestivý rozvod, ze kterého mi přijde, se nikdy nevzpamatovala. Dlouhou dobu byla sama a nechtěla o chlapech ani slyšet. Pak jednoho dne potkala Dominika. Byl to moc fajn kluk, hezký, samý sval, a navíc vysoce postavený v jedné zahraniční firmě, z bohaté rodiny. S Denisou si hned rozuměli a jejich vztah nabral na obrátkách. Byla jsem za svou kamarádku nesmírně šťastná. Konečně se zase usmívala na svět a měla k sobě partnera, který ji neskutečně miloval a který si zamiloval i jejího synka a choval se k němu, jako by to byl jeho vlastní.

Jenže Denisa se po nějaké době se začala chovat dost zvláštně. Pořád tvrdila, že není ještě zamilovaná a že neví, jestli vůbec s Dominikem chce být. Několikrát se rozešli a na popud Dominika se dali zase dohromady. Jenže ona si jeho lásky vůbec neváží. Když jsem se jí ptala, proč s ním tedy je, řekla mi, že by byla blbá, kdyby ho nechala nějaké jiné. Vždyť je z bohaté rodiny a má hromadu peněz a má rád malého, tak to s ním prostě vydrží. A já nevím, co s tím. Je mi Dominika líto, je to moc hodný kluk a zasloužil by si holku, která by ho milovala. Poradíte?

Co na to Sára?

Ahoj Leničko. Asi tě zklamu, ale z toho, co popisuješ, to vypadá, že máš menší problém sama se sebou. Nejsi náhodou zamilovaná do Dominika? Z toho jak ho barvitě popisuješ a kamarádku veřejně posuzuješ a odsuzuješ, mám pocit, že se ti kluk prostě líbí a trošku závidíš.  Víš, nemůžeme odsuzovat chování druhých, protože neznáme celý jejich plán duše a věř, že věci nejsou tak, jak vypadají. Pokud ti mohu doporučit, rozhodně se nemíchej a nepleť do jejich životů, jestli tě svrbí pusa a ráda bys Dominikovi řekla svůj názor, tak to rozhodně nedělej, s velkou pravděpodobností by se vše obrátilo proti tobě. Nevyplácí se poskytovat nevyžádané rady, navíc tam s nimi nežiješ, a proto ani nemůžeš znát celý jejich příběh. Buď ráda, že je kamarádka šťastná a nechej věcem volný průběh. Přej jí štěstí a věř, že pravda, ať je jakákoliv, dříve nebo později vyjde najevo. Lítost ještě nikomu nepomohla, a navíc je to emoce, která blokuje srdeční čakru, takže zatímco ti dva jsou v pohodě, ubližuješ sama sobě. Buď ráda, že má chlapec milujícího „tátu“ a mužský vzor, který potřebuje, uvidíš, že čas všechno ukáže. Měj se krásně. Sára

A co bys poradila Lence ty? Nebo řešíš jiný problém? Klidně nám napiš na e-mail: redakce@femina.cz. Těšíme se na příspěvky. A nezapomeň, že Sáry se můžeš ptát i v naší Astroporadně, kde ti vyloží karty. 

Foto: Shutterstock.com

23.1.2020 2:00| autor: Sára

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist