Zakoukala ses do kamaráda? Tohle mezi vámi stojí!

Znáte se celé roky, víte o sobě všechno a občas si jen tak ze srandy zaflirtujete. Jenže tím to končí! Proč se tvůj kamarád drží zpátky, i když chemii mezi vámi nelze ignorovat? Na vině mohou být hned čtyři faktory!

vztah-s-kamaradem-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Může přátelství mezi mužem a ženou opravdu fungovat? To je těžké. Možná je většina tvých kámošů opačného pohlaví, ale ty jsi přesto na žádnou milostnou avantýru s nikým z nich ani nepomyslela. Nebo je mezi nimi naopak jeden, který tě přitahuje jako magnet. Ačkoli se však zdá, že ani ty jemu nejsi lhostejná, zdá se, že mezi vámi stojí nějaká překážka. V čem je zakopaný pes? Pravděpodobně v těchto čtyřech věcech!

Vysíláš špatné signály, které ho odrazují

Už několikrát jsi „mezi svými“ pronesla, že ti single život vlastně vyhovuje, protože si můžeš dělat, co se ti zlíbí? Pokud to slyšel i objekt tvého zájmu, nediv se, že zařadil zpátečku. Přesně tímhle tvrzením jsi mu totiž dala najevo, že lásku v žádném případě nehledáš.

Dnešní generace svobodných je oproti minulosti více emocionálně založená. Spousta lidí potřebuje jasné a srozumitelné znamení, že o ně někdo stojí. Ať už jde o přímý pohled do očí či milá slova, chcete-li tomu druhému projevit sympatie, chopte se iniciativy a nebojte se ukázat svou náklonnost,“ radí australská psycholožka Melanie Schilling. Takže asi tak.

Otázka narušeného přátelství, když to nevyjde

Tak jasně, že přeskočit z roviny kamarádství na zcela jinou a milostnou úroveň, je risk. Co když se tenhle pokus nevydaří? Co když právě kvůli špatnému kroku budete muset přerušit veškerý kontakt? Přesně tyhle otázky jsou prostě ve vzduchu.

Pokud se dva přátelé rozhodnou, že vyrazí na schůzku a něco se pokazí, vždycky to naruší jejich vztah. Ne každý je ochoten něco takového riskovat,“ připouští výše zmíněná odbornice.

Bolest po rozchodu, která nechce ustoupit

Dalším důvodem, proč tě panáček pořád ještě nepozval na romantické rande při svíčkách, může být jeho nedořešený rozchod. Pravdou totiž je, že muži ukončení svazku obecně hůře zvládají. Tedy aspoň v porovnání se ženami. Taky jim trvá také mnohem déle, než se z nově získané svobody vzpamatují.

Bolest po rozchodu někdy přetrvává i celých 18 měsíců. Zatímco ženy o svých pocitech klidně hovoří se svým okolím a hledají oporu v rodině, což jim pomůže tuto událost snáze překonat, muži se často uzavírají do sebe, přičemž nechtějí působit zranitelně. To vede k emočnímu stresu, který může mít i vážné psychické následky,“ vysvětluje socioložka Robin W. Simon, která působí na americké univerzitě Winston-Salem v Severní Karolíně.

Odmítnutí jako strašák číslo jedna

Co si budeme namlouvat, pánové jsou trochu ješitové. Nebo spíš hodně! Pokud se osmělí udělat první krok, přičemž odměnou za jejich „statečnost“ je jen negativní dámská reakce, jejich ego to zadupe do země. Už pouhá představa takového „zážitku“ dokáže odradit i ty nejotrlejší hochy. Co s tím? Pokud o něj vážně stojíš, dej mu jasně na vědomí, že žádné odmítnutí rozhodně nemáš v úmyslu!

Co na to čtenářky?

„Měla jsem nejlepšího kamaráda celé roky,“ vzpomíná smutně Kamila (30 let). „Jenže jsme spolu po jedné bujaré oslavě skončili v posteli. Chvíli jsme to spolu táhli, ale skončilo to a já přišla nejen o partnera, ale také o svého nejlepšího přítele. Dodnes jsem se z toho úplně nevzpamatovala.“

„Já si svého nejlepšího kamaráda vzala,“ usmívá se Katka (27 let). „Byli jsme kamarádi už od první třídy a nakonec se do sebe zamilovali. Nikdy jsem nic tak krásného neprožila. Přála bych tohle zažít opravdu každému.“

Co ty na to? Napiš nám svůj názor do diskuze pod článkem, těšíme se na příspěvky. A pokud si lámeš hlavu s tím, jak mu říct, že ho chceš, inspirací mohou být romantické filmy. Ze kterých scének se můžeš poučit? Manuál je ve videu!

Foto: Shutterstock.com

24.8.2018 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist