Chuť na sex mu vzala nemoc, co s tím?

„S Martinem jsme si rozuměli výborně. Všechno fungovalo včetně báječného sexu. Na počátku našeho vztahu jsme se milovali denně a byla to skutečně nádhera,“ vzpomíná pětadvacetiletá Jitka. Jenže jejich idylku brzy překazila nemoc.

Signály na lepší časy
„Martin začal mít vleklé zdravotní potíže, většinou mu nebylo dobře, erekce mu dělala velké problémy,“ říká Jitka. „Nějaký čas strávil v nemocnici. Já jsem se proměnila na dokonalou pečovatelku. Vařila jsem, starala se o něj, navíc jsem prakticky všechno táhla finančně sama, protože pochopitelně nechodil do práce. Kvůli dlouhodobé pracovní neschopnosti se nakonec se zaměstnavatelem dohodl na neplaceném volnu. I léčení něco stálo. Asi sotva se mi bude někdo divit, že byly chvíle, kdy jsem toho měla všeho tak akorát. Držela jsem se jenom silou vůle. Vlastně se dost divím, že jsem nevybouchla,“ svěřuje se smutně mladá žena, když rekapituluje předchozí nelehké období. Byly chvíle, kdy se cítila jako kotel těsně před výbuchem. Naštěstí přišel čas, kdy se zdálo, že se všechno konečně obrátilo k lepšímu. Po dalším léčení v nemocnici situace vypadala dobře. Martin se zbavil části zdravotních problémů, měl novou energii a plány.

[[related]]

Všechno spadlo na mne
Jenže růžová situace netrvala moc dlouho. Po určité době, kdy pokroky nepřicházely tak rychle, jak by si mladý pár představoval, začal Martin znovu upadat do rezignace. „Budu vždycky stát při něm, protože ho mám ráda, ale rozhodnutí, že se chce znovu vrhnout do života, je hlavně na něm. Já mu můžu vytvořit podmínky, podpořit ho, ale přestat se litovat a jít do toho, to musí zvládnout on sám ve své hlavě,“ vysvětluje Jitka k jakému poznání došla. Pozoruje, že jsou dny, kdy jakoby Martin ožil. Chce plánovat, ale vzápětí se objeví doba, kdy spadne do starých splínů. „Už si s tím nějak nevím rady. Často beru těžko energii sama v sobě. Mám práci, kde je dost velká konkurence a já si nemohu dovolit, aby mi ujel vlak. Na moje místo se hned vrhnou další. Navíc se snažím brát i nějaké přivýdělky mimo, abychom zaplatili bydlení a v obchodě si nemuseli vybírat jenom ty nejlevnější náhražky jídla. Nemám už tolik energie, abych ji mohla neustále dodávat i jemu,“ líčí stav, který se jí už delší dobu přestává líbit.

Milence nechce
Dost těžce nese i konec intimního života. Těšila se, že se oba vrátí, když ne k plnohodnotnému sexu, tedy alespoň k mazlení a vzájemným dotykům, které má velmi ráda. Přiznává, že ji Martin hodně voní. „Mívám na něj ohromnou chuť, ta chemie lásky z mé strany funguje dokonale. V době nemoci jsem respektovala, že nemůže, že to nejde. Ale teď, kdy už by to přece jenom trochu šlo, z jeho strany nevidím žádný zájem. Když byl nemocný, alespoň jsme se občas objali, ale teď nemám ani to,“ krčí Jitka smutně rameny a netuší, co se vlastně v Martinovi děje. Sama cítí, že by potřebovala vybouřit své hormony, je to její přirozená biologická potřeba. Najít si milence ale rezolutně odmítá. Nedokázala by s někým jít jenom kvůli sexu, musí mít svého partnera ráda. Dostala se do situace, kdy neví, co dál…

Setkaly jste se s podobnou zkušeností? Co byste Jitce poradily? Existuje recept, jak pomoci Martina vrátit zpátky do života?

Foto zdroj: profimedia.cz

28.1.2013 8:00| autor: Helena Stejskalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist