Jak vyléčit zlomené srdce? Vyhněte se cizí posteli!

Začal nový rok a váš přítel si dal předsevzetí, že v něm bude pokračovat bez vás? Bohužel se to stává. Teď máte zlomené srdce a chcete se brzo vzpamatovat. Co vám v tom ale určitě nepomůže, je navštívit cizí lože!

Nejedna studie potvrzuje, že právě leden patří mezi měsíce, kdy se lidé rozhodují pro rozchod nebo rozvod. Právě vám něco takového bylo oznámeno? Pak jistě přemýšlíte, jestli existuje nějaký lék na smutek. Kromě času, který léčí, ovšem. Pokud si myslíte, že náhodný sex se svalovcem, který vás z druhé strany baru zásobuje drinky, pomůže, tak vědci z americké univerzity v Missouri našli odpověď. A asi se vám líbit nebude.

Sex s cizincem rovná se delší deprese!

Odborníci z výše zmíněného akademického ústavu zpovídali 180 jedinců obou pohlaví z různých věkových kategorií a ptali se, jestli se už někdy snažili léčit konec vztahu povyražením s někým novým.

37% dotázaných přiznalo barvu, že takovou zkušenost má za sebou. Což by ovšem jistě nebylo tak šokující zjištění, jako fakt, že ti, kdo léčili stesk po bývalém protějšku sexem, se prý trápili mnohem déle. Jen jim to připomínalo milostné chvilky s minulými partnery a celou dobu mysleli jen na ně! Co z toho plyne?

Chvilková rozkoš je na úkor zdlouhavého procesu hojení zlomených srdcí. To asi není ta nejlepší rovnice, co myslíte? Takže bude lepší držet svoje choutky na uzdě. Tedy pokud je máte. Na takové radosti budete mít času ještě dost a v mnohem příhodnější chvíli. Kdy? Až budete připravení na nový začátek!

Ten se pozná tak, že už nespíte ve starém tričku svého ex, nečicháte k jeho vodě po holení, kterou si u vás nechal, a nerozpláče vás písnička, u které jste se spolu poprvé milovali.

článek

Lepší verze? Dočasný celibát!

Nový začátek by tak neměl začít nějakou podobnou „hurá akcí“, spíš se držte zpátky, nebo budete litovat. Svoje o tom ví i dvaatřicetiletá číšnice Petra.

„S přítelem jsme spolu byli už pátý rok a všechno nasvědčovalo tomu, že už to tak zůstane,“ začíná s vyprávěním svého příběhu. „Ale jednoho dne mi řekl, že se zamiloval do jiné. A jako že je mu to líto. Samozřejmě nevynechal ty řeči o tom, že si najdu někoho lepšího, než je on,“ smutně krčí rameny Petra, která si myslela, že ránu v srdci vyléčí sexuální záplatou.

„Natruc jsem se vyspala s prvním chlapem, kterého jsem opilá v baru potkala. Tu morální kocovinu nikomu nepřeji, bylo mi strašně,“ uzavírá a dodává, že svoji chybu rozhodně nebude opakovat. S tím souhlasí i sedmadvacetiletá asistentka Romana, jejíž příběh je obdobný.

Všechno jednou přebolí

„Sex jako lék na kopačky od přítele vážně moc nepomáhá. Jednou jsem takhle ujela a vyčítám si to dodnes,“ říká sympatická blondýnka. „Nejdřív ten rozchod musí přebolet, a až pak se člověk může rozhlížet po dalších možnostech,“ myslí si Romana s tím, že pokud hned skončíte v posteli s někým jiným, stejně vám to připomíná jenom toho dotyčného, na kterého nechcete vzpomínat víc, než je nutné.

A co si o tom myslíte vy? Dá se novou láskou nebo sexem vyléčit zlomené srdce? 

Foto zdroj: profimedia.cz

9.1.2015 12:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist