Důvody k rozvodu? Pravda je šílená!

Zápach cigaretového kouře, lenost nebo hluchota. Že tohle jsou jen maličkosti, které s partnerským vztahem neudělají vůbec nic? Omyl! 55% žen by se kvůli nim rozvedlo!

Čeho je moc, toho je prostě příliš… Jistá britská společnost zabývající se prodejem elektronických cigaret uspořádala průzkum, jehož hlavním tématem byly zlozvyky partnerů. Co odhalil? Kouření, lenost a špatné hospodaření s penězi vede k rozpadu vztahu!

Kouření není maličkost

I když to někomu může připadat přehnané, 55% dotázaných žen se nechalo slyšet, že je zlozvyky jejich partnerů dohánění k šílenství. Mezi největší průšvihy se řadí kouření, konkrétně pach zatuchlého kouře, který je cítit z partnerových úst i oblečení. Prostě odpudivá a obtěžující věc, která se nelíbí 64% lidí.

Co je na tom pravdy? „Můj současný manžel nekouří, ale bývalý přítel připomínal továrnu na tabák,“ říká pětatřicetiletá Markéta s tím, že pokaždé, když ex vydechnul ten smrdutý kouř, pomyslela si, že si najde někoho, kdo nekouří. „Vždycky mě napadlo, že nekuřáci mají víc času na ostatní – užitečnější věci. A že víc voní svému okolí,“ dodává Markéta.

Když partner neposlouchá

Mezi druhý a zásadní problém se řadí to, že protějšek velmi často neposlouchá, co mu říkáte. Že by ho to nezajímalo?

Co je na tom pravdy? „Vytáčí mě, když manželce něco říkám, ona se dívá kamsi do rohu a pak se mě zeptá, co jsem to vlastně chtěl,“ kroutí očima Lukáš, který si dle svých slov připadá úplně méněcenný a naprosto bezvýznamný.

článek

Musíme si pomáhat…?

22% osob se nechalo slyšet, že jejich partner špatně hospodaří s penězi, což je častým důvodem hádek.

19% lidí se nemůže dívat na lenost svých drahých poloviček, které neudělají nic navíc, aniž by je člověk nemusel upozorňovat, a 15% respondentů uvedlo, jak je obtěžuje závislost partnerů, partnerek, manželů či manželek na dálkovém ovladači. (Podle výpovědí respondentů to jde ruku v ruce s pocitem, že všechno musíte dělat sami a nelze počítat s účastí partnera při běžných denních povinnostech od zaopatření dětí po uvaření večeře.)

Co je na tom pravdy? „Když jsme měli jen základní programy, tak to ještě šlo, ale po koupi výhodnějšího balíčku několika satelitních kanálů se mi zdá, že by si přítel tu televizi nastěhoval i do ložnice,“ vzdychá osmadvacetiletá Karolína, s tím, že nepamatuje, aby jí partner doma s něčím pomohl. „Pořád jen sedí před tou bednou,“ ťuká si na čelo. Dá se to přehlížet?

Lyndsey Wilson, mluvčí zmiňované britské společnosti, uvedla: „Tento průzkum ukázal, hodně o partnerských párech a hlavně pocitech jednotlivců. Je velmi zajímavé sledovat, které otravné zvyky milence obtěžují nejvíc, a zdá se, že panuje všeobecná shoda v názorech. To jsme nečekali,“ dodala.

Kdy je pozdě na stížnosti?

Mimochodem, podle ní průzkum mimo jiné upozorňuje na problémy, kterým se páry mohou vyhnout, pokud jednotlivci nebudou bezohlední. Pak hrozí, že se z maličkostí vyklubou vleklá nedorozumění.

„Podle mě je důležité již od začátku hledat partnera, který je vám v klíčových věcech podobný,“ myslí si čtyřiatřicetiletý Tomáš a dodává: „Já žiji zdravým životním stylem, cvičím, starám se o sebe, a proto je jasné, že bych nemohl žít se ženou, která vykouří krabičku denně,“ vysvětluje.

Ostatně, pouze 15% mužů říká, že je pro ně prioritní, jak partnerka vypadá, kdežto 51% mužů si myslí, že osobnost je klíčovým faktorem vztahu. A osobnost se s další osobností přece může nějak rozumně domluvit, ne?

A jaké nešvary, zlozvyky nebo i postoje partnera vadí vám? S čím (nebo kým) se nedá žít? Napište nám to pod článek.

Foto zdroj: profimedia.cz

10.10.2014 12:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist