DOTYKU NENÍ NIKDY DOST – element DŘEVA

Ve vzpřímené pozici otočte k noze přední stranou trupu a udělejte předklon. To je NEJLEPŠÍ CVIK NA HUBNUTÍ! Samozřejmě jen v případě, děláte-li ho každý den. Protahujete také meridián jater a žlučníku, zlepšujete soustředění, zrak, spánek, paměť a další škody napáchané ponocováním a popíjením alkoholu.

Doteku není nikdy dost
Orgánová sestava ve dvou

Doteku a blízkosti člověka není nikdy dost, zatímco vztahových a jiných problémů všude habaděj. Co se s tím dá dělat? Například dotýkat se, protože dotek často řekne víc, než umíme říct. Vzájemné protahování, spolucvičení, může být inspirací v trávení společného času. Léčí tělo i duši, pomáhá otevírat se a vytvořit tak základ pro dobrý vztah.

Nabízíme vám cvičení, které je možné provádět ve dvojicích. Nemusí to být zrovna přítel, ale například i babička, kamarádka a podobně. No a kdo přesto žádného kolegu nenajde, není potřeba si z toho dělat starost, důležité je že to chce zkusit. Tak ať cvičí, časem se určitě někdo přidá.

Sestava cvičení je zaměřena na protažení energetických drah podle biorytmů. Uvolňuje zablokovanou energii, zprůchodňuje celý energetický tok, takže po troše vytrvalosti od základu vylepší život ve všech stránkách. Získáme …ech! Následoval by dlouhý výčet. Sami si na to přijďte a jistě mi dáte za pravdu,že by to nedokázal tak komplexně a rychle žádný potravní doplněk. Každou pozici stačí dělat jednou, ale pořádně. Důležité je dýchat.
Domluvíme se,že v každé pozici vydržíme tři plné dechy,a pak podle vlastní chuti a potřeby.
„Kolik dáš,tolik se ti vrátí.“

Element D Ř E V A – je aktivní na jaře a v noci po 23 hodině až do 3hodin do
rána

Díl 6.

V sedě na zemi natáhněte nohy široko od sebe. Několikrát propněte a přitáhněte špičky, zakružte jimi na obě strany a pak je uvolněte. Nezapomeňte, že i prsty na nohách mají
klouby a ty je výhodné udržovat pohyblivé. Má to velký vliv na celkový stav těla. Upažte, roztáhněte ruce, jako byste chtěli dosáhnout co nejdál od těla a rotujte celými pažemi. Odtlačujte se od sedacích hrbolů, vytahujte se vzhůru za hlavou, lopatky tlačte k sobě, ramena do zadu a dolů, prsa dopředu.

Přetočte se nad pravou nohu a proveďte úklon. Přes horní loket se dívejte nahoru. Ruka má být až za uchem, ale ne tak, že vystrčíte hlavu dopředu. Takže spíš se snažte. Protahujete meridián jater a žlučníku, zlepšujete soustředění, zrak,spánek, paměť a další škody napáchané ponocováním a popíjením alkoholu.

Potom se ve vzpřímené pozici otočte k noze přední stranou trupu a udělejte předklon. To je nejlepší cvik na hubnutí! Samozřejmě jen v případě, děláte-li ho každý den.

Pomocník: Nejdřív vytáhne partnera známým způsobem s uchopenými lokty. Kolena opřená v zádech. Potom jedno koleno nechá v zádech, aby je podepřel a cvičící se ukloní.
Pomocník jednou rukou pomáhá držet loket vzadu, druhou rukou se opře o bok cvičícího. Nohou může šlápnout lehce na stehno. Cvičíme samozřejmě na obě strany. Nezapomeňte na
tři pomalé hluboké dechy.

Ve vzpřímené pozici se otočte k noze přední stranou trupu a udělejte předklon. Při předklonu se opře pomocník nataženýma rukama s citem o záda podobně jako v předchozích
lekcích, nohou přidrží stehno, od kterého se cvičící odklání.

Cvičení se bude zlepšovat vlastní praxí. Bude čím dál jednodušší a příjemnější. Budete nalézat nové a nové varianty.

EVA PLHOŇOVÁ
Terapeut shiatsu a léčitel

evaplhonova@centrum.cz
www.shiatsu.unas.cz
Tel:604 835 365

10.6.2004 12:00| autor: Markéta Dušková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist