Chcete omezit pití alkoholu? Vstupte do manželství!

Alkohol je metla lidstva. Přísloví tolik staré a tak pravdivé! Američtí vědci přišli na to, jak chutě na sklenku pomalu a jistě omezit. Nejde o žádnou detoxikační kůru, jde o manželství! Po vstupu do něj z vás bude skoro abstinent! Nevěříte?

Jaký máte vztah k alkoholu? Jste konzument, který pije pouze příležitostně, nebo si neumíte představit pohodový večer bez sklenky dobrého vína? Sice je všeobecně známo, že malé množství může být i zdraví prospěšné, ale pozor, všeho moc škodí! A u pití alkoholu to platí dvojnásob! Vědci z americké univerzity sídlící v Ohiu našli řešení, jak pít minimálně! Stačí si vzájemně říct „ano, beru“. A prostě spolu být, „dokud vás smrt nerozdělí“.

V manželství klesne spotřeba alkoholu!

Výzkum s 10 tisíci muži a ženami různého věku prokázal, že manželství funguje výborně jako stabilizátor chutí na alkoholické nápoje! Jeho spotřeba tak významně klesá zejména u mužů. Ti totiž, jak se ožení, pijí mnohem méně, než svobodní muži, rozvedení a vdovci. Že si jednou týdně dopřejí pivní dýchánek, nebo nepohrdnou jedním půllitrem vychlazeného moku k obědu? Tak to je opravdu to nejmenší! A co ženy? I těch se tohle téma týká!

Něžné pohlaví prý hned potom, co si řekne na radnici se svým vyvoleným ono závazné „ano“, pije sice o trochu více než za svobodna, ale pořád je to méně, než ženy rozvedené, single a vdovy. Tak takový je závěr amerických vědců! Také vás tahle souvislost mezi sňatkem a alkoholem nikdy nenapadla? Nejste sami.

článek

Když už, tak ve dvou

„O tom jsem nikdy nepřemýšlela. Ale teď, když se mne na to ptáte, zkouším uvažovat, jestli je to jiné než před svatbou,“ kroutí očima třiatřicetiletá čtenářka Soňa, která je vdaná necelé dva roky. „Asi máte pravdu. Předtím to byly večírky s kamarádkami, tvrdý alkohol, zábava. Teď si s manželem občas rozděláme lahvinku vína u filmu a já jsem neméně spokojená,“ říká Soňa, která svým názorem útočí na všechny „svatební odpůrce“, kteří nyní možná změní názor na manželství. Ale pozor, američtí vědci díky studii odhalili ještě další, neméně zajímavou skutečnost.

Prý pijí jenom inteligenti! 

Výzkumníci našli jakési pouto mezi inteligencí a chutí na alkohol! Jak se to prokázalo? Pracovali s několika stovkami jedinců, které rozdělili do pěti kategorií od velmi inteligentních až po velmi hloupé. První kategorii, co se týče spotřeby alkoholu, dělí od té poslední 80%! Jednoduše řečeno, chytrý člověk pije o celých 80% více než ten méně inteligentní! Tak to už je opravdu síla, viďte?

A kolik toho vypijete vy? Přestali jste po svatbě pít alkohol? Napište nám o tom do diskuze! 

Foto zdroj: profimedia.cz

20.5.2014 12:00| autor: Lucie Feiková
Více o tématu: OhioTéma Alkoholvědec

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist