Artróza

Všichni jsme o ní slyšeli, všichni víme, že bolí. Nevíme však, že bolet nemusí.

Na vysvětlenou – artróza (správněji osteoartróza) je degenerativní onemocnění kloubů, které prvotně postihuje kloubní chrupavku, ta se postupně ztrácí a kost na tuto situaci reaguje tvorbou výrůstků nebo-li osteofytů.

Bolest však tento stav doprovázet nemusí, neboť uvnitř kloubu je velmi málo citných vláken. Teprve deformace kloubu, omezení jeho hybnosti a následné podřízení okolních měkkých tkání (tj. svalů, šlach, úponů, vazů) vede k bolesti.

Studenti našich rekvalifikačních kurzů se v kapitole o vlivu masáže na lidské tělo učí o prokazatelném pozitivním působení masáže na kloub, jeho okolí, bolest a pohyblivost. Masáží se několikanásobně zvyšuje prokrvení příslušné oblasti, dochází k vyššímu a důslednějšímu odvodu látek únavových a odpadních a kloub i jeho okolí lépe prosperují.

Má rada k vám tedy zní:

Nečekejte, až vás bolest artrotických kloubů uvězní do začarovaného kruhu injekcí a prášků, předcházejte jí a řešte jí kvalitní masáží. Zkušený masér dokáže rozpoznat již první náznaky artrotických změn dříve, než je prokáže RTG snímek.

Regenerační a rekondiční středisko:

abklinik.cz
tel.: 777 312 224

3.10.2010 12:05| autor: Mgr. Scheichlová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist