4 signály, že nemluví pravdu

Podezíráte ho, že vám něco skrývá? Bedlivě ho pozorujte. Řeč těla o něm prozradí více, než se domnívá. Našli jsme pro vás čtyři signály, podle kterých poznáte, že lže…

1. Vysychá mu hrdlo
Pokud před vámi partner schovává nějaké tajemství nebo nemluví úplnou pravdu, jeho tělo znervózní a přepne se do ustrašeného režimu. „Výzkum ukázal, že v takové situaci se člověku stáhne jícen a hrdlo vysychá,“ říká Janine Driverová, autorka knihy Říkáš o sobě víc, než si myslíš (You Say More Than You Think). „Takže když během vašeho rozhovoru začne často polykat, dělá to proto, aby uvolnil stažené jícní svaly.“ Vysledujte téma konverzace, při které partner vykazuje tuto změnu chování. Lépe tak vytušíte, čeho se jeho tajemství týká.

2. Popisuje každý detail
Nenechte se ošálit mužem, který detailně popisuje, kde byl a co tam dělal. Možná se vám zdá, že mu můžete důvěřovat, když vás tak hezky informuje o každém svém pohybu, možná to ale činí záměrně. Tak, aby vzbudil důvěru, a zakryl přitom něco, o čem hovořit nechce. „Obzvláště se to potvrzuje, když muž dělá v řeči delší pauzy a přemýšlí, jaké podrobnosti by vám ještě mohl sdělit,“ prozrazuje Driverová. A je to logické. O všedních zážitcích, které pro vás neměly zvláštní důležitost, mluvíte obvykle stručně. Nepamatujete si, jaké obrázky visely v tom baru na zdi a jakou barvu nehtů měla obsluhující tmavovláska. Obzvlášť, když jste muž.

článek

3. Častěji vyžaduje sex
Nemáme na mysli případy, kdy se partneři milují vždy a všude při každé příležitosti, vždycky jim to tak vyhovovalo a těší je to tak stále. Netýká se to ani situace, kdy se váš miláček trochu připil a spadly z něj zábrany, takže je odhodlán více experimentovat a dává volnější průchod své přirozené sexualitě. Ostražitost by ale měla být na místě ve chvíli, kdy se jeho sexuální chování náhle změní, chce sex mnohem častěji, než tomu bylo dříve. Jako by se tím vyhýbal konverzaci a volil raději fyzický způsob spojení, při kterém nemusí mluvit. Což může být fajn způsob, jak se vyhnout hádce. Ale jen do času.

4. Dává si ruce do kapes
Známe frajery, kteří ruce z kapes prakticky nikdy nevyndají, je to jejich póza. Pro takový typ tento bod neplatí. Ale muž, co obvykle ruce neschovává a najednou je z ničeho nic do kapes zastrčí, se zřejmě cítí při konverzaci nepohodlně. „Jakmile člověk schová ruce nebo se začne zmateně dotýkat různých částí těla, svědčí to o tom, že nemluví úplnou pravdu. Podobnými gesty se vnitřně uklidňuje,“ vysvětluje Driverová.

Poznala jste v některém z výše uvedených bodů svého miláčka? Nepropadejte panice. Může jít o prkotinu, nebo je prostě jen z něčeho nervózní. Pro klid duše se tomu pokuste přijít na kloub a všechno si včas vysvětlete.

Foto zdroj: profimedia.cz

19.12.2013 12:00| autor: Nataša Slánská

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist