Iveta Bartošová: Spasí ji kniha! Ale kdy vyjde?

Před dvěma lety oplývala zpěvačka Iveta Bartošová ambicí napsat poutavou knihu, ve které by vyvrátila lži uváděné v médiích a sdělila o sobě tu „pravou pravdu“. Dokonce podepsala smlouvu s nakladatelem a dostala od něho tučnou zálohu. Po knize zatím není ani památky. Dočkáme se letos?

To, co před časem bylo zajímavým záměrem, se dneska stalo nutností. Iveta Bartošová pohlíží na zamýšlený kousek literatury jako na krabičku poslední záchrany. Nejen že knihu prostě napsat musí, pokud se chce vyhnout sankcím za porušení smlouvy s nakladatelstvím Beta Dobrovský, a také proto, že není v jejích silách vrátit zálohu dvě stě tisíc korun, ale navíc si tím může pomoci k vylepšení zoufalé finanční situace.

O tom, že Ivetčina osobní knižní zpověď bude komerčním trhákem, nepochybuje ani vydavatel Dobrovský. Právě proto trpělivě čeká, až zpěvačka dodá rukopis, a neposílá na ni soudy. „Já chci knihu, minimálně 200 stránek plus obrazovou přílohu. A až ji paní Bartošová dodá, tak ji dodá,“ prohlásil Dobrovský. Naděje mu svitla v lednu, kdy se Ivetka nechala slyšet, že se pilně pustila do psaní a kniha vyjde letos na podzim. „Pracuji na knize, abych dostála svým závazkům,“ napsala tehdy na svůj Facebook.

Od té doby je zase ticho po pěšině. Mezitím život píše Ivetě další kapitoly, které snad zpěvačka ani nebude stíhat zapisovat. Předně je to skandální vztah s ženatým Josefem Rychtářem, o němž teď novináři zjistili, že si kdysi odseděl čtyři roky za vloupačky. Nedá se nic dělat, láska je slepá, a v případě Ivetky nepomůže ani bílá hůl, ani slepecký pes. Pár se už šťastně zasnoubil.

[[related]]
Ať bude zpěvaččin román završen happy endem nebo nechá otevřený konec, je tu velká šance, že Ivetě pomůže vybabrat se z vysokých dluhů a odvrátí exekuci domu. Už proto by se měla zpěvačka aktivně chopit pera a psát jak o život. Zpěvem si už bohužel moc nevydělá, její pokusy o návrat na výsluní vyznívají do ztracena. Naděje, že se uživí jako spisovatelka, ještě nezemřela, a tak by se jí Iveta asi měla držet – co jiného jí zbývá…

3.4.2012 12:00| autor: Nataša Slánská

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist