Femina.cz » Magazín » Zábava » Nejhorší povolání světa. Očichávač či oplodňovač? I tímhle se lidé živí!

Nejhorší povolání světa. Očichávač či oplodňovač? I tímhle se lidé živí!

Nejhorší povolání světa. Očichávač či oplodňovač? I tímhle se lidé živí!

Magazín: Zábava | autor: Lucie Feiková | vydáno 16. 11. 2016

Každé ráno nadáváš, když zazvoní budík a ani za nic se ti nechce do práce? Garantujeme ti, že ať už je tvůj šéf jakkoli nepříjemný, s těmito pracanty bys rozhodně neměnila. Ostatně, přesvědč se sama…

Tak jako jasně, někdo „to“ přece dělat musí. Jenže některé pracovní pozice už vážně hraničí s peklem. Zajímala by nás motivace lidí, kteří si na chleba vydělávají něčím z tohoto bizarního seznamu. Platební podmínky to asi nebudou!

1. Tak trochu jiný uklízeč

Dávat do „pucu“ třeba kanceláře, budiž. To je ještě v pohodě. Ale úklidová četa poutí a lunaparků? Těžký kalibr. Smysl jejich práce je samozřejmě likvidace nepořádku. Když někdo na divokém kolotoči či horské dráze neudrží oběd a útroby na uzdě, nastupuje pán v ochranném obleku – krotitel zvratek!

2. Hodně zvláštní asistent

Napadá tě sekretářka v elegantním kostýmku, co zvedá telefony a vaří nadřízenému kafe? No kéž by! V tomhle případě se jedná o trochu jiné „úkoly“. Sumo zápasníci jsou v některých zemích uctívaní, a proto si pečlivě vybírají své podřízené. Takový adept musí mít dlouhé prsty, železné nervy a nesmí ho jen tak něco vyděsit.

3. Třídič nepotřebných věcí

Umíš si představit, že by tě někdo vysadil na skládce obřích rozměrů a nechal tě rozdělovat odpadky do několika kategorií? Na vyhození, na horší časy, na možný prodej, když se najde zákazník. Jedinec s velmi odolnými čichovými buňkami tráví celý den doslova po loktech v gigantickém odpadkovém koši. A když už jsme u smradu…

4. Profesionální očichávač

Výzkumů zabývajících se lidským potem je spousta. Ať už poslouží k výrobě deodorantů, nebo jako podkladový materiál pro lékaře. Vždyť někteří tvrdí, že určité potraviny dokáží odér z podpaží neuvěřitelně navonět a dokonce přilákat opačné pohlaví. Buď jak buď, nastupuje partička žen a hodnotí zápach testovaného materiálu.

5. Živý stojan

Nutné profesní předpoklady pro tenhle job? Žádný pud sebezáchovy. Když se totiž trénuje střelba na terč, v rámci šetření a chybějících pohyblivých cílů musí někdo výchozí bod podržet. Nad hlavou! Trochu adrenalin. Ani bychom snad nechtěli vidět ty pracovní úrazy. Takový flek musí být za příplatek!

6. Oplodňovač vzácných zvířat

Kde selže matka příroda, tam musí pomoct moderní věda. Inseminátor má před sebou nelehký úkol – zabránit vyhynutí třeba nosorožců, nebo slonů. Je pravda, že tenhle animální gynekolog se občas dostane do míst, která by mu neukázala ani ta nejpodrobnější encyklopedie.

7. Něco jako Viktor Čistič

Ano, kriminalita je všude a občas trestné činy končí tím nejhorším možným scénářem. Co se asi stane, když na místě policisté skončí se shromažďováním důkazů? Někdo ty pozůstatky musí odstranit. Chápeš správně, jde o krev, orgány a bůh ví, co ještě. Na to vážně nemají žaludek všichni.

8. Opravář kanalizací

Žádné denní světlo, chybějící čerstvý vzduch a pár krys jako společnost. Litujeme všechny, kteří se s odhodláním spustí do podzemí a v holínkách chodí po všem, čeho se běžný člověk s ledovým klidem zbaví jedním spláchnutím toalety. Taky nic moc vyhlídky…

9. Speciální chovatel

Ano, chovat se dneska dá už skoro všechno. Chtěla bys za manžela týpka, který rozmnožuje červy a podobnou havěť? Asi nic moc pocit, když mu takové „cosi“ vypadne doma z rukávu a leze si to po podlaze. Fujky!

10. Statečný figurant

Zábavní průmysl nezná slitování. Věřila bys tomu, že někteří se živí čekáním na úraz? Házení nožů, mečů a střílení šípů by nebyl ten správný zážitek, kdyby na konci mety nestál šílenec, do kterého se bavič nehodlá strefit. Parádní prácička, viď?

Který job je podle tebe úplně nejhorší? Napiš nám svůj názor do diskuze, těšíme se na příspěvky!

Foto: shutterstock.com, pinterst.com, facebook.com

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
16. 11. 2016 pepina . (reakcí: 0)
16. 11. 2016 stana1 - (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

25. 03. 2017 Horoskop Střelec

Pokud tě trápí neshody s maminkou, tchýní, dcerou nebo kamarádkou, máš velkou příležitost urovnat veškeré spory se že... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist