Femina.cz » Magazín » Wellness » Trápí vás podzimní deprese? Zatočte s ní jednou provždy

Trápí vás podzimní deprese? Zatočte s ní jednou provždy

Trápí vás podzimní deprese? Zatočte s ní jednou provždy

Magazín: Wellness | autor: Daniela | vydáno 11. 09. 2013

Podzimní deprese trápí čím dál více lidí. Kvůli krátkým, tmavým dnům a změnám tlaku a počasí jsou lidé daleko více skleslejší a smutnější. U většiny z nich jde však naštěstí jen o špatnou náladu spojenou s nedostatkem slunečních paprsků a končící dovolenou. Pravá deprese se vyznačuje daleko závažnějšími poruchami nálad, které je potřeba následně řešit s odborníkem.

U každého z nás se tzv. podzimní deprese projevuje jinak. U většiny populace se vyskytují spíš špatné nálady, než skutečná deprese. Změna nálad na nás upadá právě v podzimním období a má to jednoduché vysvětlení. Konec veselého léta, zbarvené listí na stromech začíná opadávat a slunečné dny se vyskytují opravdu jen zřídka. Právě ze slunečních paprsků získává člověk energii a pozitivní náladu. Slunce je zdrojem světla a energie, která má výborný vliv na organismus a působí ve velké míře na celkovou regeneraci. Deprese přichází na podzim zejména proto, že v létě jsme byli zaměstnáni spoustou aktivit a neměli jsme čas na zbytečné přemyšlení o různých problémech. Turistika, cyklistika, dovolená u moře, či návštěvy pamětihodností nás natolik vyčerpaly, že jsme své dosavadní problémy hodili za hlavu a nehodlali jsme je řešit. 

Realita je taková, že všechno jednou skončí, tak jako i léto, a odložené problémy, na které jsme chtěli zapomenout, vstupují opět do popředí, a je potřeba je řešit. A přesně v téhle době vzniká již zmiňovná podzimní deprese.

5 nejúčinnějších tipů, jak se zbavit tuku na břiše

5 nejúčinnějších tipů, jak se zbavit tuku na břiše

Máte tzv. tukovou pneumatiku na břiše a nevíte co s ní? Musíte si kupovat volnější kalhoty, aby v...

Typické příznaky podzimní deprese jsou zvýšená únava díky nedostatečnému slunečnímu záření. Dále je charakteristický snížený celkový zájem o cokoliv, skleslost, změny nálad, přecitlivělost, ale i poruchy spánku.

Jak se bránit podzimním depresím? Díky tomu, že zatažená obloha a krátké dny zabraňují pronikání slunečních paprsků, můžeme je alespoň částěčně nahradit světlem umělým, tzn. hodně svítit, navštěvovat solárium a podobně. V podzimním období také nastupuje zvýšené riziko bakteriální a virové infekce. Měli bychom tedy dbát na dostatečný přísun vitamínů. Zařaďte do svého jídelničku více ovoce i zeleniny. Pro lepší náladu volte raději pestrobarevné oblečení. Proč, když je podzim tak pochmurný, bychom ještě k tomu měli nosit nevýrazné a smutné barvy. Věřte mi, že čím pestřeji se oblečete, tím lépe se budete cítit.

Proč mají muži rádi mrchy a ne hodné holky?

Proč mají muži rádi mrchy a ne hodné holky?

Také vás to zaskočilo? Ano, realita je bohužel taková. Hodné holky jsou v dnešní době skupinou oh...

Nebuďte sami! Tak zní další rada. Vyhledávejte neustále přítomnost svých přátel. Ti vám zajísté od smutných a skleslých nálad pomůžou. Nejlepším lékem stále zůstávají endorfiny, neboli hormony štěstí. Ty se nejsnáze vylučují při jakékoliv sportovní aktivitě. Proto neváhejte a zajděte si na hodinku aerobicu, zumby, Bokwa fitness, či jakéhokoliv jiného sportu, který máte rádi.

V podzimním období bychom se měli alespoň pokusit sami sebe navodit do určité psychické pohody. Pokud si budeme neustále opakovat, jak je podzim pochmurný, studený a ošklivý, nebude ani naše psychické naladění směřovat jinam. Je důležité se radovat z každého dne. Vždyť i podzim může být hezký a barevný. Představte si, že občas vykoukne sluníčko, je příjemný chládek, a vy se rozhodnete jít si zaběhat mezi korunami barevných stromů. Taková představa ve vás jistě zanechá pozitivní myšlení a nebudete brát podzim jen jako čas šedých, tmavých a depresivních dnů.

A jak jste na tom vy? Trápí vás podzimní deprese, nebo si podzim užíváte?

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
12. 09. 2013 giudi tradice (reakcí: 0)
12. 09. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)
12. 09. 2013 glady .. (reakcí: 0)
12. 09. 2013 Bobina1 - (reakcí: 1)
11. 09. 2013 Sylfida :) (reakcí: 0)
11. 09. 2013 viki11 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

27. 03. 2017 Horoskop Beran

Potkala jsi prima chlapa a máš pocit, že by to mohl být ten pravý? Ještě než se budeš vrhat do společného bydlení neb... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist