Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Suchá poševní sliznice. Co dělat, když sex drhne?

Suchá poševní sliznice. Co dělat, když sex drhne?

Suchá poševní sliznice. Co dělat, když sex drhne?

Magazín: Sex a vztahy | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 07. 10. 2013

Sex není někdy slastí, ale spíše strastí. „Špatně se mi o tom mluví, ale při sexu nezvlhnu. Milování se tím pádem stává docela nepříjemným zážitkem,“ svěřuje se dvaadvacetiletá Kamila. Příčin suché vaginální sliznice může být mnoho a nemusejí vždy souviset s nedostatkem touhy.

Vlhký orgasmus je nedílnou součástí každého pornofilmu. Ne nadarmo se vlhkost jeví jako důkaz sexuální touhy, zájmu, připravenosti na sex. Ženy, které vlhký sex nezažívají, mohou propadat panice, cítit se „nenormální“. Je to ale zpravidla jen klamný dojem. Pořádně vlhká touha tak často inzerovaná v erotických rubrikách totiž ještě nemusí být nezbytnou součástí dobrého sexu. Co ale dělat, když je pochva příliš suchá? Zkrátka když sex celkem bolí? A jaké jsou příčiny?

Příčin může být hned několik. Suchost může způsobit například emocionální nerovnováha daná úzkostí či stresem. Co s tím? Zkuste rozpustit napětí ve sklence dobrého vína, vyražte na večírek s přáteli nebo si dopřejte relaxaci ve vířivce.

Buďte čarodějkou! Naučte se využívat intuici

Buďte čarodějkou! Naučte se využívat intuici

„Vždycky, když jsem dělala něco srdcem a naslouchala svému skutečnému já, vyplatilo se mi to,“ sv...

Samostatnou kapitolou jsou problémy ve vztahu nezřídka související s problémy, jež má člověk se sebou samým. Pokud se cítíte svázaná, jste nespokojená se svým tělem, nevíte, co vám dělá dobře, či máte partnera, který vás nevzrušuje, je jasné, že i váš sex bude drhnout. Bolestivý sex často zažívají také oběti znásilnění či násilného partnera. V takovém případě je dobré navštívit odbornou pomoc.

Dalším důvodem může být poporodní trauma, kojení nebo menopauza. První poporodní sex, lékaři jej doporučují po šestinedělí, rozhodně není nikterak příjemným zážitkem. Pro spoustu žen je těžké dostatečně se uvolnit, pochva je kvůli hormonální nerovnováze sušší než obvykle. To samé lze říci i o kojení – zhusta spolehlivou brzdu sexuální vášně. Tady platí jediné: alespoň to zkusit. Budete-li totiž sex oddalovat, nepomůžete si, ba právě naopak, časem nebudete vědět, co vlastně slova vášeň či touha znamenají. Chce to ale ohleduplného partnera, který pochopí, že pro vás zezačátku milování může být bolestivé, a nebude se bezhlavě hnát za svým cílem.

Problém suché pochvy pomůže vyřešit lubrikační gel, který nepříjemné pocity dokáže zmírnit. Raději se ale vyhněte těm parfémovaným nebo lubrikantům slibujícím ochlazení – ty by mohly suchost naopak vyvolat. V přechodovém věku za problém může nižší hladina estrogenu. Tady lékaři doporučují hormonální substituční terapii, která pomůže obtíže zmírnit. Za suchostí a nepříjemným svěděním ale může být také používání parfemovaných sprchových gelů a mýdel, či nošení příliš úzkých svršků.

článek

Kdy je tedy nutné navštívit lékaře?

Když krvácíte i mimo periodu, zakoušíte velké bolesti nebo při páchnoucím vaginálním výtoku, na nic nečekejte a raději ihned navštivte gynekologa.

Tipy, jak zvýšit vlhkost

  • Masturbace (sama nebo ve společnosti partnera) - Sama se znáte nejlépe a přesně víte, kam sáhnout. Vašeho partnera navíc bude určitě vzrušovat, když uvidí, jak si dokážete udělat dobře.
  • Sexuální fantazie - Pokud spí, zkuste je vyburcovat například četbou erotického románu.
  • Orální sex - Poproste partnera, aby vás polaskal ústy.

Foto: Profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
06. 08. 2015 Pesovka Lubrikant Erectan (reakcí: 0)
20. 05. 2014 Petra sex (reakcí: 0)
08. 10. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

28. 03. 2017 Horoskop Ryby

Partner tě velmi příjemně potěší, nejen, že ti hned ráno vysekne pochvalu, jak moc ti to sluší, ale ještě zajistí rom... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist