Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Šok! Lidé chtějí milostný život svých známých

Šok! Lidé chtějí milostný život svých známých

Šok! Lidé chtějí milostný život svých známých

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 22. 08. 2013

Sex je prý jako jídlo. Lidé jsou rádi, když mají plná břicha, ale přidají-li si zákusek navíc, připadají si šťastnější. Nová studie ukazuje, že to tak funguje i v sexu! Frekvence milostných setkání má vliv na osobní pohodu, ale bohužel se příliš porovnáváme s ostatními!

Můžete se s partnerem milovat jednou týdně, což jemu i vám vyhovuje. Můžete se milovat jednou za čtrnáct dní, a ani jeden si nestěžuje. Ovšem můžete se milovat každý den, a to i několikrát, a stejně to bude málo! Jak to? Jakmile zjistíte, že lidé ve vašem okolí mají sex častěji než vy, začnete si připadat méněcenně, podřadně a mizerně, tvrdí vědci.

Všichni touží po úspěchu

Podle nové studie americké University of Colorado at Boulder, kterou zveřejnil časopis Live Science, vyplývá, že intimní úspěchy ostatních nás ovlivňují víc, než si myslíme. Docent sociologie Tim Wadsworth, vedoucí výzkumu, řekl, že vyšší počet orgasmů a intimita obecně jsou synonymem pro zdravější a šťastnější životní styl, a proto je logické, že lidé si tyto hodnoty mezi sebou porovnávají. Sám byl překvapen, jak moc milenci sledují výkony a úspěchy druhých.

Koušete si nehty? Může za to úzkost, stres i nuda

Koušete si nehty? Může za to úzkost, stres i nuda

Okousané nehty nejsou jen vadou na kráse, ale i signálem, že člověk, který si nehty kouše, prožív...

Jsme si podobní?

Výzkumník s využitím vnitrostátních statistik z General Social Survey (národní průzkum probíhající 13 let) zjistil zajímavou skutečnost. Jakmile se respondentům oznámilo, že se nemilují tak často jako jejich vrstevníci, začali být lito lidé vyloženě nešťastní. Pokud si mysleli, že jejich milostná frekvence odpovídá průměru, nebo je dokonce vyšší, cítili se spokojeně. "Vyšší frekvence sexu nás činí šťastnými, ale myslet si, že oproti ostatním máme sexu ještě víc, je pro lidi balzámem na duši," říká odborník, který tak došel k trochu zlověstnému závěru. Než aby se současní milenci starali o sebe a svůj sexuální život, záleží jim na porovnání s vrstevníky, a co hůř: tak trochu jim závidí vyšší milostný standard. 

5 nejúčinnějších cviků pro štíhlá a pevná stehna

5 nejúčinnějších cviků pro štíhlá a pevná stehna

Nepatříte mezi ty šťastné ženy, kterým příroda nadělila do vínku štíhlá a pevná stehna? Nezoufejt...

Podle tebe soudím sebe

„Pokud členové skupiny vrstevníků hlásí sex dvakrát až třikrát za měsíc, ale zároveň věří, že ti druzí souloží častěji, úroveň jejich štěstí klesne o 14 %,“ říká Wadsworth, který procentuální úbytek pohody vyčíslil z nemalého vzorku účastníků. Průzkumu se totiž každoročně účastnilo 15 386 lidí po dobu zmíněných třinácti let. A dá se směle tvrdit, že většina z nich byla a je ovlivněna studiemi, statistikami a daty ze současné přesexualizované doby.  

Dejte na svůj cit

Totiž, sex už dávno není soukromá záležitost. Na veřejnosti se propírají zaručené postupy na orgasmus, výsledky národních analýz i názory hypersexuálních osob. Odborníci se shodují, že všechno tohle komplikuje představy o vlastním sexuálním štěstí. Nikdo vlastně neví, co je a není optimální, sexuální identita je v ohrožení. Proto jestli i vy tápete, řiďte se jednoduchou radou. Milujte se tak často, a takovým stylem, který vyhovuje vám i partnerovi a nenechte se příliš ovlivňovat tím, co vám „nakukají“ druzí. Jen tak můžete být spokojení. 

Také máte potřebu se porovnávat v sexu s druhými? My máme občas pocit, že některé výzkumy jsou opravdu zbytečné. :-) 

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
23. 08. 2013 viki11 ... (reakcí: 0)
23. 08. 2013 soffka ... (reakcí: 0)
23. 08. 2013 Bobina1 - (reakcí: 2)
23. 08. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

29. 03. 2017 Horoskop Panna

Nezoufej a nepropadej beznaději, pokud soudní spor nedopadne přesně podle tvých představ. Ještě není všechno ztracené... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist