Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Sex v těhotenství

Sex v těhotenství

Sex v těhotenství

Magazín: Sex a vztahy | autor: Renata Petříčková | vydáno 03. 12. 2009

Jedni tvrdí, že to je období nejúžasnějších sexuálních zážitků v manželské posteli, za prvé proto, že díky těhotenství je žena na tyto podněty citlivější a orgasmus je intenzivnější… a ani jeden z partnerů se nemusí bát byť jen teoretického selhání jakékoliv antikoncepce….

 

Druzí tvrdí, že je to období nejstrašnějších sexuálních zážitků a spíše neustálého odmítání a třecích ploch, protože díky zdravotním problémům, nechuti, pocitu neohrabanosti a nepřitažlivosti je role žádostivé sexuální partnerky kdesi v nedohlednu. Ostatně, co by kdo namítal – už jsem přece v tom, netřeba se snažit o nějaké oplodňování, ne? A příroda to dobře ví, a tak mi nenadělila chuť!


Pravdu hledat dnes nebudeme, ona je totiž na obou stranách a korzuje od jednoho extrému k druhému. V podstatě je normální všechno.


Kdy sex ne
Někteří odborníci radí - určitě se pohlavnímu styku vyhněte v době, která je pro vaše těhotenství riziková, tedy v době, kdy byste normálně měla menstruaci, zejména v počátku těhotenství to může být několik dnů, kdy můžete být náchylnější k případnému potratu. Ale příroda je mocná a silná a tak mnoho žen vůbec tomuto pravidlu nevěnuje pozornost a nic se neděje.
Ve zkratce lze říci, že pohlavní styk není vhodný při infekčních onemocněních v oblasti pohlavních orgánů, v době hrozícího potratu a v době, kdy máte podezření, že odtekla byť jen maličká část plodové vody. Případný zákaz pohlavního styku nebo dokonce i pohlavního vzrušení (ve vzácných případech je nežádoucí i pouhé nadměrné prokrvení pánevní oblasti díky pohlavnímu vzrušení) vám ovšem vysloví lékař. V případě nejasností se můžete ptát, ale při normálním průběhu těhotenství nejsou žádné objektivní důvody, proč se sexu vzdát.


Nechuť
Proč má mnoho žen nechuť k sexu? Možná právě proto, že si připadají tlustě, neohrabaně, neatraktivně… nebo je jim nepříjemná ona těhotenská typická překrvenost pánevních orgánů, která je činí citlivější nejen k slastným pocitům, ale i k těm bolestivým. Nechuť nesou snadněji ženy, horší je to s mužskými partnery, ti nebývají tak trpěliví. Tady je prostor ke kompromisům a vzájemným rozhovorům, hlavně nemlčte. Zamlčované problémy pod peřinou mohou vyústit ve zbytečné manželské hádky.


Sexy oblečení?
Ostatně, co si na sebe vzít, když si připadáte naprosto neatraktivně? Za prvé nesýčkujte, existuje mnoho mužů, kterým se naopak těhotenské bříško velmi líbí a připadá jim neuvěřitelně sexy. Zjistěte choutky svého milého, a jestliže bude vypadat, že se mu líbíte i ve stavu zcela jiném, odhoďte zábrany a oddejte se svým pocitům. Kvalitní těhotenské spodní prádlo může jen umocnit váš dobrý pocit ze sebe samé, na trhu jsou dnes již hezké, krajkové nebo sportovní modely, které mohou zastávat funkci ryze funkční i „okrasnou“. Ovšem obrňte se trpělivostí, vybrat takový „in“ model právě pro vás, nebude práce na dvě minuty. Jak se starat o svá prsat a co od nich očekávat v těhotenství, si přečtěte v článku Těhotenství: Prsa v těhotenství.


Vážné problémy?
Krvácení po pohlavním styku může být v těhotenství normální, ale měly by to být maximálně drobné stopy krve. Ovšem i v takovém případě se raději poraďte s lékařem, abyste se ujistila, že je vše v pořádku. Silné krvácení, případně bolesti řešte ihned - jeďte na pohotovost.
Bolesti břicha po orgasmu nebo po pohlavním styku jsou do jisté míry také normální, děloha je větší, silně prokrvená a orgasmus ji tak trochu podráždí, podle některých i připravuje na porod, proto můžete po pohlavním styku pociťovat nepříjemné pnutí, tlak či pocit neuspokojení, vnitřního napětí… To by však mělo do několika minut odeznít. Pokud se tak nestane, či je bolest silnější, ostrá nebo dokonce pravidelně se opakující, vyhledejte ihned lékaře. A jak na sexuální život po porodu, se dozvíte v článku Sex po porodu.

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
23. 07. 2014 Hanka sex (reakcí: 0)
24. 12. 2012 EmmaganTeyla ) (reakcí: 0)
19. 06. 2012 aknela11 sex (reakcí: 0)
16. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
24. 07. 2011 helenadon sex (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Stroj času pro vaši pleť!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 02. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

04. 12. 2016 Horoskop Kozoroh

Psychický klid a pohodu velmi výrazně ovlivníš růžovou palmou nebo esencí z růže. Udělej si očistnou koupel a všechno... Celý horoskop

Karta dne

Dva poháry
Máš před sebou nádherný den naplněný radostí a láskou. Přestože jsi sama, budeš velmi intenzivně řešit vztahy kolem sebe a také své srdíčko. Jestli toužíš po lásce, má...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Šikana, zlozvyky i rozchody aneb Nový týd...

No, podle nadpisu to nevypadá na moc veselý první adventní týden na Femině, ale rozhodně se nemusíš bát. Zas tak drsn...

Celý článek

Módní policie

TOPlist