Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Sex není náš. Nejčastější problémy, které je třeba řešit

Sex není náš. Nejčastější problémy, které je třeba řešit

Sex není náš. Nejčastější problémy, které je třeba řešit

Magazín: Sex a vztahy | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 20. 03. 2014

Někdy je milování spíše starostí než radostí. Vášeň po čase střídá stereotyp a my více než na sex myslíme na to, co nakoupit. Problémy ale mohou vznikat už na začátku vztahu.

Jedním z nich je třeba nahota, spousta žen se (mnohdy neoprávněně) stydí za své tělo.  A přitom stačí celkem málo – přiznat problém a začít ho řešit. Tady jsou čtyři nejčastější příčiny špatného sexu.

Postelová nuda

V posteli se milujeme pořád stejně, už mě to nebaví, co s tím?“ ptá se osmadvacetiletá Radka. Rada je celkem jednoduchá. Vezměte papír a tužku a každý nejprve napište, co se vám na sexu líbí. Pak vyjmenujte pět věcí, které byste chtěli zkusit. Každý večer zaraďte do svého postelového menu jeden experiment.

Chci romantiku, on divočinu (nebo naopak)

Dobrý sex je zpravidla směsí všeho – romantikou a něžného laskání na jedné straně a divokým milováním na straně druhé. Proto je dobré dopřát si obojího. Domluvte se dopředu, jak se pomilujete, samozřejmě druhá strana s tím musí souhlasit. Sex bude vždy v režii jednoho z vás, který si bude určovat pravidla.

Zhubnete, když budete popíjet kávu?

Zhubnete, když budete popíjet kávu?

Káva při hubnutí? Jeden říká ano, druhý ne. Jak je to doopravdy? Pomáhá kofein při spalování tuků...

Bojím se nahoty

Vždycky jsem měla problém se svlékáním. Nedělá mi dobře sprchování vedle dalších žen. A nedělá mi dobře ani ukazovat se nahatá před přítelem,“ říká dvaadvacetiletá Jitka. Pokud i vám činí nahota obtíže, milujte se večer a namísto lustru použijte intimní osvětlení. Co třeba čajové svíčky umístěné na podlaze? Zkuste taky využít polštářků. Jednak se o ně můžete podepřít, jednak vám pomohou zakrýt ty části těla, na které nejste zrovna pyšná.

Sex prostě drhne

Najděte si pět minut času. Dopředu si připravte a zformulujte, co vás na sexu nejvíce štve. Druhá strana vás nebude přerušovat, naopak bude pozorně poslouchat. Protože pak bude na ní, aby shrnula, v čem je problém. Pak si role prohoďte. Až budou známy problémy, které vás oba trápí, zkuste společně najít řešení.

Foto: Profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
21. 03. 2014 glady ... (reakcí: 0)
21. 03. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Pro pocit úžasné hebkosti a měkkosti...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 20. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

21. 01. 2017 Horoskop Lev

Intuice tě povede přesně tím směrem, kterým máš jít. Nenech se obalamutit radami takzvaných kamarádů, kteří si hrabou... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Do tvého života vstoupí zcela nový prožitek v podobě lásky, citů a radosti. Přináší ti ho mladší žena, dcera nebo nová kamarádka, která ti velmi příjemně obohatí tvůj ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist