Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Sex není náš. Nejčastější problémy, které je třeba řešit

Sex není náš. Nejčastější problémy, které je třeba řešit

Sex není náš. Nejčastější problémy, které je třeba řešit

Magazín: Sex a vztahy | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 20. 03. 2014

Někdy je milování spíše starostí než radostí. Vášeň po čase střídá stereotyp a my více než na sex myslíme na to, co nakoupit. Problémy ale mohou vznikat už na začátku vztahu.

Jedním z nich je třeba nahota, spousta žen se (mnohdy neoprávněně) stydí za své tělo.  A přitom stačí celkem málo – přiznat problém a začít ho řešit. Tady jsou čtyři nejčastější příčiny špatného sexu.

Postelová nuda

V posteli se milujeme pořád stejně, už mě to nebaví, co s tím?“ ptá se osmadvacetiletá Radka. Rada je celkem jednoduchá. Vezměte papír a tužku a každý nejprve napište, co se vám na sexu líbí. Pak vyjmenujte pět věcí, které byste chtěli zkusit. Každý večer zaraďte do svého postelového menu jeden experiment.

Chci romantiku, on divočinu (nebo naopak)

Dobrý sex je zpravidla směsí všeho – romantikou a něžného laskání na jedné straně a divokým milováním na straně druhé. Proto je dobré dopřát si obojího. Domluvte se dopředu, jak se pomilujete, samozřejmě druhá strana s tím musí souhlasit. Sex bude vždy v režii jednoho z vás, který si bude určovat pravidla.

Zhubnete, když budete popíjet kávu?

Zhubnete, když budete popíjet kávu?

Káva při hubnutí? Jeden říká ano, druhý ne. Jak je to doopravdy? Pomáhá kofein při spalování tuků...

Bojím se nahoty

Vždycky jsem měla problém se svlékáním. Nedělá mi dobře sprchování vedle dalších žen. A nedělá mi dobře ani ukazovat se nahatá před přítelem,“ říká dvaadvacetiletá Jitka. Pokud i vám činí nahota obtíže, milujte se večer a namísto lustru použijte intimní osvětlení. Co třeba čajové svíčky umístěné na podlaze? Zkuste taky využít polštářků. Jednak se o ně můžete podepřít, jednak vám pomohou zakrýt ty části těla, na které nejste zrovna pyšná.

Sex prostě drhne

Najděte si pět minut času. Dopředu si připravte a zformulujte, co vás na sexu nejvíce štve. Druhá strana vás nebude přerušovat, naopak bude pozorně poslouchat. Protože pak bude na ní, aby shrnula, v čem je problém. Pak si role prohoďte. Až budou známy problémy, které vás oba trápí, zkuste společně najít řešení.

Foto: Profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
21. 03. 2014 glady ... (reakcí: 0)
21. 03. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Stroj času pro vaši pleť!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 02. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

03. 12. 2016 Horoskop Lev

Řešíš v poslední době situaci a máš pocit, že nemá východisko. Ale když na chvilku poodstoupíš a nebudeš se snažit vě... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Máš před sebou úžasný den naplněný krásnými city, radostí a láskou. Setkání s dávným přítelem ti velmi příjemně změní pohled na život. Dávej pozor v případě, že jsi za...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Šikana, zlozvyky i rozchody aneb Nový týd...

No, podle nadpisu to nevypadá na moc veselý první adventní týden na Femině, ale rozhodně se nemusíš bát. Zas tak drsn...

Celý článek

Módní policie

TOPlist