Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Průměrný člověk má 44 erotických fantazií

Průměrný člověk má 44 erotických fantazií

Šokující zjištění: Průměrný člověk má 44 erotických fantazií

Magazín: Sex a vztahy | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 25. 11. 2014

Bondáž, sado-maso, skupinový sex, anální sex, orální sex, sex mimo vztah – průměrný člověk disponuje 44 sexuálními fantaziemi. Potvrdil to nedávný výzkum. Přečtěte si, o čem sníme i jestli je dobré se se svými fantaziemi svěřovat.

Dobrovolníci výzkumu časopisu The Journal of Sexual Medicine, který se ptal 1 500 dospělých, si měli vybrat ze seznamu erotických fantazií, který čítal 55 položek ty, které jsou jim blízké, a zvolili z nich v průměru 44. Sexuální fantazie jsou vibrátorem pro mozek. Podle sexuologů jsou prospěšné, protože zatímco lidské tělo má své limity, mysl je absolutně bez hranic. A právě představy mohou velmi pozitivně ovlivnit náš sexuální život. Dobrých pětadevadesát lidí v produktivním věku fantazíruje o sexu každý den.

Fantazie si nechte pro sebe

Jen málokdo se ale odváží, svěřit se s nimi aktuálnímu partnerovi – i to je podle odborníků v pořádku. Častým předmětem snění jsou atraktivní osoby ze sousedství či celebrity (spíše u žen než u mužů), což by partnera či manžela nijak nepotěšilo. Svěřit se s tím, že sní například o tom sexy instalatérovi, který jí nedávno spravoval dřez, se odváží asi málokterá žena. A proč taky. Ale stejně opatrní bychom měli být i na druhé straně.

Vzrušující erotické prádlo: 30 kousků, ze kterých si určitě vyberete

Vzrušující erotické prádlo: 30 kousků, ze kterých si určitě vyberete

Venku se nám ochladilo a deštivé počasí člověku na náladě také nepřidá. Ovšem na druhou stranu, n...

Se svěřováním opatrně

Opravdu toužíte znát všechny sexuální choutky vašeho manžela? A jste si vědoma, že v nich pravděpodobně nehrajete hlavní roli? Vyplatí se určitá rozvážnost, než se se sexuálními fantaziemi někomu svěříte či než budete po někom chtít, aby vám odtajnil ty své. „Jednou jsem se svěřila svému příteli, že bych ho ráda překvapila ve firmě, chytla ho za kravatu, zatáhla na záchod a tam se s ním pomilovala. Jeho reakce byla dost vlažná, konstatoval, že kdyby nás načapal šéf, máme určitě oba padáka,“ říká třiatřicetiletá Jana. Když už se chcete někomu svěřit s nějakou velmi neobvyklou erotickou fantazií, raději tomu, koho opravdu velmi dobře znáte.

Fantazií proti nudě

Padl také jeden z mýtů že fantazie jsou výsledkem potlačované sexuální touhy. Účastníci výzkumu uvedli, že fantazírují výhradně proto, aby se zabavili, sexuální fantazie většinou nemají v úmyslu zkoušet hned v praxi, spíše zůstávají v hlavě.

A co vy? Nezdá se vám 44 sexuálních fantazií trochu moc? Nebo je to naopak pro vás málo?

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
26. 11. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
26. 11. 2014 glady ... (reakcí: 1)
25. 11. 2014 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Stroj času pro vaši pleť!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 02. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

02. 12. 2016 Horoskop Kozoroh

Pokud tě trápí zdravotní problémy, zajdi pro jistotu k lékaři. Může jít o banalitu, ale také o vážný problém, který j... Celý horoskop

Karta dne

Král poháru
Očekávej skvělý den, naplněný harmonií a radostí. Skvělá spolupráce na tebe čeká s muži narozenými ve znamení Ryby, Raka a Štíra. Pokud toužíš po lásce, přátelství či ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Šikana, zlozvyky i rozchody aneb Nový týd...

No, podle nadpisu to nevypadá na moc veselý první adventní týden na Femině, ale rozhodně se nemusíš bát. Zas tak drsn...

Celý článek

Módní policie

TOPlist