Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Nedráždit. Zn. I muži mají své dny

Nedráždit. Zn. I muži mají své dny

Nedráždit. Zn. I muži mají své dny

Magazín: Sex a vztahy | autor: Dorotka G. | vydáno 21. 12. 2012

Taky máte někdy pocit, že byste na svého partnera potřebovala uživatelský manuál? Leze vám krkem a nechápete, co mu zase přelítlo přes nos? Pak vězte, že jsou na tom v podstatě stejně. Ne nadarmo se říká, že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše.

Mužské tělo se od toho ženského liší nejen svou fyzickou podobou, ale spoustou jiných věcí. Muži jsou větší, stejně jako jsou větší jejich vnitřní orgány včetně mozku. Muži mají bohužel pro nás lepší orientaci, což nám rádi a často dávají najevo, lepší zrak i schopnost odhadovat vzdálenosti (ano, proto lépe parkují) a podle odborníků snesou daleko více hluku, než my ženy. Milují řev motorů, střílečky, řev a fandění (nezoufejte, nejste v tom sama). A co je k naštvání, muži stárnou do krásy. Vrásky jim většinou přidávají na přitažlivosti.

Když mají své dny, je lepší jít jim z cesty. I muži mají své PMS. Ovšem, zatímco my ženy jsme protivné, rozčílené, uplakané a svým citům necháváme volný průchod, muži jsou vychováváni k přesnému opaku. Muži si většinu svých niterních pocitů nechávají pro sebe. Pokud je něco štve, jsou uražení, cítí se ohroženi nebo jen trucují, stáhnou se do sebe. Přestanou mluvit, maximálně si cosi bručí pod vousy a vnitřně se litují.

Pokud přijdete a vezmete vinu na sebe za cokoliv a není ani nutné tušit, zač jí vlastně přebíráte, jsou připraveni ihned vám odpustit a začít se na svět zase usmívat.

Pokud to nemáte v povaze a nehodláte mu ustupovat jen proto, že on to chce, pak buď musíte počkat, než ho to přejde, nebo zkusit trucovat taky. Ovšem v této situaci se musíte připravit i na možnost, že se vám tichá domácnost protáhne klidně na několik týdnů. Muži jsou totiž na rozdíl od nás žen také vytrvalí.

Jak na ně?
Jednoduše. Chvalte je. Chvalte je dostatečně často a hodně, protože muži po ocenění touží. Dejte jim pocit důležitosti a potřebnosti. Oni moc dobře vědí, že bez nich vaše domácnost bude fungovat výborně. Navíc zatímco vy vidíte bordel téměř všude, kam se podíváte, oni to prostě nevidí, respektive vidět nechtějí.  A když ho vidí, tak si z něj rozhodně nestřílí a nemají potřebu uklidit to hned. V klidu se podívají na fotbalový zápas a pak půjdou zlikvidovat horu špinavého nádobí. Pokud tam ovšem nějaká je. Většinou to totiž ženy nevydrží a udělají si to samy a hned.

Muži jsou rádi obdivováni. A je jim úplně jedno, jestli se jim obdivu dostane od ženy vlastní nebo cizí. A na co nesmíte zapomenout, je také jejich vrozená potřeba nezávislosti na čemkoliv. Pokud jim dopřejete dostatečnou míru svobody a času na pivo s kamarády, fotbalová utkání nebo nedělní závod formule jedna, budou si vás hýčkat. Ovšem ve chvíli, kdy na ně budete tlačit, cokoliv nařizovat a vyžadovat ultimáty, zatvrdí se a nehne s nimi ani pár volů.

Touží po tom mít neustále pravdu a nesnesou pocit bezmocnosti. Raději s vámi budou v neznámém městě kroužit tři hodiny na jednom kruhovém objezdu, než by se uvolili a zeptali na cestu. (Existují i zářné výjimky).
Pokud chcete žít spokojeně ve vztahu s mužem, pak jej dostatečně obdivujte, nechávejte v klidu, když si líže nějakou ránu, nevyzvídejte, však on se vám svěří sám, občas mu navrhněte, aby šel za kamarády a hlavně ho nechejte žít v přesvědčení, že on jen tou jedinou hlavou rodiny….

….. o tom, že vy jste ten krk, který s ní hýbe, vědět přeci nemusí. :-)

Foto: Profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (10)

Datum Autor Nadpis
12. 04. 2013 goldie ... (reakcí: 0)
30. 12. 2012 manislava i muži mají své dny (reakcí: 0)
28. 12. 2012 avalsora :-) (reakcí: 1)
22. 12. 2012 88pacicka88 + (reakcí: 0)
22. 12. 2012 lidka2 + (reakcí: 0)
21. 12. 2012 pepina . (reakcí: 0)
21. 12. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
21. 12. 2012 Bobina1 - (reakcí: 0)
21. 12. 2012 Bobina1 - (reakcí: 0)
21. 12. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Vykouzlí extrémně temné a dokonalé řasy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 23. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

23. 03. 2017 Horoskop Rak

Podaří se ti osvobodit od minulých omezení a můžeš si být jistá, že na tebe čeká mnoho nových začátků, nová práce, pr... Celý horoskop

Karta dne

Síla
Přichází období, kdy s velmi jasnou přesností víš, jak využít svoji vnitřní sílu a ženskou energii k získání všeho, oč jsi až doposud bez úspěchu usilovala. Když spojí...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist