Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Existuje čisté přátelství mezi mužem a ženou? Pouze v jednom případě!

Existuje čisté přátelství mezi mužem a ženou? Pouze v jednom případě!

Existuje čisté přátelství mezi mužem a ženou? Pouze v jednom případě!

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 11. 09. 2014

Opravdu si myslíte, že mezi vámi a vaším kamarádem jde pouze o čisté přátelství - bez postranních úmyslů nebo sexuálního napětí? No, vědci to vidí jinak! Přátelský vztah mezi mužem a ženou prý v žádném případě neexistuje! A výjimka potvrzující pravidlo existuje jenom jedna!

„Přátelili jsme se asi něco přes pět let. Tenkrát by mě nikdy nenapadlo, že mezi námi k něčemu dojde,“ svěřuje se osmadvacetiletá barmanka Leona s tím, že jednoho dne se s kamarádem trochu opili u ní v baru a skončili v posteli. 

„Druhý den to bylo hrozně trapné, ale vyříkali jsme si to a Tomáš se přiznal, že jsem se mu vždycky líbila,“ dodává Leona, která popisuje klasický případ toho, když jeden má čisté úmysly přátelství, ale ten druhý to vidí trochu jinak… A že těch „druhých“ ale je!

Kamarád taky rád. Téměř vždy 

Americká univerzita zveřejnila v týdeníku Scientific American zajímavou anketu, jejíž výsledky se opírají o zpovědi několik stovek mužů a žen. Ti měli popsat, jak si představují přátelství mezi mužem a ženou, a zda pochybují o jeho existenci.

Většina dotázaných sice potvrdila, že kamarádství mezi „Adamem“ a „Evou“ je možné, ale jenom v případě, že se jedná o jakousi „časovou výplň“, tedy přechodné období, například když truchlíte po rozchodu, ale ještě nemáte vyhlídnutý nový objekt. 

Pak se takové přátelství hodí, a je hodně pravděpodobné, že aspoň chvíli nemají jeho aktéři postranní úmysly. Ovšem pozor, jedná se opravdu jen o krátké období! Na tom se shodli téměř všichni oslovení! Napadá vás, proč mají přátelé tak vymezený čas? Kdo to všechno kazí? Přísloví, že „za vším hledej ženu“, tentokrát neplatí!

Proč pořád tloustneme?

Proč pořád tloustneme?

Obezita, slovo, které bývá skloňováno čím dál tím častěji. Nejčastěji bývá spojena se zvýšeným př...

Která tichá voda břehy mele?

Muži jsou těmi, kdo začínají cítit ke svým kamarádkám něco víc. I na tohle „kápli“ vědci díky studii! Taky odhalili, proč hranici vztahového Rubikonu překračují jenom zastánci pánských řad. Prý kvůli tomu, že si myslí, jak po nich jejich kamarádky touží a chtějí se s nimi milovat! 

A pozor, to všechno bez ohledu na to, jestli jejich domněnky skutečně odpovídají realitě! Co k tomu říct? Muži si zkrátka myslí, že jsou neodolatelní! 

Kdy to může fungovat?

I když nás některé mužské myšlenkové pochody vskutku fascinují, je fér připustit, že všechny pány nelze házet do jednoho pytle. Výzkum také vypátral, jaká skupina „narušitelů“ je ze všech nejhorší. Potvrzuje se, že pozor si máte dávat hlavně na svobodné muže! Ti neumí držet svoje city ke svým známým na uzdě! 

Odborníci se nechali slyšet, že existuje jediná možnost, kdy přátelství mezi mužem a ženou funguje. Když ti dva dotyční žijí ve spokojeném manželském svazku. Jinak ani ťuk! 

A jak to vidíte vy? Vyznal vám někdy kamarád lásku, nebo jinak překročil hranice? Napište nám o tom pod článek. Těšíme se na příspěvky! 

Foto zdroj: profimedia. cz

Další články z rubriky

Komentáře (10)

Datum Autor Nadpis
24. 09. 2014 krepelinda Pratelstvi mezi muzem a zenou (reakcí: 0)
16. 09. 2014 Evča asexuál (reakcí: 0)
15. 09. 2014 Sedmikráska ještě jedna výjimka existuje... (reakcí: 1)
14. 09. 2014 Karel J Když si je muž jistý, může. (reakcí: 0)
14. 09. 2014 Bezejmenný Ano,existuje (reakcí: 0)
13. 09. 2014 ....:-) Přátelství??? (reakcí: 0)
13. 09. 2014 Maru ... (reakcí: 0)
12. 09. 2014 pepina . (reakcí: 0)
12. 09. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
11. 09. 2014 Sylfida .. (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

29. 03. 2017 Horoskop Váhy

Budeš se cítit naprosto báječně. A stejně tak budeš působit i na své okolí. Muži na tobě budou moci oči nechat a ženy... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist