Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Erotické sny? Nic neobvyklého

Erotické sny? Nic neobvyklého

Erotické sny? Nic neobvyklého

Magazín: Sex a vztahy | autor: Simona | vydáno 17. 03. 2014

Každému se občas zdají… Ráno se pak probouzíme s příjemným pocitem, když ještě na svém těle cítíme doteky nedosažitelných sexuálních symbolů. Nebo v nás naopak erotické sny mohou zanechávat pocity viny … Rozdíl bývá také v tom, jak intenzivní vzpomínku si zachováme.

Proč máme erotické sny?

Většinou se nám po procitnutí vybavují určité scény, které však obvykle postupně vyprchávají. Často pak víme, že jsme snili, ale nevíme o čem. Na druhé straně se stává, že se sny udržují v paměti mimořádně dlouho. Erotické sny spadají to kategorie snů, u kterých se často ráno po probuzení ptáme, proč se nám vlastně zdají. Mnohdy nás naše erotické snění překvapuje a udivuje.

Co na to Freud?

Sigmund Freud u svých pacientů analyzoval sny, které měli před dvaceti lety a ještě dříve. O zapomínání snů pak podrobně pojednává Strümpell, tvrdí, že zapomenutí je složitější úkaz a má několik příčin. Jedná se prý dokonce o stejné příčiny jako ve stavu bdělém, kdy zapomínáme nespočet pocitů a vjemů, protože byly příliš slabé a duševní vzrušení dosáhlo nízkého stupně.

Mohou skončit i vyvrcholením

Erotické sny představují specifický druh snění. Někdy mohou být dokonce natolik intenzivní, že skončí i vyvrcholením, mohou ale také reflektovat události, které jsme zažili, skrytá přání nebo obavy. Mohou být ovlivněny nejrůznějšími podměty, jako je erotický film nebo kniha. Podle již zmíněného Freuda jsou vůbec všechny činnosti ve snu spojené se sexem. Většina lidí to považuje za extrémní názor. Také zdůrazňuje, že nám sny hodně prozrazují o naší sexuální povaze. Pokud se však pustíte do samotné interpretace svého erotického snu, určitě narazíte na několik desítek možných výkladů.

Šok! Ženy ztratí jeden rok života civěním do svých skříní!

Šok! Ženy ztratí jeden rok života civěním do svých skříní!

Už jste někdy vyčítala svému partnerovi, že cizí ženy sleduje až moc? Určitě! Ale on má co povída...

Složité významy erotiky ve snu

Psychologický význam erotických snů není vždy zcela jednoznačný. Přesto podle některých odborníků právě u erotických snů platí, že jsou jednoduchým vyjádřením sexuální touhy bez jakékoliv složité skryté symboliky. Když se vám například zdá, že souložíte s někým jiným než s partnerem, může to znamenat nespokojenost se sexuální stránkou vašeho vztahu. Perverzní sny pak mohou znamenat, že trpíte určitou erotickou fobií, některých sexuálních podtextů se obáváte. Snáře vidí zase všechno trochu jinak. Zajímavým úkazem ve snu je podle nich například návštěva nevěstince. Ta předznamenává spokojenější rodinný život.

Žádné obavy z erotických snů mít nemusíte

Psychologové naopak doporučují význam svých erotických snů nepřeceňovat. Když se nám například zdá erotický sen, kde provozujeme sex se členem naší rodiny, nemusí to nutně znamenat, že jste perverzní. Psychologové vidí perverzi či erotiku, která vám ve skutečnosti vůbec není blízká, spíše jako určité poselství o vztahu vůči lidem, kteří se s námi účastní sexu. Sny tohoto druhu jsou dokonce velmi časté. Rozhodně však nemusíte propadat panice.

Perverze, nebo běžná věc?

Podle zkušeností s erotickými sny, je velmi obvyklý dokonce sen, kdy provozujete zvrhlý sex se svým otcem nebo matkou. Během snění však vystupují jako cizinci a jejich identitu si uvědomíte až v bdělém stavu. Lidé pak shodně vypráví, že ve snu souložili se svým otcem, ale vlastně si neuvědomovali, že je to on. Myslí si pak o sobě, že jsou nenormální a obrací na psychologa. Tento sen však ve většině případů jen předznamenává nový směr ve vašem vztahu.

Erotika ve spánku jako uvolnění ve stresujícím období

Erotické sny se také objevují v období, kdy jsme ve stresu a potřebujeme se uvolnit. Fungují jako bezpečnostní ventil naší mozkové činnosti, který umožňuje vypustit zadržované frustrace a sexuální zábrany. Erotické sny se proto můžou působit jako lék obnovující sexuální rovnováhu. To stejné pak může platit i o nočních můrách. Ty nám na druhou stranu pomáhají zbavit se strachu, tak jako erotické sny pomáhají uvolnit se ve spánku.

A co vy a erotické sny? Míváte je? A kdy, když jste ve stresu? 

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
29. 01. 2016 Hanule erotika (reakcí: 0)
18. 06. 2014 Petra Oživlé erotické sny (reakcí: 0)
27. 04. 2014 ivik není to divný (reakcí: 0)
25. 03. 2014 adam Neskutočne živý sen (reakcí: 0)
18. 03. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
18. 03. 2014 glady ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

28. 03. 2017 Horoskop Ryby

Partner tě velmi příjemně potěší, nejen, že ti hned ráno vysekne pochvalu, jak moc ti to sluší, ale ještě zajistí rom... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist