Femina.cz » Magazín » Rodina a děti » Rychlá jídla jako z rukávu vytažená! Po porodu oceníte!

Rychlá jídla jako z rukávu vytažená! Po porodu oceníte!

Rychlá jídla jako z rukávu vytažená! Po porodu oceníte!

Magazín: Rodina a děti | autor: Renata Petříčková | vydáno 24. 08. 2012

Čerstvé maminky často bojují s nedostatkem času samy na sebe. Odbývat se na vzhledu se dá přežít. Odbýt se na jídle, znamená výkyvy cukru v krvi, únavu a rozkolísanou psychiku. Většinu jídel budete muset jíst jednou rukou, protože druhou plně zaměstná dítě.

„Trpěla jsem obrovskou touhou po jakémkoliv jídle. Čemkoliv,co by třeba nebylo sušenkou s tučnou náplní. Ujídala jsem i rizoto z ledničky, jen tak, jak bylo. Studené. Tlačil mě po něm žaludek, ale bylo mi to jedno. Na chvíli jsem se zbavila sžíravého hladu.“ Vypráví Ilona.

Je to pochopitelný tělesný projev a nechat vše dojít takhle daleko je škoda. Kojící matka má zvýšenou potřebu energie a bohužel díky nepřetržité péči o miminko méně času na přípravu svého jídla. Je třeba najít pár vychytávek a ty aplikovat do denního režimu. Dbejte minimálně na šest jídel denně.

Nedostatek spánku vede k chuti na sladké
Je to častý jev, kdy nedostatek spánku, přerušovaný noční spánek vede ke zvýšené únavě. Tělo potom logicky doslova baží po potravinách s vysokým obsahem cukru, mouky a případně po tučných potravinách.  Než začneme zase dobře spát, nic se nezmění. Můžeme jen tuto reakci co nejvíce eliminovat právě pravidelným a co možná kvalitním jídelníčkem.

Skvělé polévky: Když už budete vařit polévku, vařte větší množství a dejte si porce zamrazit. Za týden, jako když ji najdete.

Blahoslavené zapékané ovesné vločky: Müsli s ovocem, jogurtem či mlékem je mimořádně výživné a energeticky hodnotné. Zkuste si dát vločky nebo ovesné sušenky každý den!

Obložené chleby budou pestřejší: když už pomazánku, ať je hutná! Přidávejte strouhané ořechy, slunečnicová semínka, dýňová semínka…

Velké množství  salátů: ve velkém dělejte i saláty, klasické jsou zeleninové směsi se sýrem či oříšky.  V rámci rychlosti můžeme tolerovat i kupované dresinky.

Ovoce a zelenina k ruce! Jen tak minimalizujete riziko, že sáhnete po tatrankách a sušenkách, které jen opět rozkolísají hladinu cukru. Stejně dobře poslouží i mistička s oříšky, rýžové chlebíčky či zdravé sušenky.

Vaříte? Zapékejte! Nejrychlejší vaření skýtá trouba. Do pekáčku naskládejte brambory, zeleninu a maso, okořeňte na tisíc způsobů, zalijte vodou, smetanou či vývarem a máte rychlý oběd.

Odšťavňujete? Máte-li dost čerstvé zeleniny, odšťavňujte a nápoj si nechte v lednici klidně celý den. Rychlý zdroj energie přivítáte kdykoliv během dne.

Mixér ani neuklízejte! Mléčné koktejly jsou také úžasné. Můžete kombinovat i rýžové, sojové či ovesné mléko. Umixovat si pro změnu třeba polévku gazpacho také není nakonec složité.

TIP: Přípravě na další den zkuste věnovat alespoň malou část večera či doby, kdy miminko můžete předat partnerovi. Přichystejte si nějaké jídlo do ledničky na další den. Pocit jistoty a „starání se o sebe“ vás přinejmenším uklidní.

Další články z rubriky

Komentáře (11)

Datum Autor Nadpis
10. 10. 2012 helenadon don (reakcí: 0)
06. 10. 2012 ardnaxelaaa nj (reakcí: 0)
19. 09. 2012 mipal (reakcí: 0)
11. 09. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
29. 08. 2012 manislava rychlá jídla (reakcí: 0)
25. 08. 2012 Daniela76 Rychlá jídla (reakcí: 0)
25. 08. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
24. 08. 2012 nairi jidla (reakcí: 0)
24. 08. 2012 Anulii ... (reakcí: 0)
24. 08. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 1)
24. 08. 2012 pepina . (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

30. 03. 2017 Horoskop Štír

Volné odpoledne si užij s rodinou a přáteli. Čeká na tebe hromada nové práce a na zábavu nebude nějakou dobu čas, tak... Celý horoskop

Karta dne

Císařovna
Jsi připravená na to, abys mohla výrazně zlepšit svůj dosavadní život, může se stát mnohem lepším a veselejším. Neboj se přijmout nabídku od své kamarádky či nadřízené...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist