Femina.cz » Magazín » Rodina a děti » Rychlá jídla jako z rukávu vytažená! Po porodu oceníte!

Rychlá jídla jako z rukávu vytažená! Po porodu oceníte!

Rychlá jídla jako z rukávu vytažená! Po porodu oceníte!

Magazín: Rodina a děti | autor: Renata Petříčková | vydáno 24. 08. 2012

Čerstvé maminky často bojují s nedostatkem času samy na sebe. Odbývat se na vzhledu se dá přežít. Odbýt se na jídle, znamená výkyvy cukru v krvi, únavu a rozkolísanou psychiku. Většinu jídel budete muset jíst jednou rukou, protože druhou plně zaměstná dítě.

„Trpěla jsem obrovskou touhou po jakémkoliv jídle. Čemkoliv,co by třeba nebylo sušenkou s tučnou náplní. Ujídala jsem i rizoto z ledničky, jen tak, jak bylo. Studené. Tlačil mě po něm žaludek, ale bylo mi to jedno. Na chvíli jsem se zbavila sžíravého hladu.“ Vypráví Ilona.

Je to pochopitelný tělesný projev a nechat vše dojít takhle daleko je škoda. Kojící matka má zvýšenou potřebu energie a bohužel díky nepřetržité péči o miminko méně času na přípravu svého jídla. Je třeba najít pár vychytávek a ty aplikovat do denního režimu. Dbejte minimálně na šest jídel denně.

Nedostatek spánku vede k chuti na sladké
Je to častý jev, kdy nedostatek spánku, přerušovaný noční spánek vede ke zvýšené únavě. Tělo potom logicky doslova baží po potravinách s vysokým obsahem cukru, mouky a případně po tučných potravinách.  Než začneme zase dobře spát, nic se nezmění. Můžeme jen tuto reakci co nejvíce eliminovat právě pravidelným a co možná kvalitním jídelníčkem.

Skvělé polévky: Když už budete vařit polévku, vařte větší množství a dejte si porce zamrazit. Za týden, jako když ji najdete.

Blahoslavené zapékané ovesné vločky: Müsli s ovocem, jogurtem či mlékem je mimořádně výživné a energeticky hodnotné. Zkuste si dát vločky nebo ovesné sušenky každý den!

Obložené chleby budou pestřejší: když už pomazánku, ať je hutná! Přidávejte strouhané ořechy, slunečnicová semínka, dýňová semínka…

Velké množství  salátů: ve velkém dělejte i saláty, klasické jsou zeleninové směsi se sýrem či oříšky.  V rámci rychlosti můžeme tolerovat i kupované dresinky.

Ovoce a zelenina k ruce! Jen tak minimalizujete riziko, že sáhnete po tatrankách a sušenkách, které jen opět rozkolísají hladinu cukru. Stejně dobře poslouží i mistička s oříšky, rýžové chlebíčky či zdravé sušenky.

Vaříte? Zapékejte! Nejrychlejší vaření skýtá trouba. Do pekáčku naskládejte brambory, zeleninu a maso, okořeňte na tisíc způsobů, zalijte vodou, smetanou či vývarem a máte rychlý oběd.

Odšťavňujete? Máte-li dost čerstvé zeleniny, odšťavňujte a nápoj si nechte v lednici klidně celý den. Rychlý zdroj energie přivítáte kdykoliv během dne.

Mixér ani neuklízejte! Mléčné koktejly jsou také úžasné. Můžete kombinovat i rýžové, sojové či ovesné mléko. Umixovat si pro změnu třeba polévku gazpacho také není nakonec složité.

TIP: Přípravě na další den zkuste věnovat alespoň malou část večera či doby, kdy miminko můžete předat partnerovi. Přichystejte si nějaké jídlo do ledničky na další den. Pocit jistoty a „starání se o sebe“ vás přinejmenším uklidní.

Další články z rubriky

Komentáře (11)

Datum Autor Nadpis
10. 10. 2012 helenadon don (reakcí: 0)
06. 10. 2012 ardnaxelaaa nj (reakcí: 0)
19. 09. 2012 mipal (reakcí: 0)
11. 09. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
29. 08. 2012 manislava rychlá jídla (reakcí: 0)
25. 08. 2012 Daniela76 Rychlá jídla (reakcí: 0)
25. 08. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
24. 08. 2012 nairi jidla (reakcí: 0)
24. 08. 2012 Anulii ... (reakcí: 0)
24. 08. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 1)
24. 08. 2012 pepina . (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Maximální fixace a dlouhotrvající objem!

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 09. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

09. 12. 2016 Horoskop Rak

Slevy tě budou dnes lákat jako můru světlo. Nech se klidně zlákat, bude se ti totiž dařit. Narazíš na samé opravdu vý... Celý horoskop

Karta dne

Císař
Situace, kterou právě nyní řešíš, bude potřebovat logické myšlení, které je spíš vlastní mužům. Bylo by dobré, abys využila veškerou sílu a energii na dořešení a nebál...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Módní policie

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist