Femina.cz » Magazín » Krása » Bojíte se plastiky? Nemusíte! Máme pro vás 6 mýtů o prsních implantátech!

Bojíte se plastiky? Nemusíte! Máme pro vás 6 mýtů  o prsních implantátech!

Bojíte se plastiky? Nemusíte! Máme pro vás 6 mýtů o prsních implantátech!

Magazín: Krása | autor: Redakce | vydáno 05. 10. 2012

„Když se nadělovala prsa, tak já jsem zrovna zřejmě stála frontu na něco úplně jiného a rozhodně ne tolik podstatného,“ směje se trošku smutně třiatřicetiletá Klára. „Opravdu vážně a dlouho přemýšlím o tom, že bych podstoupila plastickou operaci, ale jednoduše se bojím.“ Dodává a my jsme nejen pro ní zjistili, jak je to skutečně s prsními implantáty.

Mýtus 1: Silikonové implantáty vypadají nepřirozeně
Pokud se svěříte do rukou opravdu zkušeného plastického chirurga, pak se výsledku nemusíte obávat. Zkušený operatér totiž dokáže dobře vybrat prsní implantát, který ženě sedne a nevypadá nepřirozeně. Ideální je zvolit anatomický tvar implantátu, který kopíruje přirozený kapkovitý tvar ženského prsu. Celá řada žen s těmito implantáty potvrzuje, že si jejich partneři často vůbec neuvědomí, že by se mohlo jednat o umělá prsa.

Mýtus 2:  Silikonové implantáty jsou v těle nebezpečné
Je přirozené mít obavu, pokud se v těle nachází cizorodá látka - ať se jedná o umělý zub, kloubní náhradu nebo například fixační kovový šroub. Nejinak je tomu i u silikonových prsních implantátů. Jde však pouze o přirozenou psychickou bariéru. Kvalitní prsní implantáty jsou díky moderním technologiím velmi bezpečné. Pouzdro i výplň implantátu jsou vytvořeny ze speciálního medicinálního silikonu, který je pro tělo neškodný. Díky přísnému testování bezpečnosti a spolehlivosti kvalitních implantátů je jejich využití v plastické chirurgii bezrizikové. Jediné, k čemu může dojít v průběhu let, kdy klientka má v těle silikonový implantát, je uvolňování neznatelného množství nízkomolekulárního silikonu. To je ale milionkrát nižší než denní dávka silikonu přijímaná do těla z běžně používané kosmetiky - např. z antiperspirantů, pleťových mlék nebo vlasových šamponů a kondicionérů.

Mýtus 3: Implantáty ohrožují kojení
Tento mýtus je jedním z nejrozšířenějších. Pramení z obavy, že při vložení implantátu do prsu, může dojít k poškození kojící funkce. Ale toho se bát rozhodně nemusíte. Implantát je totiž vždy uložen pod mléčnou žlázu, její funkčnost tedy není žádným způsobem ohrožena ani omezena. Samozřejmě není pravda ani to, že je nutné implantát před plánovaným těhotenstvím z bezpečnostních důvodů odstranit. Jediným potenciálním problémem, který se někdy může vyskytnout, je dočasné snížení citlivosti bradavek v případě, že byl implantát vkládán řezem přes bradavku.

Mýtus 4: Implantáty jsou doživotní
I přesto, že jsou implantáty i po několika desítkách let používání naprosto v pořádku, mnoho žen podstupuje jejich opětovnou výměnu – obvykle po 10 – 15 letech. Důvodem zpravidla není bezpečnostní, ale estetické hledisko. Během této doby totiž mnohé změny zaznamenávají nejen tělesné proporce ženy, ale např. i pružnost pokožky.

Mýtus 5: Všechny implantáty jsou v podstatě stejné
Velký omyl! Mezi jednotlivými značkami prsních implantátů existují rozdíly dané rozsáhlým výzkumem a testováním. Skutečně kvalitní a dražší implantáty jsou prověřené certifikací na základě dlouhodobých studií a jsou vyrobené dle přísných norem. To zaručuje jejich vyšší bezpečnost i lepší estetický dojem.

Mýtus 6: Cena neodráží bezpečnost a kvalitu provedení
Mnoho žen si myslí, že vyšší cena zákroku nesouvisí s jeho kvalitou a dlouhodobou bezpečností, a že je tedy jedno, kde jej absolvují. Opak je pravdou. V momentě, kdy se klientka rozhodne pro zvětšení poprsí, je nutné si uvědomit, že správným výběrem pracoviště investuje do svého zdraví. Špičkové vybavení kliniky, certifikované kvalitní implantáty, zkušení atestovaní odborníci – to vše je nutné zohlednit při určování ceny operace. Proto vyšší cenu zákroku mívají obvykle ty nejrenomovanější kliniky.

Zajímá vás kolik stojí taková operace, co vás při ní čeká, nebo máte dotaz z úplně jiné oblasti plastické chirurgie? Pak se můžete zeptat plastického chirurga MUDr. Václava Poláčka, Csc. v naší poradně zde.

Další články z rubriky

Komentáře (15)

Datum Autor Nadpis
25. 10. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
21. 10. 2012 fotbalista plastika (reakcí: 0)
10. 10. 2012 manislava plastiky (reakcí: 0)
07. 10. 2012 helenadon don (reakcí: 0)
06. 10. 2012 giudi díky (reakcí: 0)
06. 10. 2012 Werushka7 Bojíte se plastiky? Nemusíte! Máme pro vás 6 mýtů o prsních implantátech! (reakcí: 2)
06. 10. 2012 Daniela76 Bojíte se plastiky? (reakcí: 0)
06. 10. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 2)
06. 10. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
05. 10. 2012 Lydia001 Plastika (reakcí: 0)
05. 10. 2012 pepina . (reakcí: 0)
05. 10. 2012 LucieRossi . (reakcí: 0)
05. 10. 2012 jerenika + (reakcí: 0)
05. 10. 2012 forjames ... (reakcí: 0)
05. 10. 2012 helenadon don (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Helena Rubinstein Korektor očního okolí

Helena Rubinstein Korektor očního okolí

Vaše oči budou rozzářené!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 17. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

18. 01. 2017 Horoskop Ryby

Zdravotní problém, který tě dlouhou dobu trápil, z ničehonic odezní a zmizí, jakoby ani nikdy neexistoval. Ty konečně... Celý horoskop

Karta dne

Velekněz
Obohatí tě práce ve skupinách, ať již různé ezoterické nauky, semináře nebo vše, co se týká tvého duchovního života. Pokud si nejsi jistá, jaký zájem přesně máš, zkus ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist