Liposukce

V boji za fyzickou krásu jsme my ženy často ochotné dát až příliš. Se svou postavou nejsme spokojené ani tehdy, pokud je takřka dokonalá a naše míry se blíží postavám typu 90-60-90. Pokud jsme už vzdaly klasické způsoby, jak svou figuru hezky vytvarovat a nezabírají žádné diety, obracíme se na odborníky a vyhledáváme například razantní operační metody anebo méně zásadní zásahy kosmetické. Jednou z možných alternativ, jak své postavě dodat ideální tvary, je liposukce.

Způsoby provádění liposukce 

Liposukce je zákrok, který podstupujeme za účelem odstranit lokalizovaný tuk v problematických partiích našeho těla. V současnosti existuje několik liposukčních metod, které si liší na základě toho, jaký přístroj je k tomuto zákroku zvolen. První metodou je klasické odstranění podkožního tuku chirurgickou cestou. Jedná se o invazivní metodu, při které je uplatňován mechanismus rozrušování podkožního tuku v anestezii. Další metody vesměs spočívají v jeho odstranění pomocí neinvazivních metod. V zásadě rozeznáváme liposukce klasické, ultrazvukové, vibrační a tumescenční.

Způsob volby liposukční metody

Jako všechno, tak i každá liposukční technika má svá pro a proti. Každá žena je originál a každé tělo snese a vydrží něco jiného. Navíc každá z nás má jiné zkušenosti, uznává jiné priority a má třeba i různé zdravotní potíže. A právě podle těchto kritérií by měla probíhat i naše předběžná volba liposukční metody. Obecně platí, že pro dobrý výsledek liposukce je důležité vybrat zkušeného chirurga a učinit objektivní porovnání všech výše uvedených technik liposukcí s ohledem na kvalitu naší kůže a podkoží. Od věci rozhodně není ani zvážení našeho celkového zdravotního stavu a stylu života. Především je třeba si uvědomit, že liposukce je metoda, která má odpomoci nám ženám s nahromaděnými tukovými buňkami na nežádoucích partiích, a že to není způsob, jak snadno snížit svou hmotnost.

Foto zdroj:

28.11.2011 12:00| autor: Zuzana Bohdalová
Více o tématu: liposukceTéma dieta

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist