Femina.cz » Poradna » Plastická chirurgie - MUDr. Václav Poláček, CSc.

Poradna - Plastická chirurgie - MUDr. Václav Poláček, CSc.

MUDr. Václav Poláček, CSc.

Na vaše dotazy spojené se zákroky plastické chirurgie, rizicích, rekonvalescenci, doporučeních a všem dalším, co vás zajímá, odpovídá renomovaný plastický chirurg MUDr. Václav Poláček, CSc. působící v Lékařské domě Praha 7.

Jedná se o jednoho z nejzkušenějších operatérů, který za svoji činnost získal řadu ocenění. Již mnoho let patří mezi nejuznávanější plastické chirurgy v celé České republice. Pro své výborné operační výsledky je vyhledáván velkým počtem jak českých, tak zahraničních klientů.

vydáno dnes 14:00

Kategorie Poradna > Plastická chirurgie - MUDr. Václav Po...

Dotaz: Keloidní jizva na hrudníku

Dobrý večer, prosím o radu ohledně KELOIDNÍ JIZVY NA HRUDNÍKU. Poprvé jsem byla na operaci se srdcem ve dvou letech (nyní mi je 22let), teď cca 2 roky zpátky znovu - jizva na stejném místě mezi prsama. Používala jsem mastičku Dermatix, sádlo, tlakové masáže, laser a nic se nezlepšilo. Nyní docházím do laserového centra (1x měsíčně, nyní jsem tam byla po čtvrté), kde mi injekčně dávají látku Diprophos, která má jizvu "rozpustit" a na to ještě laser V-beam. Není to nic příjemného, zákrok je i bolestivý, ale vidím změny (světlejší, někde se zúžila). Každopádně se chci zeptat, co by ještě mohlo více pomoci? Mám jí 7cm velkou, hrbolatou, narudlou. Horší to mám spíše v horní části, dolní část se hned zhojila a je i světlejší, horší to je "přesně ve výstřihu". Děkuji za jakoukoliv radu, budu Vám opravdu vděčná.

Odpověď:

Keloidní jizvu hrudníku krom Diprofosu lze ovlivnit kryací (mražením). Ve starším věku je možno ji korigovat excizí - vyříznutím, ovšem na hrudníku se vzhledem k elasticitě kůže může znovu objevit keloid. Vhodné by bylo navštívit dermatologii v Lékařském domě a dohodnout se na možnosti laserové korekce.

Odpověděl/a: MUDr. Václav Poláček, CSc., dnes 14:00

vydáno 20. 01. 2017

Kategorie Poradna > Plastická chirurgie - MUDr. Václav Po...

Dotaz: Jak napsat žádanku na pojišťovnu?

Dobry den. Potřebovala by jsem vědět jak napsat žádanku pro pojišť ovnu zdravotní na zmenšení prsa aby jsem to nemusela hradit.Můj onkolog to bohužel neví.Jedno prso mam po plastice a bohužel druhé je docela velké jelikož mi mohly dát pouze implantát a ne vlastní tuk.děkuji

Odpověď:

Dobrý den, pokud asymetrie poprsí působí zdravotní obtíže (bolesti páteře), je nutné přiložit ortopedický nález, výsledek z mamografie a neurologické doporučení. Jinak se musíte obrátit na pracoviště, kde byla operace prováděna.

Odpověděl/a: MUDr. Václav Poláček, CSc., 20.Jan.17.

vydáno 18. 01. 2017

Kategorie Poradna > Plastická chirurgie - MUDr. Václav Po...

Dotaz: Pupeční kýla

Dobrý den,prosím o radu. Zjistila jsem po osmi letech,že mám pupeční kýlu.Chtěla jsem se informovat,jak probíhá operace,zda se dává též síťka a jak je dlouhá následná rekonvalescence.A zda je spojené s touto kýlou i povolené břišní svalstvo. Děkuji za případnou odpověď.

Odpověď:

Dobrý den, pokud se jedná o břišní kýlu malého rozsahu, operovat se nemusí. Pokud se však jedná o větší kýlu, ta bývá spojena i s rozestupem svalů - na rekonvalescenci je poté nutný i měsíc po operaci.

Odpověděl/a: MUDr. Václav Poláček, CSc., 18.Jan.17.

vydáno 16. 01. 2017

Kategorie Poradna > Plastická chirurgie - MUDr. Václav Po...

Dotaz: Odstáté ouško u šestiletého syna

Dobrý den pane doktore, syn (6 let) má jedno ouško odstáté. Rádi bychom mu ho nechali "přišít", ještě, než půjde do školy (za rok). Můžete mi prosím doporučit kliniku, kde se tímto zabývají? Nejlépe v Praze. Děkuji, s pozdravem Alžběta

Odpověď:

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Doporučuji navštívit nemocnici Na Bulovce, kde se můžete objednat na tel. 266 083 227.

Odpověděl/a: MUDr. Václav Poláček, CSc., 16.Jan.17.

vydáno 13. 01. 2017

Kategorie Poradna > Plastická chirurgie - MUDr. Václav Po...

Dotaz: Odstranění staré jizvy

Dobry den Ve ctyrech letech jsem mela zlomeninu steheni kosti a zasili mi to hnusnym zebrickovim stehem a od te doby mam pres cele stehno hnusnou jizvu, ted je mi 21 let. Uz dlouho premyslim zda by se s tim dalo neco udelat a kdyby ano, zda by mi to uhradila pojistovna? Moc dekuji za Vasi odpoved S pranim pekneho dne R.S.

Odpověď:

Dobrý den. Korekce jizvy je zajisté možná, na naší klinice bude stát 4 - 8 000,-Kč, dle rozsahu, který je možné posoudit při osobní konzultaci. Bohužel nemáme smlouvou s pojišťovnou na tento výkon.

Odpověděl/a: MUDr. Václav Poláček, CSc., 13.Jan.17.

vydáno 11. 01. 2017

Kategorie Poradna > Plastická chirurgie - MUDr. Václav Po...

Dotaz: Povislé bříško po dětech

Dobrý den. Mám dotaz co s mírnějším podbříškem, po druhém dítěti svěšenější a měkkčí. Není to zase taková hrůza a jsem docela štíhlé postavy a netrápí mě ani strie nebo jizvičky. Cvičení posilování moc nepomáhá. Ptám se jestli existuje nějaký zákrok a za kolik se provádí, dále jaká existují rizika. Kdybych měla peníze asi bych do toho šla, docela mně to trápí a to víc než malá prsa, ale s tím jsem se již smířila... Je mi 36 let.

Odpověď:

Dobrý den. Podle Vašeho vyjádření změny Vaší postavy nejsou ani výrazné, ani Vás příliš neobtěžují. Pokud byste chtěla slyšet seriózní vyjádření, rádi Vás pozveme na osobní konzultaci, kde Vás vyšetřím a Vaše dotazy rád zodpovím. Také je možno zaslat nám fotografie e-mailem k posouzení na: plasticka.chirurgie@ld.cz.

Odpověděl/a: MUDr. Václav Poláček, CSc., 11.Jan.17.

vydáno 09. 01. 2017

Kategorie Poradna > Plastická chirurgie - MUDr. Václav Po...

Dotaz: Jizva po operaci kýly

Dobrý den,pane doktore, po operaci vnitřní kýly mám 7mm širokou keloidní jizvu,od pupku dolů,která za 2 roky nezbledlaAle jsou tam dvě místa,takové přerušení,kde se od počátku keloid nevytvořil.Je šance,že při odstranění keloidu se vše zahojí tak jak je žádoucí.třeba za podpory homeopatik nebo Wobenz.? moc díky za Váš čas i odpověď.

Odpověď:

Dobrý den, prvotně je nutno vyšetřit, zda se jedná o koloid nebo hypertrofickou jizvu.

Odpověděl/a: MUDr. Václav Poláček, CSc., 09.Jan.17.

vydáno 06. 01. 2017

Kategorie Poradna > Plastická chirurgie - MUDr. Václav Po...

Dotaz: Cena zpevnění prsou?

dobrý den, mám dvě děti které jsem kojila a prsa tomu taky odpovídají. Chtěla bych je nějak zpevnit a vytvarovat, možná i o číslo zvětšit,(chtěla bych dvojky) kolik je cena? Slyšela jsem,že dnes je i možné operaci prsou splácet, je to pravda? Děkuji moc za odpověď

Odpověď:

Zpevnění prsů (modelace) - cenový rozsah tohoto zákroku na naší klinice se pohybuje mezi 29 900 - 39 900,- Kč . Je zde též možnost splátek - před operací zaplatit pouze polovinu a druhou rozpočítat do 4-6ti měsíčních splátek. 

Odpověděl/a: MUDr. Václav Poláček, CSc., 06.Jan.17.

vydáno 04. 01. 2017

Kategorie Poradna > Plastická chirurgie - MUDr. Václav Po...

Dotaz: Operace břicha

dobrý den, chtěla bych se zeptat na operaci břicha. v těhotenství jsem měla 90kg tudíž mi hodně břicho popraskalo. Po porodu jsem zhubla na 55kg,ale zůstala mi vytahaná kůže a nic s tím nejde udělat. Pravidelně jsem cvičila a změna žádná. Můj gynekolog mi řekl, že mi pomůže jen opera,ale už neřekl jaká je zapotřebí. Chci znát i váš názor,jestli je možné s tím něco udělat i bez chirurgického zákroku, popřípadě jaká operace by byla potřeba. Jsem z toho moc nešťastná a sebevědomí žádné, mívám z toho i deprese. Od svých 21let tudíž 6let jsem nebyla u vody. Moc mě to trápí. Pojišťovna tyto operace nehradí nebo nepřispívá,nevíte? předem moc děkuji za odpověď a budu vděčná za každou vaší radu

Odpověď:

Vážená paní, děkujeme za důvěru. Vytahaná kůže se nevycvičí, vycvičí se pouze svaly. Chirurgické řešení se hradí, výjimečně je možno uvažovat o úhradě ze strany zdravotní pojišťovny v případě rozestupu svalů.

Odpověděl/a: MUDr. Václav Poláček, CSc., 04.Jan.17.

vydáno 02. 01. 2017

Kategorie Poradna > Plastická chirurgie - MUDr. Václav Po...

Dotaz: Vějířkovitá kůže po agumentaci prsu

Dobrý den pane doktore, jsem po augmentaci prsou cca 2 týdny a kolem bradavky mám malinko vějířkovitě nabranou kůži v řezu. Je to normální a samo se to vypne? Děkuji za odpověď. Renata

Odpověď:

Dobrý den, 2 týdny je zatím krátká doba, stav se mění. Pokud ne k lepšímu, lze to určitě upravit.

Odpověděl/a: MUDr. Václav Poláček, CSc., 02.Jan.17.

Vyhledávání

Napište svůj dotaz

Pro přidání dotazu musíte být přihlášen/a.

Přihlášení

Testy kosmetiky

Weleda Rozmarýnové rostlinné mýdlo

Weleda Rozmarýnové rostlinné mýdlo

Jemně vyživuje a oživuje pleť...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 23. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

23. 01. 2017 Horoskop Ryby

Jakoby nestačily problémy s financemi, přidají se ještě problémy v práci a ty budeš mít co dělat, abys udržela klidno... Celý horoskop

Karta dne

Tři poháry
Máš nejvyšší čas začít slavit a věnovat se alespoň na malou chvíli jen sama sobě a svým potřebám. Máš pocit, že žádné nemáš? Omyl! Samozřejmě, že máš a jako žena si mů...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, láska i módní přešla...

Taky ti připadá, že to všechno nějak moc letí? Leckdo ještě ani nestihl odstrojit vánoční stromeček a už nám startuje...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist