Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Pět mýtů o masturbaci: Proč ji nepřiznáme?

Pět mýtů o masturbaci: Proč ji nepřiznáme?

Pět mýtů o masturbaci: Proč ji nepřiznáme?

Magazín: Sex a vztahy | autor: Jana Rysková | vydáno 19. 09. 2012

Společnost už otevřeně hovoří o sexu mezi mužem a ženou, dokonce i o styku mezi lidmi stejného pohlaví. Masturbace je ale pořád tak trochu tabu. Všichni víme, že na ní není nic špatného, ale přesto se k ní nikdo nahlas nepřiznává. Možná za to mohou následující mýty.

Mýtus č. 1: Dělají to jenom muži
V případě mužů je masturbace obecně přijímána mnohem snáze. Muži to mají dáno od přírody, jejich pohlavní pud je silnější a musí být nějakým způsobem vybit... Znamená to ale, že žena je bytostí zcela asexuální? Tomu už snad v dnešní době nikdo nevěří. Novodobé studie navíc prokázaly, že masturbující ženy mívají lepší sebevědomí a menší potíže s dosažením orgasmu při sexu s partnerem.

Mýtus č. 2: Masturbace je jen pro nezadané
Když má člověk partnera či partnerku, neměl by mít pořebu vybíjet se o samotě. Veškerý sexuální život se má odehrávat v páru... V tomto tvrzení nezní jenom stará škola. Zaznívá zde také žárlivost a uražená ješitnost - partner má přeci mě, tak proč by si to dělal sám? To mu snad nestačím? Pravda je taková, že masturbují nezadaní i zadaní a nikdo tím nikomu neubližuje.

Mýtus č. 3: Častá masturbace není zdravá
Zřejmě pod vlivem dojmu, že všeho moc škodí, se mezi lidmi rozšířily nejrůznější nepodložené teorie. Podle nich může častá masturbace například pokazit zrak, poškodit psychiku nebo samotné pohlavní orgány. Nic takového se nikdy neprokázalo. Není dokonce ani pravdou, že každodenní sebeuspokojení snižuje mužovy šance na oplodnění partnerky. Spermií je k tomuto účelu dostatek v každé dávce - záleží především na jejich kvalitě.

Mýtus č. 4: Masturbace narušuje prožitek ze sexu s partnerem
Orgasmu se samozřejmě jinak dosáhne rukou a jinak pohlavním stykem. Jde o dvě různé techniky, které se ale navzájem nijak nenarušují. Tento mýtus zřejmě vznikl z faktu, že "vlastnoručně" je to snazší, kdežto ve dvojici se na tom musí víc pracovat.

Mýtus č. 5: Partner o tom nesmí vědět!
Naopak. Možná by o tom věděl rád a možná by se na vás přitom rád díval. Pohled na partnerku, která se nestydí dotknout se sama sebe "tam dole", je totiž jednou z nejčastějších mužských erotických fantazií. Masturbace se tak může stát zpestřením společných hrátek.

Další články z rubriky

Komentáře (11)

Datum Autor Nadpis
13. 10. 2012 helenadon don (reakcí: 0)
03. 10. 2012 luckkaa1 :D (reakcí: 0)
03. 10. 2012 helenadon don (reakcí: 0)
28. 09. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
24. 09. 2012 Lydia001 Masturbace (reakcí: 1)
21. 09. 2012 manislava masturbace (reakcí: 0)
19. 09. 2012 pepina . (reakcí: 0)
19. 09. 2012 ladouch . (reakcí: 0)
19. 09. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
19. 09. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
19. 09. 2012 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Fenjal Krémový deodorant roll-on pro citlivou pokožku Sensitive 48H

Fenjal Krémový deodorant roll-on pro citlivou pokožku Sensitive 48H

Snižuje podráždění pokožky...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 16. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

16. 01. 2017 Horoskop Rak

Celý den bude probíhat v duchu pohody a harmonie. Budeš se potkávat s lidmi, které jsi neviděla celou věčnost a tak s... Celý horoskop

Karta dne

Tři pentakly
Tvá práce vzkvétá díky pevným základům a úsilí, které do všeho vkládáš s nadšením a radostí. Pokud se chystáš předvést své dovednosti, můžeš se těšit na úspěch, obdiv ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist