Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Pět mýtů o masturbaci: Proč ji nepřiznáme?

Pět mýtů o masturbaci: Proč ji nepřiznáme?

Pět mýtů o masturbaci: Proč ji nepřiznáme?

Magazín: Sex a vztahy | autor: Jana Rysková | vydáno 19. 09. 2012

Společnost už otevřeně hovoří o sexu mezi mužem a ženou, dokonce i o styku mezi lidmi stejného pohlaví. Masturbace je ale pořád tak trochu tabu. Všichni víme, že na ní není nic špatného, ale přesto se k ní nikdo nahlas nepřiznává. Možná za to mohou následující mýty.

Mýtus č. 1: Dělají to jenom muži
V případě mužů je masturbace obecně přijímána mnohem snáze. Muži to mají dáno od přírody, jejich pohlavní pud je silnější a musí být nějakým způsobem vybit... Znamená to ale, že žena je bytostí zcela asexuální? Tomu už snad v dnešní době nikdo nevěří. Novodobé studie navíc prokázaly, že masturbující ženy mívají lepší sebevědomí a menší potíže s dosažením orgasmu při sexu s partnerem.

Mýtus č. 2: Masturbace je jen pro nezadané
Když má člověk partnera či partnerku, neměl by mít pořebu vybíjet se o samotě. Veškerý sexuální život se má odehrávat v páru... V tomto tvrzení nezní jenom stará škola. Zaznívá zde také žárlivost a uražená ješitnost - partner má přeci mě, tak proč by si to dělal sám? To mu snad nestačím? Pravda je taková, že masturbují nezadaní i zadaní a nikdo tím nikomu neubližuje.

Mýtus č. 3: Častá masturbace není zdravá
Zřejmě pod vlivem dojmu, že všeho moc škodí, se mezi lidmi rozšířily nejrůznější nepodložené teorie. Podle nich může častá masturbace například pokazit zrak, poškodit psychiku nebo samotné pohlavní orgány. Nic takového se nikdy neprokázalo. Není dokonce ani pravdou, že každodenní sebeuspokojení snižuje mužovy šance na oplodnění partnerky. Spermií je k tomuto účelu dostatek v každé dávce - záleží především na jejich kvalitě.

Mýtus č. 4: Masturbace narušuje prožitek ze sexu s partnerem
Orgasmu se samozřejmě jinak dosáhne rukou a jinak pohlavním stykem. Jde o dvě různé techniky, které se ale navzájem nijak nenarušují. Tento mýtus zřejmě vznikl z faktu, že "vlastnoručně" je to snazší, kdežto ve dvojici se na tom musí víc pracovat.

Mýtus č. 5: Partner o tom nesmí vědět!
Naopak. Možná by o tom věděl rád a možná by se na vás přitom rád díval. Pohled na partnerku, která se nestydí dotknout se sama sebe "tam dole", je totiž jednou z nejčastějších mužských erotických fantazií. Masturbace se tak může stát zpestřením společných hrátek.

Další články z rubriky

Komentáře (11)

Datum Autor Nadpis
13. 10. 2012 helenadon don (reakcí: 0)
03. 10. 2012 luckkaa1 :D (reakcí: 0)
03. 10. 2012 helenadon don (reakcí: 0)
28. 09. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
24. 09. 2012 Lydia001 Masturbace (reakcí: 1)
21. 09. 2012 manislava masturbace (reakcí: 0)
19. 09. 2012 pepina . (reakcí: 0)
19. 09. 2012 ladouch . (reakcí: 0)
19. 09. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
19. 09. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
19. 09. 2012 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Nivea Pečující olej do koupele Beauty Oil

Nivea Pečující olej do koupele Beauty Oil

Dopřejte si péči jako v lázních u vás doma!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 23. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

23. 02. 2017 Horoskop Blíženec

Dnes se raději nepouštěj do žádných sporů, raději ustup a odejdi. Malé nedorozumění se totiž může zvrtnout v pořádnou... Celý horoskop

Karta dne

Paže pentaklu
Na cestě k tobě je skvělá zpráva ohledně tvých financí! Tvé plány, které ses rozhodla uskutečnit, se pomalu ale jistě naplňují! Jen tak dál, neboj se postupovat stále ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist