Vyzkoušely jsme: Bezbolestná liposukce!

Naše redaktorka Jana vyzkoušela hubnoucí proceduru ve Formosa centru. Na kolik vás přijde bezbolestná liposukce a s jakými výsledky?

 

Nikdy jsem nebyla prototypem modelky. Míry 90 – 60 – 90 mi byly od mých 17 let na hony vzdálené. Ve vrchní části jsem si o dosažení rozměru 90 mohla nechat leda zdát, a v té spodní jsem se k číslu 90 nemohla ani dietami dopracovat. Vzhledem k tomu, že mi je 28 let, myslím, že bych nad každým centimetrem na víc neměla přivírat oko, ale bojovat s ním!

Na začátek bych řekla, že jím zdravě, 5x denně, hodně ovoce a zeleniny, vynechávám sacharidy, tvrdý alkohol a sladkosti. I přes tento fakt prostě nemám zadek jaký bych si přála…

Hledala jsem něco, co by mi pomohlo se zbavit pár cm a narazila jsem na Formosa centrum (www.formosa.cz), kde kromě kosmetických zákroků a regenerace pokožky a kloubů nabízejí i služby na tvarování a hubnutí postavy.

Vypravila jsem se proto do Sokolova, abych zjistila, jak to všechno funguje. Sokolov jsem vybrala hlavně proto, že cenově je ošetření ve Formosa centru dostupnější než v jiných centrech např. v naší metropoli (oblast 10×10 cm zde stojí 500 Kč a každý pátý „čtverec“ v rámci „hubnoucího“ ošetření máte zdarma!).

Po konzultaci s velmi milým personálem, který tvoří rodinný tým MUDr. Alena Tichá a Mgr. Alexandra Tichá, jsme zvolili jako nejvhodnější pro mne ošetření přístrojem Accent XL. Tento přístroj funguje na principu radiofrekvenční technologie. Způsobuje zvýšení teploty ve tkáni do hloubky až 20 mm, dosahuje k tukové tkáni a redukuje celulitidu. Zahříváním tkání v této hloubce dochází k lipolýze a tuky se vyplavují z tukové buňky, zlepšuje se lokální metabolismus a tuková vrstva se tak redukuje.
/wp-content/uploads/files/formosa.jpg
Accent slouží k zeštíhlení partií břicha, boků a stehen, zpevnění povadlé pokožky, ale také zeštíhlení menších problémových oblastí, jako jsou oblast kolen, kotníků, paží a oblasti v obličeji (podbradek, tváře). Používá se i na vyhlazení nerovností vzniklých po chirurgických zásazích (postliposukčních nerovností) nebo po porodu.
Pro dosažení kýženého výsledku je třeba ošetření aplikovat aplikovat 3 – 5x.
Neměla jsem nad čím přemýšlet a šla jsem do toho. Tedy, nejdřív měření, vážení a focení. Začínáme se 108 cm přes problémovou partii, tedy můj zadek, a váhou 64,4 kg (výška je 175 cm).

 

/wp-content/uploads/files/formosa_1.JPG
Již při měření ve Formose odhalili (po vyslechnutí, jak se stravuji a nehubnu a i při pohledu na moji pokožku), že v těle zřejmě zadržuji vodu, a ihned mi udělali test moči, zda nemám příliš překyselený organismus. Doporučili mi přípravek Probalance, který je na vyrovnání PH organismu, čímž se zbavíte i zadržované vody a celkově se tím zlepší tělesné pochody.

Ošetření probíhalo v leže na břiše, kdy mi po dané partii kosmetička jezdila sondou, která mi místo zahřívala. Nic mě nebolelo, cítila jsem spíš příjemné teplo. Toto ošetření trvalo cca 45 minut. Po něm následovala doplňková péče přístrojem Starvac. Tento přístroj se používá na masáž sacími baňkami a masážní sací hlavou s válečky. Podporuje hubnoucí účinek, zvláčňuje a tonizuje pokožku a působí proti celulitidě.
Při ošetření přístroj působí na tukové buňky, cévní a lymfatický systém, a tím výrazně podporuje metabolismus v tukové tkáni a urychluje odplavování tuků lymfatickým systémem z těla. A tím vlastně dochází k úbytku tukové tkáně a k tvarování postavy.
Opět se nejednalo o žádné bolestivé ošetření, pouze v místech, kde mám celulitidu to bylo trochu nepříjemné, na což jsem byla i předem upozorněna. Před ošetřením i po by se měl dodržovat pitný režim cca 2,5 – 3 litry tekutin denně. Nepít tvrdý alkohol (nebo nejlépe žádný alkohol) a dodržovat zdravé stravování.

Po absolvování série všech 5-ti ošetření jsem odcházela s opravdu dobrým pocitem. Na personál musím pět samou chválu, co je ale nejdůležitější, že jsem zhubla o 5 centimetrů! A vzhledem k tomu, že účinky ošetření ještě nějakou dobu „dobíhají“, tak do dvou měsíců by měly ubýt ještě další 2 centimetry. Z vlastní zkušenosti musím také říct, že když k ošetření přidáte ještě pohybovou aktivitu (stačí brusle nebo delší vycházky) tak se výsledky dostavují opravdu velmi rychle!
/wp-content/uploads/files/kalhoty_po.jpg
Na konec jsem ještě položila pár otázek Mgr. Alexandře Tiché, která se mnou celý můj hubnoucí boj absolvovala.

Kolik bylo maximum, které díky vašemu přístroji Accent XL ve Formosa centru některá z klientek zhubla?
Efekt radiofrekvenčního přístroje Accent XL je závislý na několika faktorech. Důležitý je samozřejmě počet ošetření. Klientce, která absolvovala 9 ošetření bříška v průběhu jednoho roku, se objem redukoval o 11 cm, přičemž se klientka snažila dodržovat přiměřenou životosprávu, což je další z faktorů, na kterých je efekt ošetření závislý. Accent XL může pomoci s problémovými partiemi, které se přirozeně hubnou velmi těžko. Když se budou sami snažit, tj. upraví jídelníček a přidají fyzickou aktivitu, je efekt o to lepší (klientka s úpravou jídelníčku po pěti ošetřeních zhubla 7cm v pase). Dalším a v podstatě zásadním faktorem je vlastní fungování procesu hubnutí či rozpouštění a odbourávání tuků každého člověka, který je přístrojem Accent XL nastartován. V případě, že tento proces z nějakého zdravotního důvodu nefunguje, bohužel ani náš přístroj s tím nic nezmůže. V mnoha případech se snažíme bojovat i s genetickými dispozicemi, což je také velmi obtížné.

Co byste doporučila těm, kteří chtějí shodit přebytečná kila?
Určitě je důležité na vznikající problémy s váhou reagovat co nejdříve, aby situace nedospěla do stádia, kdy už je velmi obtížné ji řešit. Asi jako každý, pro zdravé hubnutí poradím úpravu jídelníčku a stravovacích návyků a samozřejmě pohyb, což je základ. Ze zkušenosti ale vím, že i když se lidé, zejména ženy, tomuto přizpůsobí, tak se kýžený efekt nemusí dostavit. V takovém případě je někde problém, tělo nefunguje tak, jak by mělo, a je třeba pátrat po příčině s pomocí lékařů či speciálních poradců.

Musela jste někdy sama držet nějaký dietní program?
Problémy s váhou nemám, takže jsem dietu nikdy nedržela, ale přístroj Accent XL využívám na začínající celulitidu nebo problémovou oblast břicha, kterou jsem podědila po babičce 🙂
Celkově se snažím o správnou životosprávu, ale mohlo by to být lepší 🙂 Také začínám zkoušet některé programy na prevenci vrásek, protože se u nás v centru věnujeme také neinvazivnímu omlazení pleti.

Formosa centrum – Centrum regenerace a neinvazivní estetické medicíny
Staré náměstí 2144
356 01 Sokolov
tel.: +420 352 370 777
mobil: +420 723 947 499
info@formosacentrum.cz
www.formosacentrum.cz

9.6.2010 12:00| autor: Jana Pospíšilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist