Plastika, ano nebo ne?

Žijeme v době, kdy nejluxusnější technika, moderní stroje, luxusní auta a moderní medicína jsou pro nás součástí běžného života. Dnešní doba nám neříká ,,NE“ v žádné z těchto oblastí. Chcete mít velká prsa? Proč ne? Chcete mít štíhlejší pas a boky? Také žádný problém. Pleť bez vrásek? Banalita! Ovšem jsou tyhle úkony opravdu tak nutné?

Dnešní doba nám neustále předhazuje nádherně štíhlé modelky, ženy bez jediné chybičky. Otevřeme časopis a už se tam na nás smějí hned tři, dokonale krásné, mladé dívky s neskutečnou postavou a jiskrou v očích. Chcete vypadat jako ony, žádný problém. V časopise, vedle této fotky naleznete hned několik tipů, jak se podobat právě oné krásce na obrázku. Obrázek si vystřihnete a začnete s náročnou přípravou. Po měsíci však zjišťujete, že rady na vás nějaký způsobem nezabírají a vy začnete postupně ztrácet motivaci. Koupíte si další časopis, který vám nabídne nepřeberné množství plastických operací a vám se v hlavě začnou odehrávat myšlenky proč to nezkusit. Mít větší prsa, krásnou pleť, či štíhlejší stehna? Jak snadné!

Přemýšleli jste však někdy o tom jak velké komplikace mohou nastat? Že nemocní lidé, pro které jsou operace nutností, je musí zvládat kvůli svému zdraví, a vy se do nich dobrovolně hrnete bez ohledu na to, jaké riziko obnášejí? Víte, že z nárkózy se tělo uzdravuje téměř rok? V dnešní době je anestezie vyspělou záležitostí, lékař je schopen vytvořit tzv. anestezii na míru, přesně podle zdravotního stavu pacienta. Je na tak vysoké úrovni, že se jí člověk nemusí bát, ale bez rizika určitě není. Pořád existují případy, které anestezii jako takovou díky svému zdravotnímu stavu nezvládly.

článek

Příčinou bývá často embolie, při níž uvolněná krevní sraženina ucpe cévu nebo prudká alergická reakce. Tělo může na anestezii negativně zareagovat také celotělním zánětem, či upadnout do šoku, při kterém postupně kolabují důležité orgány, jako ledviny, plíce, srdce atd. Pokud si myslíte, že lokální anestezie je šetrnější, jste na omylu. Tělo může bouřlivě zareagovat i na ni. Mohou se vyskytnout problémy s dýcháním i se srdcem. Případy jsou sice ojedinělé, ale jsou. Tak proč se dobrovolně hrnout do něčeho, co není úplně bezpečné. Položte si otázku a upřímně na ni odpovězte: ,,Je pro vás plastická operace opravdu tak důležitá, nebo se chcete stát jen tou dokonalou ženou z obrázku?“ Uvědomte si, že ta žena z obrázku je taky obyčejná dívka s chybami. Ani ona není tou dokonalou postavou, kterou vidíte na fotce. Může děkovat moderní technice a mistrům photoshopu, že z ní tu dokonalou bytost udělali.

Dovedete si představit, že by po světe chodila jedna dokonalá kráska za druhou? Byly jsme stvořeny pro to, abychom se jedna od druhé odlišovaly. Vy vnímáte jednu ženu jako krásnou, bezchybnou, s nádhernou postavou, a ona si říká o vás: ,,Kéž bych měla tak krásné vlasy a porcelánovou pleť.“ Máte malá prsa? No, a co? Víte, jakou máte obrovskou výhodu? Pasuje vám každá druhá podprsenka, můžete provozovat jakýkoliv sport, ubývají zádové problémy, nikde vám nic nepřekáží. Tak proč se zbytečně vrhat pod nůž? Každá jsme krásná, i bez zásahů plastických chirurgů, jen tu krásu v sobě musíme najít a prezentovat ji tím správným způsobem. Ani muži nemají rádi ,,umělé“ ženy, přitahuje je přirozenost a charisma, které plastická chirurgie nikdy nenahradí.

Tak co, stále máte chuť si střihnout nějakou tu plastiku? V tom případě vám nabízíme možnost konzultace vašeho rozhodnutí s plastickým chirurgem zcela zdarma. Ptát se můžete v poradně zde.

Foto zdroj: profimedia.cz

13.9.2013 8:00| autor: Daniela

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist