Rozhovor s šéfkou kliniky Esthé

„Myslím, že základ úspěchu v podnikání je kombinace velkého přání, vytrvalé práce, schopnosti přinášet oběti a také štěstíčka,“ říká Hana Raková, která založila v roce 1997 jednu z největších klinik plastické chirurgie a laserové medicíny Esthé.

Jak jste se dostala k oboru plastické a estetické chirurgie?

Po promoci jsem nastoupila do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, a začala pracovat jako lékařka na ušním, nosním a krčním oddělení. Můj obor se v určitých aspektech prolínal s prací kolegů na plastické chirurgii, napadlo mě tedy tyto styčné body propojit. Oslovila jsem kolegu docenta Měštáka s nabídkou spolupráce a od roku 1990 jsme začali v rámci klinik společně operovat nosy. Protože se práce našeho týmu setkala s odezvou, měli jsme mnoho pacientů a operace rozšířili i na širší spektrum zákroků estetické chirurgie.

Můžete zmínit počátky rozjezdu vašeho podnikání?

Po 7 letech práce na klinice jsem se rozhodla odejít do soukromého sektoru. Vybudovali jsme s.r.o a začali pracovat s kolegou privátně – například v nemocnici na Homolce, v Pírkově sanatoriu a dalších soukromých zdravotnických zařízeních. Tím, jak narůstal počet pacientů a zájem o naše služby, vznikala urgentní potřeba vlastní kliniky, kde bychom byli svými pány, a mohli naplňovat naše představy o fungování soukromé kliniky. Také jsme se chtěli rozvíjet směrem k dalším oborům estetické medicíny.

Od roku 1998 jsem se pak začala věnovat novému odvětví v estetické medicíně, a to laserové a korektivní dermatologii. O tento obor je obrovský zájem, protože v posledních deseti letech se díky technologii vývoje laserů přesouvá zájem klientů od invazivních směrem k neinvazivním, bezoperačním metodám. Kombinací laserů, výplňových materiálů a botoxu jsme tak schopni oddálit proces stárnutí. Tomuto oboru se věnuji od počátku a nyní je klinika Esthé rozdělena na dvě samostatné části – laserovou estetickou medicínu a plastickou chirurgii.

O jaké zákroky je na vaší klinice největší zájem?

Největší zájem je o odstraňování vrásek Botoxem a výplňovými materiály. Z laserů je to vypínání pleti – rejuvenace, depilace, odstraňování pigmentací a žilek obličeje, frakční laser, což je technologie mnohočetných bodovitých mikropaprsků, které intensivně prohřejí kožní tkáň a destruují staré kolagenní vazivo, odpařovací laser k odstranění výrůstků bez operace a laser k léčbě akné. Velkému zájmu se také těší ultrazvuková lipolýza k redukci tukové tkáně bez operačního zákroku. Ale je toho mnohem více.

Rozmlouváte klientkám zákrok, pokud si myslíte, že jej nepotřebují? A dají na vaše doporučení?

Ve své ordinaci rozmlouvám zákrok pacientkám poměrně často a naštěstí na mé doporučení většinou dají. Pokud opravdu trvají na provedení něčeho, s čím nesouhlasím, zákrok opravdu neprovádím. To je zásadní věc. Podle lékařského pravidla „primum non nocere“ prvotní věc je nepoškodit pacienta.

Jaká klientela na vaší klinice převládá?

Co se klientely týká, převládají ženy středního věku, ale chodí k nám i mladiství s problematickou pletí a muži, kteří chtějí odpařit výrůstky na obličeji, které jim vadí při holení.

Nosí si lidé obrázky celebrit, aby vám ukázali, jak chtějí vypadat?

Obrázky celebrit naštěstí pacientky ke mně do ordinace nenosí, ještě jsem se s tím nesetkala.

Klikněte pro zbytek rozhovoru

16.9.2009 12:00| autor: Redakce

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist