Facelifting a minifacelift – jak funguje?

Také se stále cítíte na třicet, ale ze zrcadla na vás každé ráno hledí jakási cizí stará tvář s povadlým obličejem, pytly pod očima a dvěma bradami? Pak možná i vám nastal ten pravý čas na facelifting.

Co je to?
Facelifting je operace obličeje, při které se vypne tvář obličeje směrem od středu k boltcům, odstraní uvolněná kůže a vyhladí vrásky. Jde o operaci v celkové anestézii. V zdravotnickém zařízení si po ní pobudete ještě jeden den, obvaz hlavy odstraní za tři až pět dní, za tři týdny zmizí otoky a vy se můžete vrátit běžnému životu, ale s obličejem, který už lépe odpovídá vašemu psychickému věku.

Kdo je vhodným kandidátem na facelifting?
Facelifting se provádí jak u žen, tak u mužů. Indikací k operaci je výraznější povolení kůže v oblasti obličeje a krku. Samozřejmým předpokladem je celkový dobrý zdravotní stav pacienta. Většina klientů je ve věku od čtyřiceti do šedesáti let. Facelifting však může být proveden i u osob mladších, pokud se u nich výše uvedené projevy stárnutí projeví dříve než je obvyklé. Zároveň tak přichází operace v úvahu i u osob starších, pokud splňují zdravotní předpoklady k provedení operace.

Minifacelift  – mladší sestra faceliftingu
Chcete-li být ale světoví, můžete dnes vyzkoušet i naprostou novinku, kterou nabízí kromě plastické chirurgie Lékařského domu v Praze 7 už jen kliniky mimo Českou republiku. Jde o metodu „minifaceliftu“.
Jedná se o operaci vhodnou pro klienty(ky), žádající o estetickou úpravu povadlého obličeje, který ještě nevyžaduje radikální zákrok. Provádí se v místním znecitlivění a rekonvalescence trvá obvykle do dvou týdnů. Tato operace se provádí ambulantně, takže pacient odchází zhruba po dvou hodinách do domácí péče,“ říká MUDr. Václav Poláček Csc, plastický chirurg Lékařského domu. Postup je podobný, jako při standardním faceliftu obličeje (vypnutí uvolněné kůže od středu obličeje směrem vzhůru) s tím rozdílem, že redukce uvolněné kůže a podkoží, je menší než u klasického zákroku.

U připraveného pacienta je v místní anestézii proveden řez kolem boltce a odstraněny 2 – 3 cm kůže kolem boltce. Potom je v malém rozsahu nadzdvižena kůže od podkoží a liposukční kanylou odsát podbradek. Vypnutím podkoží a sešitím kůže výkon končí.

Tato unikátní operace se provádí hlavně u pacientek a pacientů do padesáti let věku. Další skupinou klientů jsou ti, kterým jejich pracovní a společenské vytížení nedovolí delší absenci. Ani cena není nikterak závratná a pohybuje se okolo 20 tisíc Kč, podle náročnosti.

23.6.2011 4:00| autor: Redakce

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist