Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Sedm tipů, jak milovat svoje tělo

Sedm tipů, jak milovat svoje tělo

Sedm tipů, jak milovat svoje tělo

Magazín: Sex a vztahy | autor: Libuše Burger | vydáno 03. 01. 2012

Cítit se dobře ve vlastní kůži bývá umění. Kolikrát vidíte hubenou vychrtlinu, jak si štítivě dloube do fiktivní celulitidy na stehnech a naříká, že je tlustá. Přitom kolikrát stačí změnit pohled na sebe sama, a jste krásná hned!

1. Nedejte na vzhled, dejte na výkon
Nezáleží na tom, jak vaše tělo vypadá, rozhodující je, co dokáže. Pokud jste dostatečně fit a doběhnete autobus bez dýchacích obtíží, nemusíte si dělat starosti. Jsou plnoštíhlé ženy, které jsou celý den na nohou a hbitě obstarají domácnost i pracovní povinnosti, na druhé straně existují štíhlice, co se sotva doplazí do obchodu. Je to pohyb a vitalita, co dává vašemu tělu zdraví a jiskru.

2. Zapomeňte na tabulky
Když zkombinujete výšku a váhu tenistky Sereny Williams, vyjde vám BMI 32. BMI Arnolda Schwarzeneggera je ještě o stupínek vyšší. Podle lékařských tabulek spadají oba za hranice obezity, přesto by o nich nikdo neřekl, že jsou tlustí. Každý máme jinou tělesnou strukturu, rozličný podíl svalové hmoty, různou hustotu kostí... nemůžeme se poměřovat jednou rovnicí.

3. Na velikosti nezáleží
Oblečení si vybírejte podle toho, jak vám padne, bez ohledu na velikost uvedenou na visačce. Co je v jednom obchodě označeno jako 38, je ve vedlejším butiku 42. Nepropadejte proto panice - nezkoušejte se za každou cenu narvat do eSka, když vám sedí eLko. Kupujte si to, co vám sluší!

4. Slezte z váhy
Vážit se každý den před snídaní, po snídani, v poledne, odpoledne, po večeři i před usnutím nemá žádný efekt, akorát vás to stresuje. Váha se během dne zlehka vychyluje v závislosti na snědeném jídle, přijatých tekutinách a vyprázdnění střev či močového měchýře. Zda hubnete či nikoli zjistíte nejprve po týdnu nového režimu. Na váhu proto stoupejte jen jednou týdně, vždy ve stejný čas, ideálně ráno, po toaletě.

5. Jedno zrcadlo stačí
Nemusíte se pořád nešťastně prohlížet v zrcadle. Doma vám stačí jedno menší zrcátko na make-up a jedno velké na zkontrolování image před odchodem ven. Jeho nejlepší umístění je na vnitřní straně dveří od šatníku, tak abyste musela nejprve otevřít skříň, než se na sebe podíváte.

6. Přehodnoťte přátelství

Opravdový přítel vás nechá být sama sebou a bude vás brát takovou, jaká jste. Pamatujte - snažíte-li se zhubnout, děláte to pro sebe a pro nikoho jiného. Určitě se nebudete týrat hladem kvůli té krávě z práce, která se vám vysmála, že se s tím zadkem už ani neprotáhnete mezerou mezi stolem a kopírkou.

7. Nechte si lichotit
Jestliže vám partner tvrdí, že jste pro něho sexy, věřte mu to a nehledejte za tím nic jiného. Pokud vám říká, že byste měla shodit deset kilo, abyste ho začala trochu přitahovat, pak chyba není ve vás, ale ve vztahu samém. City takového muže nebudou nikdy upřímné, ani kdybyste to dotáhla na postavu modelky. Nechte druhé, ať vás mají rádi se vším všudy, a vy sama se mějte ráda také.

Další články z rubriky

Komentáře (12)

Datum Autor Nadpis
12. 05. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
09. 05. 2012 kralicek tělo (reakcí: 0)
16. 01. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
14. 01. 2012 helenadon tipy (reakcí: 0)
08. 01. 2012 Werushka7 :) (reakcí: 0)
07. 01. 2012 helenadon tělo (reakcí: 0)
06. 01. 2012 Lydia001 Tělo (reakcí: 0)
04. 01. 2012 cestinka pěkné (reakcí: 0)
04. 01. 2012 Daniela76 Sedm tipů (reakcí: 0)
04. 01. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
04. 01. 2012 Bobina1 -. (reakcí: 0)
03. 01. 2012 manislava milovat (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

27. 03. 2017 Horoskop Ryby

Pokud máš děti, tak dnes se obrň pořádnou dávkou trpělivosti a tolerance. Předvedou ti totiž, že i zlatíčka dokážou v... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist