Mladší o pár let: Život naruby

I tentokrát jsme mohli sledovat dechberoucí proměnu. Paní Ivana Končelíková si ji zasloužila víc než všichni ostatní! Celý život ji provázela její vrozená vada, kterou lékaři nechtěli operovat.

Zřejmě si nedokážeme představit, jaké prožívala stavy, když se na sebe podívala do zrcadla, nebo během běžné návštěvy obchodu. Děti se jí smály, pořvávaly na ni a ona tvrdě snášela všechny strasti života a učila se s nimi žít desítky let.

Vše dovršil její manžel, jenž svoji nevěru zdůvodnil jejím ošklivým nosem. V ten okamžik jsem si říkala, co je to za idiota? Nejenom že jde o chabou výmluvu, ale dokázal tím znehodnotit už tak malé sebevědomí člověka, který mu byl v určitém období velmi blízký. Naštěstí se Ivana díky svým dcerám přihlásila do pořadu Mladší o pár let.

Aktérka zkrášlující reality show je v domácnosti, kde se stará o svého nemocného otce. Péče o něj jí zabírá téměř veškerý její čas a tak nemá příliš možností vyrazit do společnosti, nebo pěstovat nějaký ten ženský koníček. Jejím největším neduhem je kouření, které přidává na stáří.

Zásadní problémy

Stěžejním problémem Ivanina vzhledu byla vrozená vada – rozštěp nosu, který se s postupem let zhoršoval. Byl široký a vypadal jako oteklá bambulka. Navíc měla Ivana úzké rty a zapadlé oči orámované silnými proužky vrásek.

Vada, se kterou se učila žít celý život, jí byla odoperována s ladnou nonšalancí paní doktorky během chvíle a psychické trauma, kterého mohla být Ivana již dávno ušetřena, bylo tatam. Odoperovány byly i víčka, která v pokročilém věku klesají. I zde bylo nutné řešit chrup, což mi říká, že s péčí o zuby by se nikdy nemělo hazardovat. Stále častěji se setkáváme s lidmi, kteří po 40 nemají úplný chrup a na jeho obnovení jim nezbývají finance, proto si sáhněte do svého svědomí a popřemýšlejte, jak jste na tom vy.

Nemožné se stalo skutečností

Nikdy jsem si neuvědomila, že „pouze“ nos může udělat takové divy! Ivana vypadala dobře i bez zásahu stylistů. V pořadu, ale nejsou troškaři. Jejich cílem je, aby člověk vypadal skvěle a o pár let mladší, což se jim v tomto případě opravdu povedlo. Dlouhé rovné vlasy s ofinou byly skvělou volbou a Ivana vypadala dokonale rafinovaně. Dovolila bych si konstatovat, že omládla na takových 40, možná 37 (s přivřením oka).

Líčení se tentokrát paní Kornové moc nepovedlo. Barvy vůbec neladily k outfitu a celkově mi přišlo příliš laciné. Pro Ivanu bych zvolila nahé líčení se zvýrazněnými rty. Ivana má sice úzké rty, ale stačí použít „vibrující“ lesk, který zvětší jejich objem. Jako pěst na oko působil i bílý krk!

K oblečení bych i tentokrát měla výhradu. Černý overal je krásný na dlouhých štíhlých ženách, ale Ivana díky němu vypadala jako roztomilý skřítek. Přeci jenom už jí není 25. Netvrdím, že ženy ve vyšším věku by se měly uchylovat k usedlým modelům, ale spíše by je ještě více měli přizpůsobit svým proporcím.

Proměna ale byla úžasná. Opět se změnil jeden ze smutných příběhů v pohádku a další žena může hrdým krokem vykročit do nového života.

5.2.2011 12:00| autor: Pája Brettová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist