Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Hubnutí je opravdu snadné, když v tom nejste sami

Hubnutí je opravdu snadné, když v tom nejste sami

Hubnutí je opravdu snadné, když v tom nejste sami

Magazín: Hubnutí | vydáno 11. 04. 2014

Snažíte se zhubnout a i když dodržujete jídelníček, váha se prostě nehýbe? Vystřídali jste už více poradců na výživu a každý vám říká něco jiného? Máte výsledky různých vyšetření spojených s nadváhou, ale není nikdo, kdo by vám poradil, jaké kroky udělat dál? My to zažily také, a konečně můžeme říct, že jsme našly místo, kde vám komplexně poradí a hlavně pomohou! Jo a pracují tam lékaři, ne rychlokvašky z víkendových kurzů o hubnutí.

Když jsme si v redakci povídaly o tom, co už jsme vyzkoušely za diety, které známé výživáře jsme už kontaktovaly, kolik různých vyšetření včetně endokrinologického jsme už absolvovaly, vždy jsme skončily u toho, že bychom potřebovaly někoho, kdo by všechny ty výsledky vzal a vyhodnotil a fundovaně poradil, nastavil jídlo, dodělal třeba další vyšetření, motivoval a sledoval. Vše na jednom místě. A nejen to. Mluvily jsme také o tom, že nás unavuje být pokusnými králíky superrychle vyškolených výživových poradců, kteří se k certifikátu pronudili dvěma víkendy. Chtěly jsme místo, kde budou pracovat lékaři, kteří podle výsledků z vyšetření mohou lépe určit, zda nabírání váhy není vlastně jen vedlejší produkt nějaké vážnější choroby. Protože ne každý člověk s nadváhou je nenapravitelný žrout.

Náhoda tomu chtěla (i když náhody neexistují:-)), že jsem se po mnoha letech potkala, no potkala, spíš srazila se svou dávnou spolužačkou, která se mě s velkým nadšením ptala, co že to čekám a kdy už se to narodí. Vzhledem k tomu, že jsem si myslela, že mi to ten den celkem sluší, neměla jsem připravenou pohotovou odpověď. Začala jsem tedy blekotat něco o dietě a hormonech a rychle jsem se ztratila. Vytáhla jsem za rohem telefon a zavolala kamarádce. Velmi detailně jsem jí vyprávěla o tom, jak jsem naštvaná, nešťastná, co všechno mám za sebou ( tuhle část slyšela už asi stokrát, chudák) a jak chci, aby mi už někdo poradil. V návalu emocí jsem zvýšila hlas a zopakovala svoji prosbu. Za mnou se ozval velmi příjemný ženský hlas (blokovala jsem totiž vchod do domu), který řekl: „Co kdybyste se zastavila u nás, určitě něco vymyslíme.

A tak jsem se seznámila s paní doktorkou Radkou Jedličkovou z Endocare. Zjistila jsem, že v Endocare dělají komplexní vyšetření štítné žlázy, pomáhají s výživou během a po těhotenství, řeší nadváhu a obezitu, spolupracují i s psychology, kteří moc dobře vědí, jaké to je, být nešťastný z nadváhy a neustálého neúspěchu v hubnutí, dokáží  poradit i s intolerancemi potravin a potravinovými alergiemi. A jak už jsem zmiňovala, jsou tam lékaři a vyšetření se dá částečně hradit ze zdravotního pojištění a doplatky jsou v řádech stovek korun. Což je naprosto super. Jsou případy, že se u známých výživových poradců platí i 7 – 10 tisíc korun a nikdo se vám pak stejně nevěnuje.

Seznámila jsem se s celým týmem včele s paní doktorkou Martinou Rosickou, která je jedna ze zakládajících lékařek Endocare, a dále jsem poznala velmi milou nutiční terapeutku Mgr.Jitkou Laštovičkovou, došlo mi, že se o to musím podělit. Proto jsme vymyslely velkou spolupráci mezi Femina.cz a Endocare. Uděláme poradnu, kde vám budou lékaři radit a pomáhat, určitě si zasoutěžíme o konzultace a mnohem víc. Endocare má totiž vysokou úspěšnost v hubnutí svých klientů, což nemůže zatím říct nejspíš nikdo. A je to asi pro to, že trpělivě hledají příčinu nadváhy, která není vždy ve špatné skladbě jídelníčku.

Takže, už brzy začínáme!
Těšte se!

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
15. 04. 2014 Lenka I sama můžeš zhubnout (reakcí: 1)
15. 04. 2014 Nikina hubnutí (reakcí: 0)
14. 04. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
14. 04. 2014 glady ... (reakcí: 0)
12. 04. 2014 pavla Pravda (reakcí: 0)
12. 04. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

28. 03. 2017 Horoskop Štír

Zapomněla jsi zaplatit složenku, nebo ses opozdila s platbou? Tak dnes na tebe bude ve schránce čekat nemilé překvape... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist