Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Hubnutí je opravdu snadné, když v tom nejste sami

Hubnutí je opravdu snadné, když v tom nejste sami

Hubnutí je opravdu snadné, když v tom nejste sami

Magazín: Hubnutí | vydáno 11. 04. 2014

Snažíte se zhubnout a i když dodržujete jídelníček, váha se prostě nehýbe? Vystřídali jste už více poradců na výživu a každý vám říká něco jiného? Máte výsledky různých vyšetření spojených s nadváhou, ale není nikdo, kdo by vám poradil, jaké kroky udělat dál? My to zažily také, a konečně můžeme říct, že jsme našly místo, kde vám komplexně poradí a hlavně pomohou! Jo a pracují tam lékaři, ne rychlokvašky z víkendových kurzů o hubnutí.

Když jsme si v redakci povídaly o tom, co už jsme vyzkoušely za diety, které známé výživáře jsme už kontaktovaly, kolik různých vyšetření včetně endokrinologického jsme už absolvovaly, vždy jsme skončily u toho, že bychom potřebovaly někoho, kdo by všechny ty výsledky vzal a vyhodnotil a fundovaně poradil, nastavil jídlo, dodělal třeba další vyšetření, motivoval a sledoval. Vše na jednom místě. A nejen to. Mluvily jsme také o tom, že nás unavuje být pokusnými králíky superrychle vyškolených výživových poradců, kteří se k certifikátu pronudili dvěma víkendy. Chtěly jsme místo, kde budou pracovat lékaři, kteří podle výsledků z vyšetření mohou lépe určit, zda nabírání váhy není vlastně jen vedlejší produkt nějaké vážnější choroby. Protože ne každý člověk s nadváhou je nenapravitelný žrout.

Náhoda tomu chtěla (i když náhody neexistují:-)), že jsem se po mnoha letech potkala, no potkala, spíš srazila se svou dávnou spolužačkou, která se mě s velkým nadšením ptala, co že to čekám a kdy už se to narodí. Vzhledem k tomu, že jsem si myslela, že mi to ten den celkem sluší, neměla jsem připravenou pohotovou odpověď. Začala jsem tedy blekotat něco o dietě a hormonech a rychle jsem se ztratila. Vytáhla jsem za rohem telefon a zavolala kamarádce. Velmi detailně jsem jí vyprávěla o tom, jak jsem naštvaná, nešťastná, co všechno mám za sebou ( tuhle část slyšela už asi stokrát, chudák) a jak chci, aby mi už někdo poradil. V návalu emocí jsem zvýšila hlas a zopakovala svoji prosbu. Za mnou se ozval velmi příjemný ženský hlas (blokovala jsem totiž vchod do domu), který řekl: „Co kdybyste se zastavila u nás, určitě něco vymyslíme.

A tak jsem se seznámila s paní doktorkou Radkou Jedličkovou z Endocare. Zjistila jsem, že v Endocare dělají komplexní vyšetření štítné žlázy, pomáhají s výživou během a po těhotenství, řeší nadváhu a obezitu, spolupracují i s psychology, kteří moc dobře vědí, jaké to je, být nešťastný z nadváhy a neustálého neúspěchu v hubnutí, dokáží  poradit i s intolerancemi potravin a potravinovými alergiemi. A jak už jsem zmiňovala, jsou tam lékaři a vyšetření se dá částečně hradit ze zdravotního pojištění a doplatky jsou v řádech stovek korun. Což je naprosto super. Jsou případy, že se u známých výživových poradců platí i 7 – 10 tisíc korun a nikdo se vám pak stejně nevěnuje.

Seznámila jsem se s celým týmem včele s paní doktorkou Martinou Rosickou, která je jedna ze zakládajících lékařek Endocare, a dále jsem poznala velmi milou nutiční terapeutku Mgr.Jitkou Laštovičkovou, došlo mi, že se o to musím podělit. Proto jsme vymyslely velkou spolupráci mezi Femina.cz a Endocare. Uděláme poradnu, kde vám budou lékaři radit a pomáhat, určitě si zasoutěžíme o konzultace a mnohem víc. Endocare má totiž vysokou úspěšnost v hubnutí svých klientů, což nemůže zatím říct nejspíš nikdo. A je to asi pro to, že trpělivě hledají příčinu nadváhy, která není vždy ve špatné skladbě jídelníčku.

Takže, už brzy začínáme!
Těšte se!

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
15. 04. 2014 Lenka I sama můžeš zhubnout (reakcí: 1)
15. 04. 2014 Nikina hubnutí (reakcí: 0)
14. 04. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
14. 04. 2014 glady ... (reakcí: 0)
12. 04. 2014 pavla Pravda (reakcí: 0)
12. 04. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Dodává příjemný pocit hydratace...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 24. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

24. 02. 2017 Horoskop Blíženec

Dnes otevři všechny šuplíky a projdi je, jestli jsi někde nezapomněla nějakou platbu nebo neuhrazenou fakturu. Hrozí ... Celý horoskop

Karta dne

Věž
Těžký a náročný den můžeš využít ve svůj prospěch. Může se stát, že se s velkou rychlostí zhroutí něco, co ti již dlouho nesloužilo. Je to nutné ke tvému vývoji, nebra...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist