Zastavte stárnutí!

Začněte správně pečovat o své tělo a ono se vám odvděčí tou nejlepší cestou – vaší krásou. Stačí si stanovit několik pravidel a budete se cítit i vypadat lépe!

 

Dnešní doba nabízí nespočetně možností, jak vypadat mladší. Od drahých krémů obsahujících kousky zlata, botoxových injekcí, liposukcí, až po náročné plastické operace. Vždy máte zaručený výsledek – mladistvý vzhled, ale nikdy vám tyto zákroky nedodají „energii mládí“, díky, které, i přesto, že máte na tváři několik vrásek, budete zářit štěstím a síla mladistvé energie z vás bude přímo čišit.
Do dnešní „omlazující“ medicíny se již nějakou dobu nepočítají pouze zákroky plastických chirurgů, ale i medicína zvaná anti-aging neboli medicína třetího tisíciletí. Tato novinka pomáhá lidem, aby byli co nejdéle zdraví a plní „mladistvé“ energie. Anti-aging funguje jako prevence a zároveň také jako léčba příznaků a problémů spojených se stárnutím.
Základem je individuální přístup ke každému pacientovi. Začíná se komplexní diagnostikou stáří vašeho těla. Lékař na základě takové prohlídky zjistí, co tělu chybí, čeho by naopak potřebovalo ubrat a také co ukazují vaše genetické dispozice. Někdy se může jednat i o banalitu, třeba, že pro vás není vhodné jíst okurku, ale to je právě základ, který vašemu tělu pomůže lépe pracovat a vše se pak projeví právě na vzhledu. Na druhou stranu se díky takové diagnostice můžete dozvědět, jaká nemoc se ve vás rodí, a jak již v počátku, jí můžete zarazit.

/wp-content/uploads/files/joga.jpgLékaři tvrdí, že touto metodou dokážeme zpomalit proces stárnutí. Člověk totiž stárne dle kalendáře a zároveň stárne i biologicky, a to, jak na nás působí vnější vlivy, může způsobit, že například věkový rozdíl mezi srdcem a mozkem je 15 let. Rozdíl srovná individuální jídelníček a správná hladina hormonů, jež jsou tvůrci pochodů v těle. Takové hormony nám udržují právě mladistvé a zdravé orgány, což se odráží na našem vzhledu. A tím, že vyrovnáme jejich hladinu na tu správnou úroveň, získáme elixír mládí.
Začít ale můžete několika jednoduchými pravidly, které vám pomohou organizmus naladit na správnou vlnu. Zde je několik tipů:
1, PRAVIDELNĚ PIJTE – Naše tělo je tvořeno především vodou, proto jí musíme pravidelně doplňovat, aby správně fungovalo. Nezapomeňte si tedy každý den nalít alespoň 1,5 l čisté vody.
2, VYHNĚTE SE STRESU– Vlivy vnějšího okolí, a z nich především stres, velmi narušují fungování našeho organismu. Každému pomáhá něco jiného, ale můžete například vyzkoušet běhání, jógu nebo meditaci. Hlavně se nepokoušejte zahánět stres jídlem, a když už vás mlsná užene, tak si nejdříve přečtěte článek Jídlem proti stresu.
3, CHRAŇTE SE PŘED SLUNCEM – Naše pokožka je velmi náchylná na sluneční paprsky, i přesto, že se nám mimo letní období nezdají tak silné, je potřeba se chránit i v ostatních obdobích. To, že přílišné vystavování slunci není správné, potvrdili i módní diktátoři.
4, OMEZTE ALKOHOL – Alkohol je pro naši pleť velký nepřítel, obzvláště pak pro citlivou. Může nám neodvratně způsobit červené skvrnky na tvářích, proto vždy s mírou!
5, OD SRDCE SE ZASMĚJTE – Smích léčí! Několikrát za den se od srdce zasmějte a uvidíte, jak své srdce posílíte, a ještě se pěkně pobavíte.
6, HÝBEJTE SE – Nezapomínejte na pravidelný pohyb, stačí delší procházka nebo někdy nechat auto doma. Pravidelným pohybem si posílíte kondici a ještě se budete divit, jak dobře se vám dýchá po čtyřech patrech schodů.

20.11.2009 12:00| autor: Renata Jarošová | zdroj: jídelníček, krása, mládí, stárnutí

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist