Výstražné signály, že tvůj vztah nepřežije léto. Na co si dát pozor?

Chybějící nálada na sex a plány na prázdniny, ve kterých se s tebou nepočítá? I tohle ber jako varovný výstřel. Stejně jako to, že už jsi neuvěřitelně dlouho nenavštívila partnerovi rodiče. V čem dalším číhá zrada?

rozchod-v-lete-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Že léto přeje romantice a vztahy hodně posiluje? To si myslí kdekdo, nicméně s pravdou to nemá vůbec nic společného. Je totiž vědecky dokázáno, že o prázdninách se i doposud zamilované dvojice až nápadně často rozcházejí. Čeká tě podobný osud? To můžeš odhalit ještě dnes, aniž bys musela čekat až do konce prázdnin. Jestli se ten tvůj chová takhle, možná plánuje brzkou „výměnu manželek“!

Svěřuje se všem. Tedy kromě tebe

Máš pocit, že ty mu říkáš naprosto všechno, zatímco on ti důležité informace „dávkuje“ doslova po kapkách? Tak tady něco nehraje. Nebo ti není divné, že o tom jeho vysněném povýšení v práci ti řekl váš společný kamarád?

„Ze své vlastní zkušenosti i praxe vím, že manželství se začínají rozpadat ve chvíli, kdy spolu obě strany přestávají upřímně mluvit. Naprostým nedostatkem komunikace se stávající problémy ještě prohloubí, což šanci na celkový restart dramaticky snižuje,“ uvádí americký rodinný terapeut Mitch Temple.

Nezve tě na návštěvy do svého rodného domu

Vycházíš s jeho rodinkou na jedničku, přesto jsi u nich nebyla ani nepamatuješ? Vždycky se totiž najde nějaký důvod či výmluva, proč tam spolu nemůžete. Ani tohle nevěstí vůbec nic dobrého…

„Pokud máte pocit, že si váš partner nepřeje, abyste trávili čas s jeho nejbližšími, zeptejte se ho na to přímo. Rozhodně to má nějaký důvod, který s vámi úzce souvisí. Setkala jsem se už se spoustou klientů, kteří tak jednali proto, že se svým protějškem chtěli zpřetrhat všechny vazby,“ vysvětluje další specialistka přes milostné trable, tentokrát australská psycholožka Melanie Schilling.

Plánuje sólo dovolenou. A ještě v tichosti

O tom, jestli se letos někam pojede, se u vás doma nemluví. A když o tom nějak nenápadně „ztratíš slovo“, bývá reakcí jen zaryté mlčení. Zní ti to povědomě? Holka, nechceme tě zbytečně strašit, ale raději si plánované volno zařiď podle svého.

Čtěte také:

„Rozhodnutí, kde dovolenou trávit, může být těžké i pro ty nejharmoničtější svazky. Pokud však jeden účastník dělá plány jen sám za sebe, aniž by ho zajímal názor toho druhého, není to zrovna vizitka vzájemného souznění a harmonie. Možná je vhodný čas zvážit, zda je vztah ještě stále naplňující,“ domnívá se americká manželská poradkyně Rachel Needle.

Nemá náladu na sex. Často

Jestli je smích kořením života, pak je sex kořením vztahu. Jestli se s tímhle „ochucovadlem“ ve vaší ložnici nějak podezřele šetří – a ne tvojí vinou, signalizuje to pořádné trable.

„Sex je jednou z věcí, kterých byste se ve svazku nikdy vzdávat neměli, protože podporuje citové vazby a uvolňuje tělo i mysl. Přispívá také k celkové pohodě a buduje intimitu. V případě, že to v téhle oblasti přestává fungovat, se může značně zkrátit i životnost soužití,“ varuje americká sexuoložka a zároveň autorka úspěšných knih o lásce, Mary Jo Fay.

Našla jsi v těchto bodech toho tvého? Pak co nejrychleji zjisti, o co tady běží. A teď čistě pro pobavení – jak se ženy v případě zrady dokáží pomstít? Tohle video mluví za vše…

text: Lucie Feiková, Mary Jo Fay, Melanie Schilling, Mitch Temple, foto: Shutterstock.com

11.7.2022 3:00| autor: Lucie Fieková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist