Překvapivé výhody krachu vztahu. Ženy prý mají po rozchodu lepší život, tvrdí vědci

Že ukončení vztahu není žádná sranda, to ví každá z nás. Jenže pozor, tenhle poměrně traumatizující „zážitek“ nám prý pomáhá v tom, abychom se staly sebevědomějšími, úspěšnějšími a přitažlivějšími!

vyhody-rozchodu-2-1100x618.png Zdroj: Shutterstock.com

Kvůli čemu se dnešní páry rozcházejí? Ačkoli důvodů je samozřejmě víc, na prvním místě žebříčku stojí jednoznačně mimomanželské poměry. Tedy alespoň podle odborníků, kteří poukazují na to, že k záletům tíhnou muži tak nějak častěji. Jenže co zhrzené ženy, jak ony k tomu přijdou?! Kupodivu právě příslušnice něžného pohlaví ze vztahového fiaska vyjdou nakonec jako vítězové. V čem jim zpackaný svazek i ztráta iluzí mohou prospět? Známe podrobnosti!

Čím větší parohy, tím lepší? Zřejmě ano

Američtí vědci úřadující na newyorské Univerzitě Binghamton na problematiku partnerských karambolů nahlédli z trochu jiného úhlu. Speciálně sestavený tým provedl rozsáhlý anonymní on-line průzkum, jenž zahrnoval pět tisíc dobrovolnic různého věku. Experti se respondentek formou dotazníku vyptávali zejména na průběh posledního rozchodu, jeho hlavní příčinu i délku „rekonvalescenčního období“.

Jejich pozornost však směřovala i ke změnám, které do života oslovených přinesl neplánovaný status single, přičemž „naťukli“ i téma týkající se nového protějšku a seznamování obecně. Jakmile došlo na lámání chleba, tedy analýzu pracně nashromážděných dat, vědcům bylo jasné, že o překvapivé poznatky nouze rozhodně nebude. Co se zjistilo?

Slzy a pláč střídají skvělé příležitosti

Závěry odborníků jasně prokázaly, že zklamaná žena to po neplánovaném ukončení vztahu nemá lehké, neboť si prochází stadiem smutku a hněvu, což je přirozený vývoj neblahé situace. V té hrají hlavní roli kilogramy zmrzliny, desítky balení papírových kapesníků i hodiny sledování ex partnera na sociálních sítích. Časový úsek tohoto období je přísně individuální, ovšem jakmile dotyčná náročnou etapu překoná, stává se rozumnější, sebejistější, odvážnější a přitažlivější, čímž se jí otevírají nové obzory – pracovní i soukromé.

Emotivní propast, kterou žena vnímá po odchodu milovaného muže, ji motivuje k tomu, aby se v budoucnu vyvarovala podobného scénáře. Tato zkušenost je také ohromným impulzem k osobnímu růstu, vzdělávání i sebezdokonalování se v nejrůznějších oblastech. Na základě toho se pak člověk stává silnější a všeobecně spokojenější,“ vysvětluje autor studie a zároveň biologický antropolog Craig Morrison, který působí na výše zmíněné univerzitě. No vida, takže smůla na chlapy je vlastně k užitku! A ke všemu to není poprvé, co někdo něco takového naznačil.

Čtěte také:

Samota jako terno. Velké

Není to tak dávno, co si američtí vědci v čele s psycholožkou Bellou DePaulo na základě svého průzkumu troufli tvrdit, že single jedinci mají více přátel a pevnější zdraví. Také se jim lépe hubne a údajně se těší i z kvalitnějšího spánku. Ve stínu těchto faktů není ta samota tak špatná, jak by se mohlo zdát. Nebo to vidíš jinak?

A co ty, věříš, že rozchod může jednomu prospět a otevřít nové možnosti? Napiš nám o tom do diskuze pod článkem, těšíme se na příspěvky.

Foto: Shutterstock.com

29.4.2022 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist