Shiatsu masáž – uvolnění těla i mysli

Shiatsu masáž je stará masážní japonská technika, která příznivě ovlivní nejen tělo, ale i duši a naše emoce. Pracuje totiž nejen s fyzickým tělem, ale i energetickými drahami v těle. Osvěžení, odbourání stresu, léčba i prevence nejrůznějších onemocnění – to vše umí shiatsu.

Masérka vás bude masírovat nejen prsty
Ale také lokty, předloktím, koleny a chodidly, to vše poskytuje tělu nevídané prožitky. Důrazně a přitom velmi citlivě protáhne všechny svaly, klouby i kosti různou intenzitou tlaků a protahování, což dokresluje relaxační zážitek umocnění příjemnou hudbou. Shiatsu masáž ovlivňuje tzv. meridiány, což jsou energetické dráhy v těle, jež využívá například akupunktura či akupresura. Ty jsou tímto uvedeny do harmonie a tělo tak má šanci nastartovat samoléčící proces. Pokud při masáži dojde i na chodidla a akupresurní body, je to slast největší!

Oblečte se volně!
Masáž se provádí v oblečení, jež vám je příjemné a nikde netísní, na měkké podložce na zemi.  Možná se to zdá zvláštní, že nedochází k dotekům kůže na kůži, ale budete překvapeni, jak i tak pronikne masér či masérka do nejhlubších struktur svalů, páteře a kloubů. Nejvhodnější je tričko a kalhoty pro volný čas, prostě to, v čem vám je fajn.

[[related]]

Uvolnění emocí
Zdánlivě „nežádoucím“ účinkem shiatsu masáže může být náhlé uvolnění emočních bariér, výbuchy pláče, záchvaty smutku či naopak veselosti, euforie či smíchu. To vše je normální a svědčí to o tom, že ve vás zablokovaná emoce či nakumulovaný dlouhodobý stres, měl šanci vyjít na povrch. Nebraňte se tento výlevům emocí, jsou také léčivé a uvolňující…

K masérovi musíte mít důvěru
Nepočítejte s tím, že se hned napoprvé dostanete do hluboce meditačního stavu, což je při této masáži žádoucí. Nejprve je třeba mimo jiné vybudovat i důvěrné pouto mezi vámi a masérem. Proto je vždy dobrým vodítkem pro výběr fakt, kolik času vám věnuje před masáží (úvodní rozhovor, o vašich problémech, potížích, psychice) i kolik času věnuje po masáži (vaše pocity, změny na těle i na duchu). Dejte na dobré reference, nikoliv pouze na cenu.

Shiatsu masáže se pohybují v cenách od 500,-Kč do 2.000,-Kč za  1-2 hodinovou masáž.

23.8.2012 10:00| autor: Renata Petříčková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist