10 Nejhorších vánočních dárků

Hromady cukroví, bramborový salát, zkrátka vánoční idyla jak se patří. Až do okamžiku, než pod vánočním stromečkem najdete dárek, který vám skutečně vyrazí dech. I u nás v redakci se řešilo, jaký nejhorší vánoční dárek kdy, která z nás dostala – a docela jsme se při tom nasmály. A jaké že dárky to byly?

Velmi „netradičně pojatý“ dárek dostala od rodičů naše šéfredaktorka ve svých sladkých šestnácti. Cestovní sada kosmetiky na jejíž zadní straně stálo: Neprodejný vzorek! Datum expirace: 31.12. (toho samého roku…)

Nápaditost mají v rodině naší šéfredaktorky zřejmě v krvi, proto její strýček daroval své manželce 9 kg balení pracího prášku a dar doprovodil komentářem: „A co, vždyť ho přece používáš ne?

No, a jak je vidět, tak ani přátelé mojí šéfové to nemají jednoduché. Její kamarádka prý jednou našla pod vánočním stromečkem velké balení toaletního papíru. Tento romantický dar jí věnoval její přítel se slovy: „Jsem si všiml, že máš velkou spotřebu…“. Zajímavé je, že jsou prý stále spolu.

Šéfredaktorka magazínu living.cz a magazinzahrada.cz, však rozhodně nezůstává v originalitě pozadu. Její budoucí tchyně jí prý pod stromeček nadělila těhotenský test, doprovázeje svůj dar slovy, že by už konečně chtěla vnoučátko.

Veskrze kreativní je i její rodina. Tatínek prý jednou obdaroval její maminku nádherným šroubovákem s rukojetí v zářivém trendy odstínu oranžové barvy. Dárek také hrdě okomentoval slovy: „Vybral jsem ti oranžovej, protože černej je pro chlapy. Takhle si ho aspoň budeš moct půjčovat.

Abych netrhala partu, mám také pár příspěvků. Osobně jsem přesvědčená o tom, že se můj tatík zřejmě minul povoláním, nebo byl alespoň v minulém životě Ježíšek, Santa, děda Mráz nebo něco podobného. Je totiž bezkonkurenčně nejhorším „obdarovávatelem“, kterého znám. Loňské Vánoce se rozhodl koupit mojí mamce nové kozačky. Když je společně jeli koupit do obchodu a mamka si konečně vybrala boty, které se jí líbily, šli je společně k pokladně zaplatit. Podotýkám, že nešlo o horentní sumu – kozačky stály 1200Kč. U pokladny tatík zaplatil jen 1000 korun a pobídnul mamku, aby si zbytek doplatila. Milé, že?

Ani já jsem neušla jeho rozdavačnosti. Pod vánočním stromečkem jsem tehdy našla balení prázdných CD a samostatně zabalené obaly na tato CD. Ze ztuhlého údivu mě vyrušila tatíkova slova: „…To jsou prázdný cédéčka, vypálíš mi písničky, abych si je mohl pouštět v autě.“

Letos mě mamča stihla připravit na to, že  od táty dostanu DVD přehrávač. Hezké je na tom to, že tento druh elektroniky si už  delší dobu přeje právě můj drahý otec, nikoliv já. Já plánuji v únoru nákup notebooku a proto jsem si od každého z rodiny přála finanční příspěvek – no… tak prostě dostanu DVD přehrávač!

To můj nejlepší kamarád má dokonce tak neobvyklou rodinu, že si například jeho máti koupila, jen tak, kuchyň za milion korun a k Vánocům si naporoučela kompletní profesionální umělecký arzenál. Takže výbava čítající stojan z masivního dřeva, olejové tempery, štětce z čínského vlasu, speciální pastelové barvy a jiné malířské potřeby nakonec daly dohromady sumu přes 30.000,- Kč. Podotýkám, že jeho máti se do letošních Vánoc této výbavy ani nedotkla. Kamarád, snad proto, že také miluje umění, dostal pod stromeček gumu. Na gumování.

Za nejkurióznější ovšem považuji příběh mé kamarádky, které její babička věnovala zahřívací pás, vlastnoručně vyrobený ze srsti její milované kočky, kterou přejelo auto. Babička prý dokonce na vydělanou kožku z domácího mazlíčka připevnila lístek na němž stálo: „Takto bude Lízinka vždy s tebou a bude tě hřát. Tvá babička.“ Bábi se pak velmi divila, když se při přebírání původně dobře myšlené pozornosti, moje kamarádka rozplakala.

Závěrem bych dodala, že bychom se měli občas zamyslet nad tím, jaký je pravý smysl tohoto vánočního zvyku obdarování druhých. Prapůvodní myšlenka je někoho potěšit a dát mu najevo, že na něj myslíme. A možná, že právě současná „dárková mašinerie“ má za následek to, že si někteří lidé dávají dárky jen z povinnosti – no a pak to dopadá tak, jak to dopadá.

Foto zdroj: profimedia.cz

9.12.2013 10:00| autor: Lucie Elen

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist